Szczepionki z zabitych dzieci

Tryby
Magdalena Antkowiak / Tryby
Czwartek, 29 listopada 2012, godz. 13:02
Gdybym od momentu narodzin posiadała umiejętność mówienia i wiedzę, jaką mam dzisiaj, zaprotestowałabym przeciwko szczepionce, dla której musiało umrzeć inne nienarodzone dziecko!
więcej

Odwrócona rola mediów

Tryby
Karolina Mazurkiewicz i Michał Wnęk/ Tryby
Czwartek, 29 listopada 2012, godz. 12:52
Czy IV władza to obiektywny kontroler jakości? Ile jest miejsca na prawdę w polskich mediach? I jaka jest w tym wszystkim rola mediów katolickich i obywatelskich? Z Piotrem Legutką, dyrektorem krakowskiego dodatku "Gościa Niedzielnego", rozmawiają Karolina Mazurkiewicz i Michał Wnęk.
więcej

Olimpiada sportów

Tryby
Michał Chudziński / Tryby
Piątek, 16 listopada 2012, godz. 12:02
Igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie zakończone. Większość sportowych dyscyplin w społecznej świadomości odchodzi właśnie w zapomnienie. Do ramówki mediów powraca stały skład, czyli piłka nożna, siatkówka, skoki narciarskie, itd.
więcej

Apologia w wersji pop

Tryby
Michał Chudziński / Tryby
Piątek, 16 listopada 2012, godz. 11:57
Trzeba przekonać niewierzącego, że błysk w oku chrześcijanina różni się od błysku w oku akwizytora, ideologa czy sekciarza.
więcej

Sąsiadka mieszka w kościele

Tryby
Katarzyna Cieślik
Czwartek, 21 czerwca 2012, godz. 14:22
Zdanie "Moja sąsiadka mieszka w kościele" odbieramy w wiadomy sposób - ta kobieta mieszkająca obok często chodzi do kościoła. A co, jeżeli to zdanie ma swoje dosłowne znaczenie?
więcej

Reżyserować siebie

Tryby
Michał Chudziński
Czwartek, 21 czerwca 2012, godz. 14:17
Kabaret to nie tylko śmiech, kabaret to przesłanie, kabaret to sposób na życie. Głębszą stronę tego specyficznego świata odkrywa przed czytelnikami "Trybów" Michał Pałubski z krakowskiej "Formacji Chatelet".
więcej

Korozja serca

Tryby
Iwona Bielecka i Dominik Sidor
Czwartek, 21 czerwca 2012, godz. 14:16
Mówi się, że to nie miłość jest ślepa, ale zazdrość, która po omacku ocenia tą pierwszą. Są jednak tacy, którzy twierdzą, że jest ona nieodłącznym elementem każdej relacji. Czy istnieje "zdrowa zazdrość", która ubogaca związek?
więcej

Zdejmujemy tabu… z egzorcyzmów

Tryby
Michał Wnęk / "Tryby"
Wtorek, 22 maja 2012, godz. 14:51
Egzorcyzmów nie można się bać, trzeba je zrozumieć. Jak one wyglądają i czy różnią się od tych pokazanych w filmach? Na wszystkie te pytania odpowiada o. Aleksander Posacki.
więcej

Dać czy nie dać? Oto jest pytanie

Tryby
Tomasz Mistur / "Tryby"
Wtorek, 22 maja 2012, godz. 14:47
Duża część artykułów, mówiących o pieniądzach w Kościele, zaczyna się od stwierdzenia, że jest to sprawa trudna i delikatna. Ośmielę się stwierdzić, że wcale taką nie jest, jeśli popatrzymy na nią z odpowiedniej perspektywy.
więcej

Zanim powiesz "tak"

Tryby
Iwona Bielecka i Dominik Sidor / "Tryby"
Wtorek, 22 maja 2012, godz. 14:44
"Wierność jest nudna" - śpiewa Natalia Kukulska w piosence promującej film "Och, Karol 2". Dlaczego? Bo przecież wszystko, co mamy najcenniejszego, dzielimy tylko z jedną osobą - to dziś takie nieatrakcyjne. A jeśli jej jeszcze nie znamy, zachowujemy nasz skarb do czasu, kiedy się wreszcie spotkamy - jakie to nużące.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook