Lectio divina, czyli spotkanie ze Słowem

Posłaniec
Marcin Gałka SJ / "Posłaniec" październik 2008
Środa, 7 października 2009, godz. 22:05
Dla wielu ludzi Biblia wydaje się za trudna i często nie wiedzą, jak się zabrać do jej lektury. Jednym z najstarszych sposobów czytania Pisma Świętego jest metoda zwana lectio divina. Zapraszamy do zapoznania się z jej metodą.
więcej

Charyzmatyczny lider

Posłaniec
Jakub Kołacz SJ / "Posłaniec" październik 2008
Wtorek, 6 października 2009, godz. 21:51
Lider to ktoś, kto nie boi się ryzyka. Gdyby Jan Paweł II nie okazał się sługą wiernym i nieobawiającym się ryzyka, dziś Kościół nie miałby zbyt wiele do powiedzenia na temat problemów, z jakimi boryka się świat. Straciłby nie tylko prawo do mówienia o grzechach i piętnowania zła, ale też nie potrafiłby wskazać dróg pozytywnego rozwoju prowadzących do pomnożenia dobra.
więcej

Jedno ciało: "Posłaniec" wrzesień 2008

Posłaniec
"Posłaniec" wrzesień 2008
Poniedziałek, 5 października 2009, godz. 21:49
“Jedno ciało” – to temat przewodni wrześniowego numeru “Posłańca”. Jak być dobrym współmałżonkiem, co robić, żeby związek małżeński był udany, czy emigracyjna rozłąka musi wróżyć rozpad rodziny, jakie są obrzędy weselne to główne zagadnienia najnowszego numeru pisma.
więcej

Wypaleni czy zapaleni?

Posłaniec
Stanisław Morgalla SJ / "Posłaniec" wrzesień 2008
Sobota, 3 października 2009, godz. 21:45
Mimo małych, średnich czy dużych wakacji coraz częściej skarżymy się na stres powakacyjny, a po powrocie do pracy dopada nas wypalenie zawodowe. Nikt jednak nie pomyśli, że może to sprawka jakiejś niewidzialnej ręki. Może sam Pan Bóg odpłaca nam pięknym za nadobne? A może nasza tajemnicza natura tęskni za czymś więcej, co niewidzialne dla szkiełka i oka?
więcej

Błędy mamy i taty. Praktyczny poradnik dla rodziców

slo / Gianni i Antonella Astrei, Pierluigi Diano
Sobota, 3 października 2009, godz. 09:43
Czy błędy popełniają dzieci, podczas gdy my, rodzice, jesteśmy nieomylni? Tak naprawdę wszyscy wiemy, że to nieprawda. Dostrzeżenie własnego błędu, przyznanie się do niego i gotowość do zmiany postępowania będą wyrazem naszej miłości i odpowiedzialności wobec dziecka, któremu daliśmy życie, a które teraz chcemy uczynić szczęśliwym.
więcej

FAS - symbol nieodpowiedzialności

Posłaniec
Magdalena Wojaczek / "Posłaniec" wrzesień 2008
Czwartek, 1 października 2009, godz. 21:37
Świadomość o szkodliwym działaniu alkoholu na rozwój dziecka nie idzie w parze z powstrzymywaniem się od spożywania alkoholu w czasie ciąży, a co roku na świat przychodzi więcej dzieci z FAS niż z zespołem Downa. A przecież łatwo można temu zaradzić. Wystarczy tylko wcielać w życie hasło kampanii edukacyjnej: Nie piję za jego zdrowie.
więcej

ADHD u dorosłych. Poradnik - jak z tym żyć

slo / Sabine Bernau
Środa, 30 września 2009, godz. 15:36
Marylin Monroe, Jackie Chan, Steven Spielberg, Thomas Edison, Wilhelm Busch, John F. Kennedy, Astrid Lindgren, Bertold Brecht, John Lennon, George Orwell, Whoopie Goldberg... Oto niewielka zaledwie liczba osób, które przez całe swoje życie musiały bądź muszą walczyć z objawami ADHD. Wiele z nich potrafiło jednak pozytywnie wykorzystać swoje schorzenie jako twórczość lub wizję.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook