Forum Deon.pl Forum Deon.pl

Ks. Jacek Wiosna Stryczek: ogłaszam święto singla. Robimy to!

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-06-11 11:11:09
Papież Franciszek martwi się o Kościół. Nie dość, że ludzie nie chcą się żenić, to jeszcze część z nich potem stara się o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Dyskusje o "Amoris Laetitia" często idą w stronę szukania kontrowersji. A ja jestem pozytywistą: zróbmy z tym coś dobrego.
więcej
Ilość wiadomości: 34
2018-06-11 11:11:10
Nie żebym miał coś przeciw. Każda akcja mająca na celu upowszechniać znaczenie rodziny (szczęśliwej) warta jest propagowania. Ale mam dwie wątpliwości:
Pierwsza dotyczy nazwy „Święto singli”. Przecież to kpina, skoro organizuje się je po to, aby singla/singielkę przymusić do zmiany opcji. Mam wrażenie, że ks. J. Wiosna po prostu nie rozumie znaczenia słowa „singiel”. Chętnie o tym podyskutuję.
Druga dotyczy formy tego „święta”. Oczywiście, trudno byłoby przedstawiać niezdecydowanym kandydatom do zawarcia małżeństwa (to jest właśnie istotnie, bo nie chodzi tu o singli), które przeżywają kryzys i nie potrafią z tego kryzysu wyjść. Proszę wybaczyć za porównanie, ale mnie się taka forma (tylko małżeństw szczęśliwych) kojarzy z..., kółkiem wzajemnej adoracji, które „reklamą” próbuje „nagonić” do tego kółka ludzi również, a może przede wszystkim doświadczonych obrazami małżeństw nieudanych, wręcz tragicznie pokiereszowanych. Wyjaśnię: ta (moja) wątpliwość bierze się stąd, że nikt jeszcze nie wymyślił sprawdzonej metody na udane małżeństwo. Nawet ci, którzy mają się za szczęśliwych.
Ilość wiadomości: 1482
2018-06-11 11:23:57
Gratuluję... i błogosławię..
Nareszcie nie tylko pozytywnie o adhortacji... a w dodatku twórczo..
Wg mnie to o to chodzi...
Sama po przeczytaniu jestem pod wielkim wrażeniem i zamierzam to wrażenie utwierdzać... powracjając do żródła.. a nie tego co ktoś o niej mówi i to w zakresie wyłącznie 8-mego rozdziału.
Sam Papież na wstępie napisał, że zaintryguje on (ten rozdziała wszystkich)... Zadałam sobie pytanie, czy to trylko o to chodzi?
I się nie zawiodłam.... bo jest w niej o wiele więcej...
Jeszcze raz gratuluję pomysłu...
Ilość wiadomości: 1482
Odpowiedź do: Asmo | 2018-06-11 11:26:56
Metodą na udane małżeństwo jest tak jak ks. Jacek napisał..."Chęć zmieniania siebie".... I to działa nie tylko w małżeństwie...
I całe szczęście, że nikt nie wymiślił metody.... bo było by nudno...a tak jest twórczo...
Ilość wiadomości: 701
2018-06-11 12:06:09
Raczej trzeba się zastanowić nad zmianą nazwy spotkania.Singiel z założenia nie chce zawierać małżeństwa i zakładać rodziny.To nie jego powołanie. Święto zaś ma grupować ludzi poszukujących "drugiej połowy". Może Święto Tobiasza i Sary?
Ilość wiadomości: 173
2018-06-11 12:13:57
Co to za święto singla, jeżeli chce się go "odsinglić"? A ja jestem singlem i co? A gdyby tak zrobić po prostu święto singla dla singli? One też są w Kościele... W różnym wieku. I są pomijane, bo nie pasują do żadnego duszpasterstwa...
213656828.jpg
Ilość wiadomości: 17
2018-06-11 12:48:33
Święto? Czy to aby nie papież ustanawia nowe święta w Kościele?
Odpowiedź do: Noe.D | 2018-06-11 20:12:03
Zgadzam się w 100%. Nie ma żadnej oferty dla singli, bo wg wielu księży singiel  (chociaż sami nimi są - chociaż w teorii) to niemal samo zło - pewnie rowerzysta, wegan i lewak ;) 

Zamiast układać ciągle ludziom życie warto głosić MIŁOŚĆ - do czego zachęcała niedawno s. Borkowska. 

Singiel to też droga... ale do zrozumienia tego trzeba minimum empatii.
2018-06-12 10:58:37
czy redaktor naczelny też będzie bo chyba też jest singlem skoro nie chwali się rodziną :p lol

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook