Wypaleni czy zapaleni?

Posłaniec
Stanisław Morgalla SJ / "Posłaniec" wrzesień 2008
Sobota, 3 października 2009, godz. 21:45
Mimo małych, średnich czy dużych wakacji coraz częściej skarżymy się na stres powakacyjny, a po powrocie do pracy dopada nas wypalenie zawodowe. Nikt jednak nie pomyśli, że może to sprawka jakiejś niewidzialnej ręki. Może sam Pan Bóg odpłaca nam pięknym za nadobne? A może nasza tajemnicza natura tęskni za czymś więcej, co niewidzialne dla szkiełka i oka?
więcej

Błędy mamy i taty. Praktyczny poradnik dla rodziców

slo / Gianni i Antonella Astrei, Pierluigi Diano
Sobota, 3 października 2009, godz. 09:43
Czy błędy popełniają dzieci, podczas gdy my, rodzice, jesteśmy nieomylni? Tak naprawdę wszyscy wiemy, że to nieprawda. Dostrzeżenie własnego błędu, przyznanie się do niego i gotowość do zmiany postępowania będą wyrazem naszej miłości i odpowiedzialności wobec dziecka, któremu daliśmy życie, a które teraz chcemy uczynić szczęśliwym.
więcej

FAS - symbol nieodpowiedzialności

Posłaniec
Magdalena Wojaczek / "Posłaniec" wrzesień 2008
Czwartek, 1 października 2009, godz. 21:37
Świadomość o szkodliwym działaniu alkoholu na rozwój dziecka nie idzie w parze z powstrzymywaniem się od spożywania alkoholu w czasie ciąży, a co roku na świat przychodzi więcej dzieci z FAS niż z zespołem Downa. A przecież łatwo można temu zaradzić. Wystarczy tylko wcielać w życie hasło kampanii edukacyjnej: Nie piję za jego zdrowie.
więcej

ADHD u dorosłych. Poradnik - jak z tym żyć

slo / Sabine Bernau
Środa, 30 września 2009, godz. 15:36
Marylin Monroe, Jackie Chan, Steven Spielberg, Thomas Edison, Wilhelm Busch, John F. Kennedy, Astrid Lindgren, Bertold Brecht, John Lennon, George Orwell, Whoopie Goldberg... Oto niewielka zaledwie liczba osób, które przez całe swoje życie musiały bądź muszą walczyć z objawami ADHD. Wiele z nich potrafiło jednak pozytywnie wykorzystać swoje schorzenie jako twórczość lub wizję.
więcej

Uleczyć zranione uczucia

slo / Martin H. Padovani
Środa, 30 września 2009, godz. 15:01
Martin H. Padovani jest psychoterapeutą. Od wielu lat pracuje w poradnictwie rodzinnym w New Jersey. Książka "Uleczyć zranione uczucia" to refleksje o gniewie, poczuciu winy, depresji, samokrytycyzmie, miłości własnej.
więcej

Ikona w sztuce XX wieku

Rogozińska Renata
Środa, 30 września 2009, godz. 10:47
"Ikona w sztuce XX wieku", autorstwa Renaty Rogozińskiej, to publikacja szczególnie ważna dla zrozumienia fenomenu ikony w przestrzeni sztuki chrześcijańskiej. Problem, jakkolwiek żywo obecny w sztuce polskiej i światowej, nie doczekał się do tej pory systematycznego opracowania. Książka jest efektem wieloletnich badań Autorki nad zagadnieniem inspiracji ikoną prawosławną w twórczości artystów współczesnych. Doskonałe opracowanie, dokonane przez uznanego historyka sztuki, uzupełnia bogaty materiał ilustracyjny (dodatek CD) z reprodukcjami omawianych prac.
więcej

Pomysł na świat: "Posłaniec" sierpień 2008

Posłaniec
"Posłaniec" sierpień 2008
Wtorek, 29 września 2009, godz. 13:56
Co zrobił człowiek z Bożym pomysłem na świat? Na to i inne pytania szukają odpowiedzi autorzy sierpniowego numeru “Posłańca”: Zbigniew Świerczek OFM conv., Jan Tomczak SJ, Robert Janusz SJ, Anna Pobóg-Lenartowicz. O swoich pasjach w wywiadzie numeru opowiada Marek Kamiński – polarnik i podróżnik, który jako pierwszy człowiek na świecie zdobył w jednym roku dwa ziemskie bieguny.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook