Forum Deon.pl Forum Deon.pl

I żebyś w końcu wyszła za mąż...

Autor Wiadomość
deon
Gość
2016-10-24 14:00:50
"Jak taka ładna i mądra może być sama?", "Żałuj, z nią miałbyś życie jak z bajki" - za często słyszy singiel. Obiekt politowania i swatania. W Polsce jest nas 7 milionów. Głowa do góry!
więcej
Ilość wiadomości: 267
2016-10-24 14:00:50
Istnieje jeszcze inna droga.  W obecnych czasach jest taka presja i potrzeba bycia z drugą osobą, jest też mnóstwo atrakcyjnych form spędzania czasu, że być może niektórzy nie zauważają głosu Chrystusa do radykalnego pójścia za Nim. W rodzinach, w szkole, w mediach rzadko o takim życiowym powołaniu się mówi. Kiedy patrzę na mnóstwo wspaniałych singli wokół, przychodzi mi do głowy, że mogli w zgiełku świata nie usłyszeć głosu Pana Boga. A życie pokazuje, że jest wiele osób, którym nie udaje się znaleźć „drugiej połówki”. O możliwości wybrania drogi pójścia za Chrystusem powinno się mówić już dzieciom. Ostatnio, pierwszy raz w życiu, usłyszałam taką zachętę wypowiedzianą przez księdza na mszy świętej dla dzieci. Było to takie bardzo na miejscu, ale jednocześnie fantastycznie zaskakujące i niezwykle budujące. Szkoda, że taka sytuacja miała miejsce tylko raz w moim życiu. Ale chyba my wszyscy powinniśmy pamiętać i zwyczajnie wspominać w rozmowach o takich możliwościach, by życie nie kojarzyło się głównie z koniecznością zaliczania kolejnych atrakcji. W Kościele można być nie tylko księdzem, zakonnicą, ale też osobą świecką konsekrowaną, bratem zakonnym, osobą stowarzyszoną itd. Możliwości jest wiele.
Ilość wiadomości: 10
2016-10-24 23:59:21
Kandydata na męża to trzeba sobie szukać jak się ma 18-23 lata. Czyli na studiach. Z każdym kolejnym rokiem szanse na znalezienie go szybko maleją, bo "najlepsze partie" są już zajęte, a dla nowych młodych roczników wchodzących na "matrymonialny rynek" jesteś już za stara. Mężczyźni są w lepszej sytuacji, bo mając nawet 35 lat mają do wyboru mnóstwo wolnych dwudziestoparolatek, natomiast 35 letnia panna już dwudziestolatków raczej nie interesuje. Inna sprawa, że lepiej w ogóle nie wyjść za mąż, niż wyjść za byle kogo.
Ilość wiadomości: 155
2016-10-25 11:47:04
Nie dziwię się że ludziom coraz trudniej trudniej znaleźć drugą połowę i klasa singli narasta.
Po pierwsze: wg. pewnej grupy ludzi wybór drogi życiowej to coś z czym można poczekać do późnej 30 (co ciekawe to często dotyczy tych wykształconych)
Po drugie: w świadomości nowoczesnych poważny związek to zobowiązanie, problem który wymaga bardzo dużo pracy.
Po trzecie: w czasach płytkich znajomości nie widać aby ludzie żyjący w związkach byli jacyś szczęśliwsi
Po czwarte: kobiety chcą być samodzielne i nie chcą śłużyć mężowi (tylko podejmują samodzielną i odpowiedzialną pracę np. w telesprzedaży ;)
Po piąte: wymagamy od partnera a nie od siebie (to siętyczy również mnie chociaż singlem nie jestem)

i można tak jeszcze namnożyć tych punktów co niemiara.
Ilość wiadomości: 4
2017-12-06 09:25:23
Hey tu Paweł, jestem praktykującym przystojnym facetem, jeżeli jesteś ładna i pobożna, to napisz do mnie, może to Mikołaj nas połączy dzisiaj 6 gr. mój mail [email protected]
Ilość wiadomości: 1
Odpowiedź do: amerbrok | 2017-12-06 11:40:31
dzięki za odp, fajnie że jeszcze są normalni faceci
2017-12-07 18:04:17
Dziękuję ;)
2017-12-09 22:38:41
Ja tez próbowalam sobie odpowiedziec na to pytanie dlaczego wciąż jestem sama?
Dziś uswiadomilam sobie, że lepiej jest być singlem i slużyc czynnie Bogu niz użalac się nad swym losem i w ogóle tą tematyka staropanieństwa. To najlepszy dar i łaska od Pana, czas by pokochać Go całym sercem, całym życiem.
Sara z Abrahamem byli cierpliwi. Jesli Bóg Ci obiecał, słowa dotrzyma. Staraj się zabiegać o Królestwo Boże a wszystko inne będzie Ci dodane.
A jeśli już teraz przez Twoje ręce Bóg sprawia cuda, nie ma co się rozczulać tylko chwalić Go za Jego wspaniały plan na Twoje życie.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook