Komentarze Komentarze

Prof. Gadzinowski krytycznie o metodzie in vitro

Autor Wiadomość
deon
Gość
2010-10-27 20:11:31
Z mocnym apelem przeciwko regulacji prawnej in vitro wystąpił prof. Janusz Gadzinowski. - Jako katolik uznaję wszystkie argumenty Kościoła Katolickiego – napisał w oświadczeniu wysłanym do marszałków Sejmu i Senatu lekarz i kierownik Katedry i Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Konsultant Wojewódzki ds. Neonatologii Województwa Wielkopolskiego.
więcej
przeciwnik in vitro
Gość
2010-10-27 20:11:31
 dziękuję panie profesorze za odwagę obrony prawdy
Jan Szymik
Gość
2010-10-29 17:21:59
Jak to się stało, że fanatyk religijny jest naukowcem w dziedzinie nauk biologicznych. Przecież ten człowiek nie ma prawa zabierania głosu w sprawach naukowych. Nauka jest świecka, szerzy oświatę, a nie zabobony. Poczytałby ten "naukowiec" trochę na temat historii kościoła i jego manipulacji psychiką i podświadomością człowieka. Pewnie ten "naukowiec" także opowiadał się przeciwko przeszczepom organów, a teraz będzie wykorzystywał swoje koligacje w celu szybkiego zdobycia organów dla bliskich. Nauka na przekór wszystkiemu powinna się rozwijać. Modyfikowane genetycznie płody in Vitro pozwolą zwalczyć choroby dziedziczne, ulepszyć gatunek w ten sposób, żeby nie rodzili się pedofile, którzy potem znajdują ochronę w instytucji kościoła. Nauka jest od tego aby szukać, odkrywać i poprawiać ułomności natury (czynić ziemię poddaną sobie), a bajkopiewcą w sułtannach i ich fanom wara od tego. Etyka kościoła katolickiego powinna zająć się przede wszystkiem patologią wśród duchownych na przestrzeni 2000 lat kościoła. Będzie pracy na natępne 2000 lat.
agata
Gość
2010-10-30 10:15:50
Poprzedni komentarz obraża mnie osobiście a do tego zdaje się byc napisany bardziej pod wpływem silnych emocji niż znajomości tematu. Pozostaje mi tylko wspólczuć Panu,  że smierć tak wielu dzieci na roznych etapach rozwoju (co wiąże się z metoda in vitro) jest dla Pana obojętna...a wazniejsza jest nienawiść do Kościoła.
tomasz
Gość
2010-10-30 12:11:51
Szanowna Redakcjo

Osobiscie uwazam, ze komentarz pana Jana Szymika obraza katolickie uczucia religijne. Ale nawet jesli komentarz nie zostal usuniety, to moze byloby wlasciwe przynajmniej jakos sie ustosunkowac do tej wypowiedzi.
petycja
Gość
2010-10-30 12:16:26
To naprawde bardzo ważna ankieta - włącz sie!!!
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=5891
warto podpisać petycję przeciwko in vitro ale uwaga: jest to petycja zwolenników in vitro do rzecznika praw obywatelskich ! Więc podpis musi brzmieć NIE POPIERAM PETYCJI!
Roześlij to proszę do znajomych, aby wiele osób podpisało się przeciwko!

Jeszcze jedno. W sprawie obrony życia występuję przede wszystkim jako człowiek a nie jako ksiądz. Wiara tylko dodaje mi siły i nie potrzebuję nadprzyrodzonych motywacji aby rozeznać sprawy oczywiste. Życie jest najważniejsze.

--
ksiądz Tomasz Kancelarczyk
serdecznie pozdrawiam

o księdzu Tomaszu:
http://www.szczecin.kuria.pl/index.php?strona=schematyzm&ID_KS=P586

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook