Forum Deon.pl Forum Deon.pl

Nigdy nie są samotni?

Autor Wiadomość
deon
Gość
2012-05-17 16:18:39
Dla niektórych polskich katolików słowo "singiel" ma wydźwięk negatywny - kojarzy się z egoizmem, niechęcią do przyjęcia odpowiedzialności za własne życie i za innych ludzi. Rozmowa z Dorothy Cummings McLean, autorką książki "Anielskie single".
więcej
Kasia
Gość
2012-05-17 16:18:39
 USA oficialnie “plany ataku na Iran gotowe”
http://europejczycy.net/usa-oficialnie-plany-ataku-na-iran-gotowe/

A rosyjski premier na to - Miedwiediew nie wyklucza prawdopodobieństwa rozpoczęcia wojny jądrowej
http://europejczycy.net/miedwiediew-nie-wyklucza-prawdopodobienstwa-rozpoczecia-wojny-jadrowej/
Stilgar
Gość
2012-05-17 20:21:24
Zwykłe zrzucanie odpowiedzialności za swoje życie na pana Boga...
Zajac32
Gość
2012-05-18 09:43:45
Zwykłe zrzucanie odpowiedzialności za swoje życie na pana Boga...

Hm.. Pan Bóg ma jednak trochę do powiedzenia o moim życiu, a już na pewno nie wszystko w moim życiu ode mnie zależy.
Ważne by Ci, którzy nie znajdują współmałżonka (a faktycznie szukają), nie zafiksowali się na tym punkcie. Nie każdy musi żyć w małżeństwie. Staram się być gotowa na przyjęcie tego, co spotka mnie w życiu, cokolowiek by to nie było. I w życiu "singla" jest wiele wyjątkowości, choć cały czas jest tęsknota za tą miłością najgłębszą i wyłączną.
amelia
Gość
2012-05-18 14:12:51
to trochę takie myślenie jakby w małżeństwie nie byłoby się też samotnym...
5e8d
Gość
2012-05-18 17:42:31
Zgadza się, w małżeństwie też jest się samotnym. Długo byłam singielką, więc mam porównanie i wolę jednak samotność w małżeństwie, a nawet czasem jej szukam.  :)
Kolargol
Gość
2012-12-17 19:38:35
Zarówno kobiety jak i mężczyźni szukają ideałów, ważą, mierzą, analizują, czytają książki psychologiczne i randka to rozmowa kwalifikacyjna. Ludzie nei nastawiają się na Boże błogosławieństwo w związku i dobre nastawienie drugiej strony. Boją się prawdziwie pokochać wady drugiej strony.
Przeczytają o takiej książce i czuję się uspokojeni. Oczywiście nie ma związków na siłę.
Marian
Gość
2013-01-09 22:42:47
Wreszczie porządny artykuł o singlach. Często na katolickich portalach panuje przekonanie, że singiel to osoba która nie chce wchodzić w związki bo preferuje "swobodny" i niezobowiązujący styl życia. Tymczasem jest mnóstwo singli nie z wyboru, którym albo się w życiu nie poszczęściło, albo nie mają gdzie spotkać drugiej połowy albo w grę wchodzą inne czynniki.
Sylwia
Gość
2013-01-10 01:15:38
piękny artykuł o singlach;p
Gosia
Gość
2013-04-06 22:57:01
Dobry art., ale z jednym zupełnie nie zgodzę się, że "sytuacja osoby, która nigdy nie miała męża czy żony [czyli singla], różni się od sytuacji osoby rozwiedzionej". Silgiel może mieć [i przeważnie ma] za sobą różne związki, które po prostu zakończyły się rozstaniem, a nie małżenstwem. Sytuacja singla właśnie CZĘSTO przypomina sytuację osoby rozwiedzionej. I dalej w art. jest napisane: Singiel, który nigdy nie poznał życia małżeńskiego, patrząc na osobę rozwiedzioną, powie: "Ktoś cię jednak wybrał. Fakt, coś się nie udało, ale przynajmniej żyłeś, żyłaś w małżeństwie. Ja nie." Otóż w życiu tak nie pomyślałam!, z taką goryczą i zwątpieniem, że nikt mnie nie wybrał, a innych tak. Jako singielka nigdy nie myślałam w ten sposób, że jestem sama, bo nikt mnie nie chciał. To absurd.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?