Wyjście awaryjne, nie tylko z więzienia

Szum z Nieba
Anna Lasoń-Zygadlewicz / Szum z Nieba
Środa, 3 kwietnia 2013, godz. 13:05
Więzienie to uprzywilejowane miejsce na nawrócenie. Tutaj łatwiej można prześledzić łańcuch przyczynowo-skutkowy grzechu. Problem w tym, że widać go dopiero wtedy, gdy już zwiąże ci ręce i odbierze wolność na kilkadziesiąt lat. Bóg jednak nie byłby sobą, gdyby w sytuacjach ekstremalnych nie wymyślił... wyjścia awaryjnego.
więcej

Z żoną będę na zawsze

Szum z Nieba
Joanna Sztaudynger / Szum z Nieba
Środa, 3 kwietnia 2013, godz. 13:01
Nie jesteśmy powołani do nawracania, ale do kochania. Nie poglądami czy mądrymi wypowiedziami przekonamy innych do Chrystusa, ale miłością - opowiada Jan Budziaszek w rozmowie z Joanną Sztaudynger.
więcej

Armia dzieci

Szum z Nieba
Joanna Sztaudynger
Środa, 23 stycznia 2013, godz. 14:14
Gdy się pojawiają, robią dużo zamieszania. Roześmiane, spontaniczne. Wzbudzają zainteresowanie, często zdziwienie. Modlą się, występują na scenie, animują wydarzenia ewangelizacyjne, śpiewają, tańczą...
więcej

Szum do serca

Szum z Nieba
Świadectwo
Piątek, 30 listopada 2012, godz. 11:23
Moje życie przed nawróceniem było budowaniem na piasku - na innym człowieku, moim mężu, potem na magii i New Age. Uważałam się za katoliczkę, ale nie przeszkadzało mi to wierzyć w reinkarnację, horoskopy, numerologię i inne "cuda", które miały pomóc mi żyć po zdradzie męża.
więcej

Wiara bez ściemy

Szum z Nieba
"Szum z Nieba"
Piątek, 30 listopada 2012, godz. 11:21
Najpierw swoim życiem musisz pokazać, że Bóg jest dla ciebie najważniejszy, musisz postępować zgodnie z wiarą, a dopiero potem możesz innym o Nim mówić. Zielone światło dla twojej ewangelizacji zapala się wtedy, gdy żyjesz w zgodzie z tym, co chcesz powiedzieć, a co najważniejsze! - mówisz, gdy ktoś cię zapyta o wiarę - twierdzi Arkadio w rozmowie z Joanną Sztaudynger
więcej

Przyjdź i przemebluj mój świat

Szum z Nieba
Jacek Olczyk SJ
Piątek, 30 listopada 2012, godz. 11:06
Starałem się też wejść w świat Starszego, który nie zważając na miasto oddychające nad nim wielką historią, bez ustanku mówił o piłce nożnej, piłkarzach, a zwłaszcza o plakacie i czapce Romy, które podarował mu zaprzyjaźniony rzymianin. Nasze światy zbliżyły się, gdy obejrzeliśmy razem mecz Anglia-Włochy.
więcej

Przegapili Boże Narodzenie

Szum z Nieba
Wojciech Żmudziński SJ
Piątek, 30 listopada 2012, godz. 11:05
Większość ludzi przegapi w tym roku zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Tak jak przegapili je młodzi i starzy, pobożni i mniej pobożni przed dwoma tysiącami lat. Może ktoś spytać, jak to możliwe, by dzisiaj, wśród tylu reklam, udekorowanych witryn sklepowych i świątecznych zakupów, przegapić Boże Narodzenie? To jest możliwe. Powiem więcej - bardzo powszechne.
więcej

Dwa dni z życia chrzścijanina

Szum z Nieba
Michał Frąckowicz
Piątek, 30 listopada 2012, godz. 11:02
W chwilach, gdy stajemy oko w oko z naszymi słabościami, może warto spróbować zobaczyć, jak wiele dobra Bóg uczynił właśnie przez takich słabych ludzi jak my - z problemami, wygranymi i przegranymi walkami duchowymi, kompleksami, brakami w formacji, ciągle zmagającymi się z trudami życia. Ale uparcie szukającymi kontaktu z Bogiem. W tym miejscu zapraszam cię do prostej refleksji osobistej.
więcej

W końcu się udało

Szum z Nieba
Robert
Piątek, 21 września 2012, godz. 12:05
To był prawdziwy koszmar. Przez kilka lat nie trzeźwiałem. W domu nie miałem żadnych hamulców: byłem agresywny, biłem na oślep, bluźniłem, kradłem. Moje dzieciaki na to patrzyły, a ja nic sobie z tego nie robiłem. To był ciągły ciąg. W zasadzie nie pamiętam, co się działo przez te lata. Poza tym, że byłem przestępcą.
więcej

UWAGA: ALKOHOLIZM

Szum z Nieba
Beata Szymczak-Zienczyk
Piątek, 21 września 2012, godz. 11:55
O zgubnych skutkach alkoholizmu, drodze wyjścia i trudnych decyzjach mówi Monika Szymańska, specjalista terapii uzależnień z Poradni Profilaktyki Uzależnień w Gdyni.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook