Ikona w sztuce XX wieku

Rogozińska Renata
Środa, 30 września 2009, godz. 10:47
"Ikona w sztuce XX wieku", autorstwa Renaty Rogozińskiej, to publikacja szczególnie ważna dla zrozumienia fenomenu ikony w przestrzeni sztuki chrześcijańskiej. Problem, jakkolwiek żywo obecny w sztuce polskiej i światowej, nie doczekał się do tej pory systematycznego opracowania. Książka jest efektem wieloletnich badań Autorki nad zagadnieniem inspiracji ikoną prawosławną w twórczości artystów współczesnych. Doskonałe opracowanie, dokonane przez uznanego historyka sztuki, uzupełnia bogaty materiał ilustracyjny (dodatek CD) z reprodukcjami omawianych prac.
więcej

Pomysł na świat: "Posłaniec" sierpień 2008

Posłaniec
"Posłaniec" sierpień 2008
Wtorek, 29 września 2009, godz. 13:56
Co zrobił człowiek z Bożym pomysłem na świat? Na to i inne pytania szukają odpowiedzi autorzy sierpniowego numeru “Posłańca”: Zbigniew Świerczek OFM conv., Jan Tomczak SJ, Robert Janusz SJ, Anna Pobóg-Lenartowicz. O swoich pasjach w wywiadzie numeru opowiada Marek Kamiński – polarnik i podróżnik, który jako pierwszy człowiek na świecie zdobył w jednym roku dwa ziemskie bieguny.
więcej

Błogosławieństwo dla Ziemi

Posłaniec
Zbigniew Świerczek OFM Conv / "Posłaniec" sierpień 2008
Poniedziałek, 28 września 2009, godz. 14:07
Kim jest istota zwana człowiekiem? Błogosławieństwem czy śmiertelnym zagrożeniem dla życia innych istot? Czy "błękitna planeta" jest bogatsza dzięki jego istnieniu? Te pytania stawia sobie dzisiaj wielu naukowców, przyrodników i działaczy ekologicznych zaniepokojonych postępującymi w ciągu ostatnich kilku dekad procesami niszczenia wspaniałych ekosystemów, które kształtowały się przez miliony lat ewolucji. Z całą pewnością bowiem wiadomo, że to właśnie ludzie uruchomili te groźne dla życia na Ziemi procesy. Istnieją więc motywy do stawiania dramatycznych pytań.
więcej

Bić czy nie bić?

Posłaniec
Anna Błasiak / "Posłaniec" sierpień 2008
Sobota, 26 września 2009, godz. 14:29
Znaczny procent rodziców w Polsce uznaje za dopuszczalne uderzenie dziecka. Uważają oni dziecko za swoją własność. Są przekonani, że mogą o nim w pełni decydować, bo mają nad nim nieograniczoną władzę. Tacy rodzice nie mają świadomości lub nie dopuszczają do siebie myśli, iż każdy klaps, nawet najsłabszy, boli i krzywdzi dziecko.
więcej

Przerwane życie. Pamiętnik Etty Hillesum 1941-1943

Etty Hillesum
Środa, 23 września 2009, godz. 13:25
Przerwane życie - to pamiętnik holenderskiej żydówki Etty Hillesum, ukazujący jej wewnętrzną drogę, budzenie się wolnej od obciążeń religijności, duchowe dojrzewanie na tle osobistych przeżyć i sytuacji zagrożonego eksterminacją narodu
więcej

„Jest jeszcze wiele do odkrycia” – rzecz o Annie Jantar

Agata Demkowicz
Środa, 23 września 2009, godz. 12:26
Kim naprawdę była Anna Jantar? Jaka była jej kariera? Jak wyglądało życie osobiste? Na te pytania stara się odpowiedzieć ks. Andrzej Witko w książce pt. „Anna Jantar”.
więcej

Wszystkie odcienie pereł

Stacy Hawkins Adams
Piątek, 18 września 2009, godz. 16:09
Serena traciła nadzieję na to, że będzie miała dzieci. Tymczasem jest matką dwóch chłopców. Niemniej jej radość stopniowo zamienia się w rozpacz. Czy macierzyństwo było dobrą decyzją? Czy praca w prestiżowej firmie pomoże jej zapomnieć o przeszłości? Mąż pragnie, by Erika wróciła do niego.Czy to szansa na odrodzenie uczuć, czy początek nowego dramatu?
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook