Poznaj siebie, spotkasz Boga - Jacek Prusak SJ

List

Z radością przekazujemy informację o pierwszej książce o. Jacka Prusaka SJ, znanego teologa i psychoterapeuty. Wydanie to jest zbiorem artykułów i rozmów z o. Prusakiem, które ukazywały się w Miesięczniku LIST i w kwartalniku „Życie Duchowe” przestrzeni kilku ostatnich lat.

 

Teksty te powstawały najczęściej w odpowiedzi na pytania dotyczące relacji człowieka z Bogiem, z drugim człowiekiem i tego, w jaki sposób psychologiczne poznanie siebie ma wpływ na naszą religijność.

 

Wielką zaletą książki „Poznaj siebie, spotkasz Boga”jest to, że o. Prusak odwołuje się w niej nie tylko do teorii, ale także do osobistego doświadczenia bycia kierownikiem duchowym, spowiednikiem i psychoterapeutą. Czyni to książkę zrozumiałą dla każdego Czytelnika, który pragnie choć trochę lepiej poznać siebie.

 


Tak o swojej książce pisze we wstępie o. Jacek Prusak:

 

Chrześcijaństwo jest religią relacji i wnętrza. Poza udzielaniem wsparcia i pocieszeniem wiernych w trudnych chwilach jest też wezwaniem do osobistego i społecznego zaangażowania, ścieżką wzrostu i prowadzącą do dojrzałej osobowości.

 

W książce poruszane są więc tematy związane zarówno z wiarą, jak i psychologią. Uważam, że nie istnieje “psychika zamknięta w samej sobie” ani “czysta duchowość”. Nie oznacza to sprowadzania wiary do psychologii czy traktowania psychologii jako pseudoreligii, ale postępowanie zgodnie z teologicznym aksjomatem, że “łaska nie nasuwa natury, lecz ją udoskonala”. (fragm. wstępu)

 

Więcej o książce o. Jacka Prusaka SJ tutaj

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.43

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Milosc 00:31:01 | 2015-05-10
Już sam tytuł brzmi ciekawie i zachęcająco. :)

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Pawel 22:18:24 | 2015-05-09
Warto czytać O.Jacka Prusaka, oczywiscie ze zrozumieniem i dobrym nastawieniem. Inaczej,używając określenie O.Jacka nasza psychika pozostanie "zamknięta" w wygodnych ramach naszego pojmowania siebie.

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~katiusza 12:50:34 | 2014-10-28
Lepiej poczytajcie ks. Dr Marka Dziewieckiego. To znany psycholog i terapeuta, a Prusak może Wam tylko w głowach namieszać.

Oceń 3 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 14:26:24 | 2010-12-16
Kiedy zna się opinie GW, lektura tekstów o. Prusaka to czysta strata czasu, on pisze dokładnie to samo.

Oceń 3 5 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?