Co zrobiliśmy z naszym ciałem? O marcowym numerze miesięcznika "W drodze"

w drodze
"W drodze"
Piątek, 28 lutego 2014, godz. 10:14
Pod koniec stycznia polscy dominikanie wybrali nowego prowincjała. Został nim o. Paweł Kozacki. Poza sprawowaniem urzędu przeora w Poznaniu i Krakowie był również redaktorem naczelnym miesięcznika "W drodze". W wywiadzie udzielonym swoim młodszym współbraciom Wojciechowi Dudzikowi i Dominikowi Jarczewskiemu mówi m.in. o płaczu i słabości, o naiwności, złości z powodu wygodnictwa i przygodzie, jaką jest życie zakonne.
więcej

Stracić, żeby już nie musieć

w drodze
Dominik Jarczewski OP
Piątek, 28 lutego 2014, godz. 10:08
Pytanie o ascezę odsyła nas do pytania o naszą wolność. Każde "muszę" jest zaprzeczeniem wolności. Wyrzekam się pewnych rzeczy, żeby stać się wolnym. Z Leonem Knabitem OSB rozmawia Dominik Jarczewski OP
więcej

Szukającym drogi

w drodze
Jacek Salij OP
Czwartek, 30 stycznia 2014, godz. 08:51
Nie da się wierzyć w Jezusa i jednocześnie dopuszczać, że założony przez Niego Kościół wiarę w Niego chronił za pomocą ukrywania lub nawet przekręcania jakichś faktów.
więcej

Tylko dusza jest nieśmiertelna

w drodze
Daina Kolbuszewska
Środa, 29 stycznia 2014, godz. 13:57
Życie i śmierć są stanem zero-jedynkowym. Nie można częściowo żyć i nie można częściowo umrzeć. Ale przejście między tym stanem zero-jedynkowym wcale nie jest skokowe - Z prof. Zbigniewem Włdarczykiem rozmawia Daina Kolbuszewska
więcej

O przeszczepach, księżach i gender. Co w lutowym numerze miesięcznika "W drodze"?

w drodze
"W drodze"
Środa, 29 stycznia 2014, godz. 13:54
O ile łatwiej przychodzi nam myśleć o przedmiotach (...), o tyle trudniejsza jest myśl o rozstaniu się z częścią naszego ciała. Może dlatego, kiedy słyszymy o ofiarowaniu komuś własnej nerki, wątroby czy serca, budzi się w nas opór i wątpliwości, czy nie jest tak, że niebezpiecznie zaczynamy manipulować chwilą śmierci albo, co gorsza, przyspieszamy ją - pisze redaktor naczelny miesięcznika Roman Bielecki OP wprowadzając czytelników w temat przewodni tego numeru dotyczący przeszczepów.
więcej

Romans na całe życie

w drodze
Tomasz Gaj OP
Poniedziałek, 16 grudnia 2013, godz. 11:00
Naszą obecną kulturę zachodnią często nazywa się narcystyczną. Może nigdy dotąd w historii ludzkości tak mocno nie skupialiśmy się na ludzkich potrzebach, pragnieniach, wolności, wygodzie, konsumpcji. Ale czy w tym wszystkim nie zapomnieliśmy, co to znaczy naprawdę kochać siebie?
więcej

Wrzuć na luz

w drodze
Wojciech Dudzik OP / W drodze
Czwartek, 28 listopada 2013, godz. 12:13
Wiele osób musi ciężko pracować, by utrzymać siebie i swoją rodzinę i wolny czas staje się luksusem. Refleksja nad tym, na co poświęcam czas, jest zawsze korzystna, bo dzięki niej możemy spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy.
więcej

"W drodze": Zmęczeni czasem

w drodze
„W drodze”
Czwartek, 28 listopada 2013, godz. 12:09
Czy czas ucieka, czy raczej nam sprzyja? Czy da się nim zarządzać? Jak się uwolnić od presji pośpiechu? Odpowiedzi na te pytania można poszukać w grudniowym numerze miesięcznika "W drodze". Warto, zwłaszcza że przedświąteczne zabieganie skłania do zastanowienia: dokąd tak pędzę?
więcej

Szukam męża, szukam żony

w drodze
Jolanta Brózda-Wiśniewska / W drodze
Wtorek, 3 września 2013, godz. 16:50
Szukam męża, szukam żony. O wrześniowym numerze "W drodze".
więcej

Bez znieczulenia

w drodze
Katarzyna Kolska / w drodze
Wtorek, 3 września 2013, godz. 16:35
Chęć bycia z drugim człowiekiem i budowanie z nim głębokiej więzi nie może się opierać na lęku przed samotnością, przed cierpieniem. Motywacja powinna być zupełnie inna: marzę o tym, by dać komuś poczucie bezpieczeństwa, by stworzyć dom.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook