Dla Szwedów najtańsza jest Polska Ikea

Szwedzi robiąc zakupy w polskich sklepach Ikea mogą zaoszczędzić średnio 18 proc - wynika z rankingu Ikea-Index przygotowanego przez Stena Line. Za to więcej niż u siebie zapłacą za meble w Norwegii, Danii i Niemczech.

 

W rankingu Ikea-Index porównano ceny pięciu popularnych produktów dostępnych w sklepach Ikea w 10 krajach w Europie. Okazało się, że dla Szwedów najtaniej jest w Polsce. Kupując rozkładaną sofę w polskiej Ikei mogą zaoszczędzić 1,5 tysiąca koron (ok. 680 złotych), a na meblach kuchennych nawet 10 tysięcy (ok. 4,5 tys. zł).

Jak twierdzi Niclas Martensson, menedżer linii Karlskrona-Gdynia przewoźnika promowego Stena Line, który opracował ranking cen, już widoczny jest wzrost zainteresowania Szwedów podróżami do Polski. "Można w Polsce znacznie taniej nie tylko spędzić urlop, ale też mniej wydać na zakupy. To m.in. efekt mocnej waluty (korony szwedzkiej)" - twierdzi.

Za meble w sklepach Ikea Szwedzi mniej wydadzą również w Hiszpanii ( o 8,5 proc.), Francji (5,2 proc.), Holandii (4,5 proc.), a także nieznacznie we Włoszech (0,7 proc.). Kraje te jednak dla osób planujących zakupy ze względu na odległość i koszty transportu nie są konkurencyjne wobec Polski.

Z Ikea-Index wynika, że znacznie wyższe ceny niż w Szwecji są w sklepach Ikea w Norwegii (12,3 proc.), Danii (5 proc), Niemczech (2,9 proc.) oraz Finlandii (1,6 proc).

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~teresa 18:59:21 | 2011-04-04
Można ufarbować włosy, kupić nowe ciuchy, nałożyć tipsy, ale problemy życia nie znikną.
Można ufarbować włosy, kupić nowe ciuchy, nałożyć tipsy i zniknąć w tłumie.
Omal nas nie zdmuchnęło wczoraj na trasie Piła- Bydgoszcz.

Oceń 1 odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook