Po co nam Kościół? Październikowe "W drodze"

w drodze
"W drodze"
Wtorek, 2 października 2012, godz. 11:22
Czy Kościół katolicki, taki jaki jest, pełen grzesznych ludzi, mający złą reputację w popularnych mediach, może być domem? Na to pytanie próbują odpowiedzieć w miesięczniku mieszkańcy domu-Kościoła
więcej

Licencja na zbawienie

w drodze
Anna Sosnowska
Wtorek, 2 października 2012, godz. 10:46
Chodzenie do Kościoła jest oddawaniem kultu Jedynemu Bogu. Ma sens tylko wówczas, jeśli nie uznajemy w życiu innych bożków - z Wiesławem Dawidowskim OSA rozmawia Anna Sosnowska.
więcej

"W drodze": Czy Pan Bóg lubi bogatych?

w drodze
"W drodze"
Środa, 29 sierpnia 2012, godz. 10:45
Chrześcijanin lekarzem, nauczycielem, rolnikiem - to brzmi przyzwoicie. Ale: chrześcijanin - bankier, biznesmen, milioner zgrzyta nam w uszach. Artykuły zamieszczone w najnowszym numerze "W drodze" pomagają spojrzeć na materialne bogactwo bez stereotypów, z ewangeliczną trzeźwością.
więcej

Miara posiadania

w drodze
Anna Sosnowska
Środa, 29 sierpnia 2012, godz. 10:34
Nigdzie w Ewangelii Jezus nie potępia posiadania dóbr, nigdzie też nie pochwala biedy. Wręcz przeciwnie, kiedy widzi, że tłum jest głodny, stara się mu pomóc.
więcej

Historie z podróży, czyli sierpniowe "W drodze"

"W drodze"
Piątek, 27 lipca 2012, godz. 13:45
O urokach podróży polskim InterREGIO, szarościach i barwach życia księdza z popegeerowskiej parafii, o Rzymie, który warto zwiedzać bez planu, przeczytamy w sierpniowym numerze "W drodze".
więcej

Pokolenie J-23

w drodze
Marcin Żyła / W Drodze
Piątek, 29 czerwca 2012, godz. 13:54
Z przerażeniem obserwuję niski poziom zaufania międzyludzkiego w Polsce. To karygodne, że są ludzie, którzy do pogłębiania różnic i wrogości używają języka religijnego. Z Janem Andrzejem Kłoczowskim OP rozmawia Marcin Żyła.
więcej

Officium Secretum. Pies Pański

w drodze
Marcin Wroński
Piątek, 29 czerwca 2012, godz. 13:41
Niby to zwykły thriller, na pozór książka z gatunku popularnych, ale napisanie jej wymagało od Marcina Wrońskiego odwagi" - pisała "Gazeta Wyborcza" tuż po ukazaniu się Officium Secretum. Psa Pańskiego.
więcej

"W Drodze" o miłości do dzieci i o piłce nożnej

w drodze
"W Drodze"
Wtorek, 5 czerwca 2012, godz. 13:09
Uczymy się tego, jak być lekarzem, prawnikiem, nauczycielem, kierowcą, kucharzem. Bycia rodzicem się nie uczymy. Mamy to umieć. Choć chcemy jak najlepiej, wychodzi różnie, pisze w artykule wstępnym redaktor naczelny o. Roman Bielecki. Zbliżające się wakacje są szansą na to, by spędzić więcej czasu z dziećmi i przemyśleć relacje z nimi. Mogą w tym pomóc artykuły z najnowszego numeru "W drodze".
więcej

Pójdę sobie i będziecie żałować

w drodze
Anna Dembińska / "W Drodze"
Wtorek, 5 czerwca 2012, godz. 13:00
Bicia uczymy, bijąc, krzyku, krzycząc, mówić "cholera" - mówiąc "cholera". Tłumaczenie nic nie da, jeśli nie pójdzie za tym nasz przykład.
więcej

Problemy z Matką Bożą - majowe "W drodze"

w drodze
"W drodze"
Środa, 9 maja 2012, godz. 13:38
Prawdziwa twarz Miriam z Nazaretu, Matki Jezusa - gdzie została ukryta pośród wielu zaszczytnych tytułów, koncepcji i pseudokoncepcji teologicznych czy ludowych tradycji?
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook