Runie kolejny mur?

Więź
Kasper Kaproń OFM / Więź
Środa, 5 czerwca 2013, godz. 15:27
Co przynosi papież z końca świata? Na wyjątkowe wydarzenie, jakim jest wybór na Stolicę Piotrową argentyńskiego kardynała, patrzę przez pryzmat własnych związków z Ameryką Łacińską. Od ponad dwóch lat mieszkam i pracuję w Boliwii.
więcej

Sztuka pytań czy odpowiedzi?

Więź
Sebastian Duda i Ewa Karabin / Więź
Środa, 5 czerwca 2013, godz. 15:25
Z Sylwią Chutnik i Jackiem Dehnelem rozmawiają Sebastian Duda i Ewa Karabin.
więcej

Być otwartym, to być ortodoksyjnym

"Więź"
Sobota, 2 lutego 2013, godz. 07:06
"Więź" w pierwszym tegorocznym numerze powraca do źródeł idei katolicyzmu otwartego, proponując jego nowe odczytanie jako otwartej ortodoksji. Na łamach magazynu pojawiają się profesorowie Aleksander Smolar i Piotr Gliński, którzy dyskutują o tym, co jeszcze łączy Polaków. Trzeci blok główny poświęcony jest kulturze i został zaczepnie nazwany "Jeśli nie popkultura, to co?"
więcej

Wypluć prawdę?

Więź
Katarzyna Jabłońska, ks. Andrzej Luter / Więź
Środa, 21 listopada 2012, godz. 15:46
Chociaż w filmie nie pada nazwa Jedwabne, a scenariusz nie jest dokumentalnym zapisem tamtych zdarzeń - to jednak nie ulega wątpliwości, że inspiracją dla reżysera były wydarzenia ujawnione i opisane przez Jana Tomasza Grossa w książce Sąsiedzi.
więcej

Młodzi "uwięzieni"

Więź
Mariola Racław / Więź
Środa, 21 listopada 2012, godz. 15:43
Brak samowystarczalności (dochodowej czy bytowej) dorosłego człowieka jest dziś odczytywany jako świadectwo "skazy" charakteru, wręcz całej osoby. W wymiarze społecznym okazuje się pretekstem do okazywania braku szacunku w relacjach międzyludzkich, a także przyczyną niedoboru szacunku dla samego siebie.
więcej

Ksiądz z kobietą w kinie

Więź
Katarzyna Jabłońska, ks. Andrzej Luter / Więź
Czwartek, 11 października 2012, godz. 16:43
Miłość Michaela Hanekego, nagrodzona Złotą Palmą w Cannes, to arcydzieło, a jej twórca to - według wielu - najwybitniejszy współczesny reżyser filmowy na świecie. Haneke jest także znakomitym pisarzem i dramaturgiem. Mówi się o nim: "Bergman naszych czasów".
więcej

Chrześcijanie - sól Europy?

Więź
Ks. Tomáš Halík / "Więź"
Wtorek, 22 maja 2012, godz. 14:23
Jezus powiedział: wy jesteście solą ziemi. Dla rozważań o sytuacji i misji chrześcijan w dzisiejszej Europie ta wypowiedź może być bardzo interesująca. Przede wszystkim: nie musimy popadać w zakłopotanie, że ludzi uważających się za chrześcijan w Europie ubywa. Soli nie musi być dużo.
więcej

Grzech braku profesjonalizmu

Więź
Ewa Karabin
Piątek, 27 kwietnia 2012, godz. 15:27
W dizajnie kościelnym, jak w żadnym innym, niezwykle silny jest związek między treścią a formą. - Jeżeli treścią w dizajnie jest Ewangelia, Słowo Boże, Jezus, to forma musi być adekwatna do tej treści - mówi ks. Draguła. W dizajnie, przede wszystkim w architekturze sakralnej, często brakuje spojrzenia od wewnątrz.
więcej

Nasz niedoskonały ekumenizm

Więź
Ks. Doroteusz Sawicki
Piątek, 27 kwietnia 2012, godz. 15:22
Z niedowierzaniem i sprzeciwem św. Jan Chrzciciel zwraca się do Zbawiciela w dzisiejszej Ewangelii słowami: "To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie?" . Rozumie bowiem, że zachwiana tam została hierarchia godności. To czysty ma oczyszczać skalanych: Stwórca winien odnawiać stworzenie - a nie na odwrót. Mesjasz winien chrzcić proroka, a nie człowiek Boga.
więcej

Dialog, a nie walka

Więź
Łukasz Dulęba, Marcin Pera / "Więź"
Czwartek, 19 stycznia 2012, godz. 15:12
Z abp. Henrykiem Muszyńskim rozmawiają Łukasz Dulęba i Marcin Pera.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook