6 edycja Sztuki na kółkach

Rusza 6 edycja projektu edukacyjnego Sztuka na kółkach, którego znakiem jest Mona Lisa na hulajnodze.

 

SZTUKA NA KÓŁKACH to przedsięwzięcie o charakterze objazdowym, polegające na organizowaniu w przestrzeni zabytków położonych w małych miejscowościach - głównie wsiach, interaktywnych warsztatów dotyczących sztuki, architektury, ochrony i promowania dziedzictwa kulturowego. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży lokalnych szkół i wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

 

Projekt jest realizowany od 2009 roku przez krakowski oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki i studio projektów kulturalnych Plenerownia. Do tej pory odwiedził ponad 100 miejscowości. Przeprowadzono blisko 500 warsztatów z których skorzystało ok. 10 000 uczestników. W 2011 roku Narodowe Centrum Kultury uznało inicjatywę za jedną z najlepszych w dziedzinie edukacji kulturalnej.

 

W czerwcu tego roku warsztaty odbędą się w 7 miejscowościach w Małopolsce dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego w ramach programu "Mecenat Małopolski", a jesienią dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zajęcia zostaną zorganizowane w 23 miejscowościach w województwach: małopolskim, świętokrzyskim i śląskim.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook