"Twój Ogrodnik" - Grudzień 2010

Lucyna Grabowska / "Twój Ogrodnik" - Grudzień 2010 (nr 98)
Piątek, 17 grudnia 2010, godz. 06:05
Jeśli nie wiecie, jak udekorować dom i taras na święta, przeczytajcie artykuł Justyny Ratajczak. Znajdziecie tam kilka prostych sposobów na samodzielne wykonanie dekoracji nie tylko w mieszkaniu ale także przed domem.
więcej

Bukszpan - roślina wszechstronna

Twój Ogrodnik
Danuta Młoźniak / Miesięcznik „Twój Ogrodnik” Listopad 2009 (nr 85)
Czwartek, 16 grudnia 2010, godz. 15:41
Bukszpan to moja ulubiona roślina. W ogrodach, które wykonuję dla swoich klientów zawsze sadzę bukszpan. Nawet logo mojej firmy to kompozycja 3 strzyżonych bukszpanów. Dzięki bukszpanowi mój styl jest rozpoznawalny. Sława bukszpanu jest zasłużona.
więcej

Listopadowy numer "Twojego Ogrodnika"

Twój Ogrodnik
"Twój Ogrodnik" - Listopad 2010 (nr 97)
Środa, 10 listopada 2010, godz. 12:16
Późną jesienią możecie wykonać wiele prac, które ułatwią Wam ogrodowe życie w przyszłym roku. Z lektury tego numeru dowiecie się, dlaczego i jak odchwaszczać grządki przed zimą, jak rozmnażać hortensje i złotlin japoński, kiedy sadzić jaskry, co robić z krzewami malin po zbiorze, jak posadzić róże, jak poradzić sobie z okrywaniem dużych, wrażliwych na mróz krzewów.
więcej

Lilia i liliowiec - nie myl ich

Twój Ogrodnik
Lucyna Grabowska / Miesięcznik „Twój Ogrodnik”
Środa, 10 listopada 2010, godz. 10:37
Twoje ogrodnicze życie będzie łatwiejsze, jeśli nauczysz się odróżniać rośliny o podobnych nazwach, ale o różnych cechach. Tym razem będzie o lilii i liliowcu, które należą do najpopularniejszych bylin, pochodzą z tej samej rodziny, mają podobne kwiaty, ale różnią się wymaganiami, sposobem rozmnażania, wyglądem liści i części podziemnej, wytrzymałością na niesprzyjające warunki.
więcej

Przechowywanie warzyw

Twój Ogrodnik
Tomasz Trelka / "Twój Ogrodnik" październik 2010
Czwartek, 7 października 2010, godz. 11:28
Niemal w każdym ogrodzie znajduje się grządka warzywna, gdyż wielu z nas jest zwolennikami własnych upraw. Własne warzywa zwykle są zdrowsze od sklepowych, gdyż rzadko bywają opryskiwane chemią, a dodatkowo pozwalają podreperować domowy budżet.
więcej

Październikowy numer "Twojego Ogrodnika"

Twój Ogrodnik
"Twój Ogrodnik" październik 2010
Czwartek, 7 października 2010, godz. 11:21
Znam malkontentów, którzy wraz z nadejściem pierwszych jesiennych dni obrażają się na cały świat, w tym także na swój własny ogród, bo już nie jest taki ładny, jak w lecie. To błąd. Nie traćcie więzi ze swoim zielonym zakątkiem. Zawsze przecież można znaleźć w ogrodzie coś interesującego, na przykład piękne jesienne kwiaty cebulowe - zimowity, krokusy, sternbergie, albo czerwone miechunki i srebrzyste miesiącznice. W tym numerze znajdziecie rady, jak uprawiać te jesienne cudeńka.
więcej

Zielone przegrody

Twój Ogrodnik
Lucyna Grabowska / „Twój Ogrodnik” wrzesień 2010
Poniedziałek, 20 września 2010, godz. 23:01
W niewielkich ogrodach bardzo przydatne są wąskie zielone przegrody, którymi można oddzielić poszczególne zakątki, takie jak zaciszne miejsce z ławeczką, niewielki warzywnik, czy placyk zabaw dla dzieci. Na żywopłotowe wąskie zawsze zielone murki szczególnie nadaje się szybko rosnąca odmiana ‘Brabant’ żywotnika zachodniego, czyli tui.
więcej

Urządzamy bagienko

Twój Ogrodnik
Lucyna Grabowska / „Twój Ogrodnik” sierpień 2010
Poniedziałek, 20 września 2010, godz. 22:23
W poprzednim numerze „Twojego Ogrodnika” pisałam o zaletach ogrodowego bagienka, które bardzo szybko może nadać naszemu ogrodowi naturalny charakter. Teraz przygotowałam praktyczne wskazówki, jak to zrobić i jakie rośliny posadzić.
więcej

Kobea- meksykańskie pnącze

Twój Ogrodnik
Tomasz Trelka / "Twój Ogrodnik" lipiec 2010
Poniedziałek, 20 września 2010, godz. 22:17
W ogrodzie czy na balkonie mamy zwykle puste ściany, płoty czy inne miejsca, które chcielibyśmy zakryć zielenią. Do pnących i szybko rosnących roślin zaliczana jest kobea, która od lat cieszy się popularnością.
więcej

Wrześniowy numer "Twojego Ogrodnika"

Twój Ogrodnik
"Twój Ogrodnik" wrzesień 2010
Środa, 15 września 2010, godz. 13:46
Początek jesieni to dobra pora na sadzenie wiecznie zielonych żywopłotów i obwódek, zarówno iglastych jak i liściastych. Posadzone teraz zdążą się dobrze ukorzenić do zimy, a na wiosnę ruszą pełną parą i już w następnym sezonie doskonale spełnią swoją rolę. W artykułach „Obwódki” i „Zielone przegrody” znajdziecie wiele praktycznych rad na ten temat. Dla tych, którzy nie posiadają nawet skrawka ziemi, przygotowaliśmy propozycję urządzenia malutkiego ale bajecznie kolorowego ogródka w doniczkach.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook