“Pędzę jak dziki tapir. Bartoszewski w 93 odsłonach" w Krakowie

WAM
(fot. Wydawnictwo WAM)

Spotkanie z Markiem Zającem wokół książki “Pędzę jak dziki tapir. Bartoszewski w 93 odsłonach" odbędzie się w czwartek, 11 maja, o godz. 18.00 w Klubie Inteligencji Katolickiej, ul. Sienna 5. Poprowadzi je Michał Lewandowski (portal Deon.pl).

 

Marek Zając, dziennikarz i współpracownik Profesora, w 93 anegdotach odsłania jego intrygujące oblicze i inspirującą osobowość. Angela Merkel, Colin Powell, Jan Paweł II… - wielu bohaterów tej książki dobrze znamy, jednak jeszcze nigdy ich spotkania z Władysławem Bartoszewskim nie zostały przedstawione w tak barwny sposób.

 

Każdy z obrazków to kolorowy kamyczek mozaiki składającej się na portret człowieka, który zmienił postrzeganie Polski w świecie.

 

Władysław Bartoszewski żył 93 lata (1922-2015). Nie sposób tu wymienić wszystkich jego honorowych tytułów, odznaczeń, książek i stanowisk politycznych.

 

Był więziony w Auschwitz, w czasie wojny walczył w AK i pomagał Żydom, następnie stał się architektem dialogu polsko-niemieckiego. I nieustannie trzymały się go żarty.

 

Dołącz do wydarzenia (kliknij w baner):

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.5

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook