Prawo czy prawko?

Jarosław Naliwajko SJ
Niedziela, 22 maja 2011, godz. 20:28
W naszej zakrystii, życie jak i sprawy codziennie toczą się nie dość, że w ustalonym rytmie, to jeszcze według przyjętego planu. Drobny kamyczek na torach nie jest w stanie stanie zatrzymać pędzącego pociągu.
więcej

Wielki dzień

Jarosław Naliwajko SJ
Wtorek, 3 maja 2011, godz. 14:53
Moi Drodzy, potrafimy wszystko, jak to się mówi, sprowadzić do parteru. U nas w zakrystii zapanowała nostalgia i to od samego rana. Może nie ma się czemu dziwić, taki 1 maja nie zdarza się co dzień. Pierwszy milczenie przerwał Stary.
więcej

We wtorek lany poniedziałek

Jarosław Naliwajko SJ
Wtorek, 26 kwietnia 2011, godz. 11:46
Drugi dzień świąt rozpoczęła krótka dyskusja w zakrystii. Dotyczyła ona sprawy znanej wszystkim. No cóż, nie po raz pierwszy wiadomo, że najciemniej jest pod latarnią.
więcej

Kurant na nowe czasy

Jarosław Naliwajko SJ
Poniedziałek, 18 kwietnia 2011, godz. 12:57
Dziś się okazało, że problem z zaakceptowaniem wiosny miał nie tylko Stary. Także i Młody dał dowód na to, że przestawienie się na tak piękne okoliczności przyrody i... niepowtarzalne, nie jest wcale takie łatwe. Ale co z tego wynikło, posłuchajcie sami.
więcej

Wiosna, ach to ty

Jarosław Naliwajko SJ
Wtorek, 12 kwietnia 2011, godz. 13:10
Moi Drodzy, przyszła! I choć wiadomo, że przyjść musiała, w naszej zakrystii jej pojawienie się wywołało małe poruszenie.
więcej

Rewolucja w Arabii

Jarosław Naliwajko SJ
Sobota, 26 marca 2011, godz. 12:42
Moi Drodzy, zdarzają się czasem takie wydarzenia w świecie, które ot tak sobie wymykają się spod kontroli i takie, które, wydawałoby się, wydarzyć się nie mogą. Tak było z rewolucją w krajach arabskich, która dziś w zakrystii niespodziewanie stała się tematem numer jeden.
więcej

Celibat

Jarosław Naliwajko SJ
Wtorek, 15 marca 2011, godz. 10:58
Są tematy, które zawsze stanowią źródło i oś sporu oraz prowokują do dyskusji. Te ostatnie trwają czasami tyle, co rozkład celofanu w ziemi, czyli długo. A argumentów za i przeciw? Tych to już nikt nie jest w stanie dokładnie policzyć.
więcej

Chopin i cała reszta

Jarosław Naliwajko SJ
Wtorek, 22 lutego 2011, godz. 13:34
Moi Drodzy w Kościele wszystko ma swój określony czas i miejsce. Choć – by być szczerym – wiele zdarzeń dzieje się nie w porę. Tak było i dziś, a wszystko przez to „rozwijanie ducha“.
więcej

Sukces

Jarosław Naliwajko SJ
Sobota, 12 lutego 2011, godz. 12:05
Są w życiu każdego człowieka takie dni, w których wszyscy zwracają na niego uwagę. To się nazywa popularność. Nie wszyscy jednak potrafią sobie z nią poradzić.
więcej

VAT - rzecz o podwyżkach

Jarosław Naliwajko SJ
Niedziela, 6 lutego 2011, godz. 22:35
Świat zmienia się na naszych oczach. Coś, co wczoraj było bardzo pewne i niezmienne, dziś jest już nieaktualne, jest prehistorią. Tego ranka ponownie odkrycia tego dokonała Siostra.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook