5 najlepszych przepisów siostry Anastazji, które sprawdzili nasi czytelnicy

WAM
(fot. shutterstock.com / Wydawnictwo WAM)

Dziś urodziny legendarnej Siostry Anastazji. Te przepisy na pewno Was nie zawiodą, bo sprawdziliście je sami.

 

Poniższe przepisy to absolutne hity. Wybór sporządziliśmy biorąc pod uwagę ilość wejść czytelników przez ostatnie lata.

 

1. Trzy sposoby na ogórki kiszone

 

Dobre ogórki kiszone? Ten materiał to absolutny hit DEON.pl. Ogórki kiszone siostry Anastazji trafiły już na niejeden polski stół. Przez ostatnie osiem lat użytkownicy naszego portalu czytali o nich ponad 750000 razy.

 

Ogórki to trudna sztuka. Te sztuczki sprawią, że na pewno będą smaczne. Siostra Anastazja mówi, że "potrzeba trzech rzeczy":

 

Czystych słoików, dorodnych warzyw i owoców oraz sprawdzonych przepisów. Słoiki i wieczka muszą być całe, bez odprysków, pęknięć czy śladów rdzy. Owoce i warzywa trzeba kupić świeże. Ważne, by nie były przygniłe i uszkodzone. Najlepiej jest kupować od kogoś zaufanego i sprawdzonego. Ale są i inne sposoby. Mnie nauczono, że, gdy idzie się na targ kupować ogórki, to trzeba zabrać ze sobą nóż. Trzeba przekroić ogórka na pół i sprawdzić, co jest w środku. Jeśli wygląda dobrze, nie ma w nim na przykład pustych miejsc przy pestkach, to jest duże prawdopodobieństwo, że przetwory z tych ogórków nam wyjdą.

 

2. "Pychotka" - słodki przebój Siostry Anastazji

 

"Pychotkę" Siostry Anastazji zna chyba każdy. To najpopularniejszy słodycz na naszym serwisie, który urozmaicił niejeden podwieczorek. Nic dziwnego!

 

3. Jesienna perła, czyli borowiki marynowane

 

Grzyby marynowane to przysmak nie lada. Każdy grzybiarz ma swój ulubiony smak grzyba marynowanego. Decydują o nim trzy elementy: sposób obgotowania grzybków, zalewa a szczególnie stosunek: ocet-woda i przyprawy.
 
Pamiętajmy, że grzyby muszą pochodzić z absolutnie pewnego źródła. Jeśli nie jesteśmy wytrawnymi grzybiarzami, nie zbierajmy ich sami!
 

4. "Słodka Teściowa", czyli jeszcze jeden powód, by się nie odchudzać

 

Jeśli ktokolwiek z was ma w planach dietę, to może przełożyć ją na później. Z taką "Teściową" każde popołudnie jest słodkie.

 

5. Pierogi ruskie według przepisu Siostry Anastazji

 

To podstawa niejednej diety - nie tylko studenckiej, bo któż z nas nie przepada za domowymi pierogami. I wbrew pozorom nie są one tak trudne do przygotowania. Warto się o tym przekonać, bo, spójrzmy prawdzie w oczy, żadne kupne pierogi nie dorównają w smaku tym domowym. Polecamy sprawdzony przepis Siostry Anastazji.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook