6 pomysłów na dobry Adwent

WAM
(fot. shutterstock.com)

Bóg szuka Cię jak Adama w raju i woła jak Zacheusza z drzewa sykomora. "Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę zatrzymać się w twoim domu" (Łk 19, 5). Gotowy?

 

Jezus chce wejść nie tylko do Twojego domu, ale do całego życia. Adwent jest po to, żeby otwierać serce. Żeby tęsknić za Bogiem jak Zacheusz. Nie bardzo wiesz, jak to zrobić? Specjalnie dla Ciebie mamy 6 książkowych inspiracji. Wybierz najlepsze i bądź gotowy na przyjście Króla!

 

 

 

 1. "Zacheuszu! 44 kazania o sensie życia"

 

Zacheusz był szefem celników, zajmował się głównie pieniędzmi i chciał zobaczyć Jezusa. Może się bał, może wstydził, ale w tym celu wyszedł na drzewo. Chrystus odezwał się do niego po imieniu. Ta jedna chwila zmieniła wszystko. Ciebie też Bóg woła po imieniu. Słyszysz? Chcesz Go ugościć? Nie jutro i nie później, ale teraz. Z pomocą w znalezieniu osobistej odpowiedzi spieszy ksiądz Tomas Halik. Obiecuje nie nawracać i nie polemizować. Proponuje 44 kazania nie tylko o sensie życia. 

 

 

 

2. "Spowiedź nie musi bardzo boleć"

 

"A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go" (Łk 15, 20). To fragment o synu marnotrawnym. Boisz się spowiedzi? Przecież Bóg jest jak miłosierny Ojciec. Spowiedź to trudny sakrament, wymaga pokazania tego, co intymne. Stresuje, a czasem przeraża. Ojciec Jordan Śliwiński - ceniony spowiednik, współtwórca pierwszej na świecie szkoły dla spowiedników, pomoże Ci odkryć to, co w spowiedzi najważniejsze - spotkanie z kochającym Bogiem. Nie pozwól Mu na siebie czekać.

 

 

 

3. "Skandal Miłosierdzia"

 

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru biskupa Grzegorza Rysia. To prawdziwa duchowa nawigacja, znakomita na adwentowy czas, bo wyznacza jedyny kierunek jazdy dla chrześcijanina: Jezus Chrystus. Lektura obowiązkowa na ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Miłosierdzia. W mistrzowskiej narracji biskupa Ewangelia nabiera blasku i zbliża do kontemplacji. Pozycja wysokich lotów, samo czytanie doda Ci skrzydeł i pomoże odlecieć. Do nieba. 

 

 

 

4. "Kwadrans uważności"

 

Jeśli jeszcze nie spacerowałeś z Bogiem, po kilku kwadransach zaczniesz to robić.  Co więcej, wypijesz z Nim kawę. To pozycja ze sporym potencjałem. 49 ćwiczeń na uważność, które pomogą w treningu dla duszy. Ilość słów ograniczona, bo Wojtek Werhun zostawił miejsce na Twoje refleksje. Bez obaw, będzie ich sporo. Bo w tej ciszy usłyszysz nie tylko siebie, ale też Boga. 

 

 

 

 

5. "Uwierz Mu na Słowo"

 

Gdzie spotykasz Boga? Wacław Oszajca zachęca, by rozglądać się za Nim wszędzie i zawsze. W codzienności i w chwilach wyjątkowych. W radości, ale też w tym, co wkurza. W słabościach i sukcesach, w Kościele, w kinie i na ławce w parku. W felietonach biblijnych autor przeprowadzi Cię przez cały rok liturgiczny. Pomoże odkryć znaczenia ukryte w niedzielnych czytaniach. Złap Boga za Słowo i nie puszczaj!

 

 

 

6. "Cud Book. Dziennik o niebo lepszy"

 

Z nim cuda zrobisz od ręki. Możesz też w końcu przestać się bać i poczuć pełnię miłości. Jedyną i niepowtarzalną, bo Bożą. Produkt cudowny na tyle, że może być tym, czym zechcesz: książką, podręcznikiem, dziennikiem, notesem, modlitewnikiem. Wydzieraj, wyklejaj, wycinaj! Mix interaktywnych zadań na pograniczu psychologii, sztuk plastycznych i duchowości, niemal niezauważalnie przeprowadzi Cię przez kerygmat i sprawi, że poczujesz się o niebo lepiej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.85

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook