8 książek, które pozwolą ci lepiej zrozumieć twoją wiarę

WAM
(fot. shutterstock.com)

Masz problem z Pismem Świętym? Z wiarą, sakramentami i tym, co naucza Kościół? Poznaj 8 świetnych propozycji na wakacje. Numer 3 i 4 są dziś szczególnie aktualne.

 

Hasło "lektury na wakacje" od razu przywodzi na myśl powieści o szybkich zwrotach akcji i wciągających fabułach. Ale my przewrotnie tego lata chcemy zaproponować Wam całkiem inną przygodę. Spotkanie z najwybitniejszymi teologami XX wieku, podążanie za myślą wielkich świętych pierwszych wieków chrześcijaństwa, czytanie Pisma świętego z ojcami Kościoła, przyglądanie się obradom najsłynniejszych soborów  - to wszystko jest na wyciągnięcie ręki.


Przyjrzyjcie się kilku tytułom, które szczególnie chcielibyśmy Wam polecić. Odkryjcie nowe, orzeźwiające źródła inspiracji:

 

Jan Chryzostom to najsłynniejszy kaznodzieja kościoła Wschodu. Jeśli dzisiaj pojawiłby się na Stadionie Narodowym w Warszawie, żeby głosić Ewangelię - jak niedawno o. Bashobora -  stadion szybko i w całości wypełniłby się słuchaczami. Jego przydomek "chryzostom" oznacza "złotousty". Św. Jan napisał komentarz do listu do Galatów na podstawie swoich porywających kazań.

 

 

 

 

 

 

 

 

Niewielki wybór pism św. Tomasza z Akwinu pozwala oswoić się z jego metodą pracy i sposobami poszukiwania odpowiedzi. Czy warto? Papież Leon XIII nazwał św. Tomasza "księciem i nauczycielem doktorów scholastycznych" [średniowiecznych uczonych zgłębiających prawdy wynikające z Pisma Świętego i Tradycji] i wskazał go jako pewnego towarzysza w chwilach wątpliwości.

 

 

 

 

 

 

 

W IX i X wieku między muzułmaninem a chrześcijaninem nawiązała się interesująca korespondencja. Dialog prowadzono otwarcie i z szacunkiem. Jego głównym tematem była prawdziwość i słuszność islamu. Niezwykle aktualna książka zarówno pod względem treści, jak i formy prowadzonej dyskusji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od kilku dni katointernety nie mówią o niczym innym: papież Franciszek podjął decyzję o zmianie na stanowisku prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Kardynała Müllera zastąpił abp Ladaria.

Warto poznać myśl nowego szefa KNW. "Wprowadzenie do antropologii teologicznej", to jedyna książka arcybiskupa dostępna w języku polskim.

 

 

 

 

 

 

 

Hans urs von Balthasar to jeden z największych teologów XX wieku, który znacząco wpłynął na dzisiejsze rozumienie tajemnic wiary Kościoła. Żywił nadzieję na zbawienie wszystkich ludzi. Jego "Epilog" jest zwięzłym podsumowaniem najważniejszych myśli, rozwiniętych we wcześniejszych publikacjach. Dobry początek znajomości z wielkim Bazylejczykiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy tylko nieliczni będą zbawieni? Jakie cechy ma zmartwychwstałe ciało? Gdzie idą dusze zaraz po śmierci? W pierwszych wiekach chrześcijaństwa żywo dyskutowano o rzeczach ostatecznych. Henryk Pietras SJ przedstawia te fascynujące tematy z perspektywy największych autorytetów pierwotnego Kościoła. Wciągająca lektura.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Książka, która pomaga odkryć niezwykłe bogactwo Biblii. Henri de Lubac SJ, znakomity przewodnik po świecie biblijnym, przypomniał w niej, w jaki sposób wielcy ojcowie Kościoła interpretowali Pismo Święte. Przedstawił także wyniki własnych dogłębnych badań.  Między innymi dzięki pracy de Lubaca Kościół w XX wieku na nowo zachwycił się Słowem Bożym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rewelacyjna książka dla tych, którzy chcieliby poznać bogaty świat filozofii średniowiecznej. Zawiera jasne wyjaśnienie najważniejszych pojęć i problemów, których skutki zaważyły na historii i do dzisiaj kształtują nasze myślenie o świecie.  Otwiera oczy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli chcesz poznać więcej propozycji, sprawdź inne nasze tytuły.

Książki filozoficzne i teologiczne w księgarni wydawnictwa WAM są teraz dostępne z rabatem do -80% 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.05

Liczba głosów:

19

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook