Forum Deon.pl Forum Deon.pl

7 etapów małżeństwa. Na którym jest wasze?

Autor Wiadomość
deon
Gość
2011-09-02 15:24:18
Budząc się nad ranem, nagle zdajecie sobie sprawę, co w ogóle widzieliście w swoim współmałżonku i dlaczego zdecydowaliście się spędzić z tą osobą resztę życia. Rzeczywistość daje o sobie znać z coraz większą siłą...
więcej
Ilość wiadomości: 11
2012-06-06 23:45:38
 [email protected] Teoria Sternberga. :)
Na szczęście przy włożeniu pewnej ilości wysiłku jest możliwe utrzymanie w związku zaangażowania i intymności na stosunkowo wysokim poziomie. I jeśli to się udaje i związek dobrze funkcjonuje, to od czasu do czasu zdarzają się też swoiste "piki namiętności", kiedy to powraca ona i przez pewien okres czasu jest obecna w związku tak intensywnie, jak na samym jego początku :)
reho
Gość
2014-04-04 20:55:02
Jakoś nie odnajduję siebie w tym schemacie. Przede wszystkim mam wrażenie, że nie zostały tu uwzględnione pary, w których występuje różnica wieku np. 10 lat pomiędzy małżonkami. Starając się przeanalizować fazy takiego związku wg tego artykułu, zauważam, że nie da się, autorzy nie wzięli chyba tego pod uwagę. 
A.
Gość
Odpowiedź do: reho | 2014-04-04 21:10:36
A jakie etapy można wyróżnić w takim związku? Czy ta różnica służy małżeństwu?
reho
Gość
Odpowiedź do: A. | 2014-04-04 21:28:17
Żeby odpowiedzieć na pierwsze z pytań, trzebaby dokonać głębszej analizy konkretnych przypadków. Tak, jak autor artykułu wspomniał, rozwój związku/małżeństwa jest bardzo indywidualną sprawą.
Natomiast czy różnica służy... Kolejne pytanie, na które nie istnieje definitywna odpowiedź. Są zalety i wady natury praktycznej. Podstawą są wg mnie typy ludzi (osobowość, wyznawane wartości, wiara, cele życiowe etc.), jacy dobierają się w pary, a nie ich wiek (do pewnej granicy oczywiście). 
Ilość wiadomości: 169
2014-04-05 14:35:03
rano zawsze zapytaj siebie nie co żona ci daje i dawać powinna, ale co ty dajesz żonie
Ilość wiadomości: 169
2014-04-05 14:36:56
pamiętaj: jedną rzecz ślubujesz a jest nią miłość: "ślubuje ci miłość"
reszta to pic na wodę fotomontaż
Tu est...???
Gość
2014-04-05 17:00:42
Nie mogę się zgodzić z Antoine. To właśnie miłość jest jedną wielką bujdą na resorach. To może i fajnie wygląda na szmirowatym filmie czy w powieściach dla pensjonarek, ale generalnie to bajdu bajdu. Dawno temu zapowietrzeni trubadurzy zaczęli grajdolić na fujarkach i dopisywać różne bzdety, no i poszło.. Nie ma nic bardziej idiotycznego w przysięganiu komuś miłości. Wierność i uczciwość ok. Ale miłość?! Jak można przysięgać komuś coś czego nie ma?! Ilekroć słyszę o miłości zbiera mnie na mdłości... Najgorsze, że ludzie to kupują. No, ale po kilku latach przychodzi otrzeźwienie i konfrontacja z betonem. Bardzo bolesna. Żygać się chce od tej miłości...
aga
Gość
Odpowiedź do: Tu est...??? | 2014-04-05 17:14:54
Myślę, że tutaj najpierw trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest miłość. Inaczej nie wiadomo jaki jest temat naszej dyskusji. Może się okazać że ludzie rozumieją ją na różne sposoby i wcale nie chodzi o "motylki w brzuchu".
reho
Gość
Odpowiedź do: Antoine | 2014-04-05 20:10:46
Ślubuje się miłość, wierność i uczciwość małżeńską, oraz to, że się nie opuści małżonka aż do śmierci.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook