Ocalić miasto Erasmus

Steven Cleaver
Piątek, 18 września 2009, godz. 15:40
Ostatnią rzeczą, której Andrew, świeżo upieczony pastor, mógł się spodziewać, było to, że w drodze do swej pierwszej parafii spotka... Anioła Śmierci. Ostatnią rzeczą, o jakiej mógł marzyć, była misja uratowania miasta od zagłady, tym bardziej, że do swej dyspozycji miał niewiele czasu - zaledwie tydzień. Czy to wystarczająca ilość czasu, aby nakłonić mieszkańców do zmiany swojego życia?
więcej

Z otwartymi oczami

Mark Salzman
Piątek, 18 września 2009, godz. 14:37
Siostra John, karmelitanka, od wielu lat żyje w klasztorze na obrzeżach Los Angeles zgodnie z niezmienną od wieków zakonną regułą. Kłopoty pojawiają się, gdy zaczyna doświadczać olśniewających wizji, którym towarzyszą silne bóle głowy. Czy wizje są objawem choroby, czy łaską? Czy operacja jest równoznaczna z końcem mistycznych przeżyć? Czy bez nich jej wiara będzie nadal głęboka?
więcej

Protezy mocy

Sygnały troski
Małgorzata Więczkowska / "Sygnały Troski"

Środa, 2 września 2009, godz. 10:37
Dzisiaj w mediach możemy się spotkać ze scenami, które nas niejednokrotnie zaskoczą. Wystarczy przejrzeć kanały z filmami dla dzieci, np. Jetix, Cartoon Network. Bardzo dużo tam scen walki, agresji i stosowania przemocy. Treścią wielu z nich jest rywalizacja i podstęp. Wiele z popularnych gier zawiera treści magiczne, z którymi musi utożsamić się grający. Znajdziemy tam również elementy symboliki demonicznej. Przemoc i siły magiczne w grach stanowią główny środek do osiągnięcia celu.
więcej

Do czego służy komputer?

Sygnały troski
K. Sztramska / "Sygnały Troski"

Środa, 2 września 2009, godz. 10:25
Trzeba być czujnym i mądrym, by dostrzegać nie tylko pozytywy, ale i zagrożenia. Warto więc kontrolować zarówno czas spędzany przez dziecko przed monitorem, jak i portale, z których korzysta. By zamiast edukacyjnych gier nie pojawiły się brutalne zabijanki albo poufne rozmowy z obcymi…
więcej

Śpiew ptaka

Poniedziałek, 22 czerwca 2009, godz. 00:00
Przed lekturą istotne jest zapoznanie się z NOTYFIKACJĄ W SPRAWIE PISM O. ANTHONY'EGO DE MELLO, wydaną przez KONGREGACJĘ NAUKI WIARY zamieszczoną w L'Osservatore Romano 11(207) 1998.
więcej

Minuta Mądrości

Poniedziałek, 22 czerwca 2009, godz. 00:00
Przed lekturą istotne jest zapoznanie się z NOTYFIKACJA W SPRAWIE PISM O. ANTHONY'EGO DE MELLO, wydaną przez KONGREGACJĘ NAUKI WIARY zamieszczoną w L'Osservatore Romano 11(207) 1998.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?