Forum Deon.pl Forum Deon.pl

Kryzysy w życiu są duchową trampoliną

Autor Wiadomość
deon
Gość
2011-12-12 15:03:05
Z kryzysami w życiu duchowym nie należy walczyć, ale oswajać je. C. G. Jung porównuje depresję do damy w czerni. Jeśli ta dama wchodzi w nasze życie, nie należy jej odsyłać, ale zaprosić do stołu i zapytać, co ma nam do powiedzenia. To, co Jung mówi o depresji, odnosi się także do kryzysów w naszym życiu (W. Muller).
więcej
R
Gość
2011-12-12 15:03:08
Tak by sie chciało, żeby tak było. Ale tak nie jest.
asia
Gość
2011-12-12 20:01:28
jeśli w tym kryzysie doznajesz tez miłosci i wsparcia oprócz cierpień i przeciwnosci. To był warunek trampoliny u Alporta.
-m-
Gość
2011-12-12 21:36:10
U mnie dokładnie tak to się odbyło!
anlu
Gość
2011-12-13 14:13:16
Dzięki kryzysowi wieku średniego uchroniłam swoje dzieci od odejścia od wiary.Po prostu w kryzysie (wieloletnie bezrobocie i związana z tym bieda materialna), sama wielokrotnie doświadczałam realnej pomocy Boga ("włos nam nie spadł z głowy" w tym okresie).Teraz nie tylko wierzę, ale jestem pewna(swoją pewnością),że Bóg Jest.Swoimi dowodami (z mojego realnego życia), udaje mi utrzymywać dzieci i siostrę przy wierze w Boga.
w kryzysie
Gość
2011-12-13 19:30:46
Mnie kryzys najpierw odbił do góry, ale potem popchnął mocno w dół. Inie  wygląda wcale na to, by dało sie odbić jak na trampolinie do góry.
zarozumiała
Gość
2011-12-21 19:14:51
co cię nie zabije, to cie wzmocni? ;)
Tak, ale nie każdy jest taki zdolny i mocny,(jak ja;) żeby samemu pozbierać się i odbić od tej trampoliny. choć sama nie wiem, tak na dobrą sprawę, czy się już odbiłam, czy jeszcze nie;D  Ale widzę różnicę, więc nie jest źle.
Grace
Gość
2011-12-22 23:11:06
Kazdy kryzys, kazdy problem w zyciu czlowieka jest wolaniem Boga o nawrocenie badz wzrastanie w wierze. Kryzysy to nie przypadki, to uswiadomienie sobie swej niemocy, slabosci, bezradnosci i czesto stwierdzenie, ze ta okreslona sytuacja mnie przerasta, ze nie jestem w stanie nad tym zapanowac i jedynym ratunkiem jest Bog, w ktorym pokladam cala nadzieje. To w rece Boga oddaje moj problem, zawierzajac Mu calkowicie wbrew swojej logice i swojemu rozumowi. Bedac slabym, czlowiek otwiera sie na laski od Boga, wzrasta, odbija sie od dna i jak na trampolinie wznosi sie w gore.
Kazdy problem, bol, kryzys jest blogoslawienstwem bo poprzez oparcie sie na Bogu czlowiek robi miejsce na laske. 

Teoretycznie to takie proste, w zetknieciu z realiami zycia to jest bardzo trudne !
Ilość wiadomości: 2
2012-01-01 21:12:19
Z góry przepraszam za off topic, ale pilnie poszukuję duchownego najlepiej psychologa z Warszawy. Właśnie znalazłam się na totalnym życiowym zakrecie, przed sobą widzę tylko betonową ścianę i górę błędów gdy obejrzę się za siebie. Czuję że sama nie dam sobie z tym rady, nie chcę podjąć blędnej decyzji a wiem że muszę coś zrobić zanim wpadnę w obłęd.  Potrzebuję inteligentnej, merytorycznej bezstronnej rozmowy z  osobą która wyraża podobny do mojego system wartości.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Katarzyna
namiar na dobrego księdza
Gość
2012-01-02 00:48:32
Z góry przepraszam za off topic, ale pilnie poszukuję duchownego najlepiej psychologa z Warszawy. Właśnie znalazłam się na totalnym życiowym zakrecie, przed sobą widzę tylko betonową ścianę i górę błędów gdy obejrzę się za siebie. Czuję że sama nie dam sobie z tym rady, nie chcę podjąć blędnej decyzji a wiem że muszę coś zrobić zanim wpadnę w obłęd. Potrzebuję inteligentnej, merytorycznej bezstronnej rozmowy z osobą która wyraża podobny do mojego system wartości.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Katarzyna

Polecam księdza Piotra Pawlukiewicza - kościół św. Anny w Warszawie!
Namiary są zapewne w Internecie.
Tymczasem poczytaj tutaj co ma ten ksiądz do powiedzenia:
http://www.kazaniaksiedzapiotra.pl/

POWODZENIA!

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook