Polski ksiądz i poeta

Ryczerz Niep.
Krystyna Skłodowska-Przybył
Wtorek, 18 stycznia 2011, godz. 11:48
Otulony kocem, na fotelu wciśniętym w kąt pokoju, siedział dziadek Józef. Pochylony nad książką, uśmiechał się do słów wypowiadanych szeptem.
więcej

Polonijny "Rycerz” – styczniowy numer

Ryczerz Niep.
"Rycerz Nepokalanej dla Polonii"
Wtorek, 18 stycznia 2011, godz. 11:46
Ostatnimi czasy każdy rocznik polonijnego „Rycerza” charakteryzuje się różnymi seriami artykułów. Podobnie będzie w nowym roku 2011. Różnorodna tematyka tekstów winna sprawić, że każdy znajdzie w tym roczniku coś dla siebie.
więcej

Wzór odpowiedzialności za życie

Ryczerz Niep.
Emilia Józefowicz
Wtorek, 18 stycznia 2011, godz. 11:45
Pewnie czekałabyś na list ode mnie następne parę tygodni, gdyby nie to, że ostatnio usłyszałam o pewnej niezwykłej kobiecie. Od razu pomyślałam, że z dwóch powodów muszę Ci o niej napisać. Po pierwsze – jestem pewna, że również Ciebie, jako rycerkę Niepokalanej, zainteresuje jej życiorys, a zwłaszcza pełna godności i miłości ofiara z własnego życia, porównywana niekiedy do heroicznej śmierci św. Maksymiliana. Po drugie – ostatnio pisałaś mi o swojej młodszej siostrze, która zaszła w ciążę z narzeczonym, jest z tego powodu załamana i różne myśli chodzą jej po głowie...
więcej

Świąteczny "Rycerz Niepokalanej dla Polonii"

Ryczerz Niep.
"Rycerz Nepokalanej dla Polonii"
Czwartek, 16 grudnia 2010, godz. 10:39
W grudniowym numerze „Rycerza” można przeczytać artykuły związane z tematyką Bożego Narodzenia, Niepokalanego Poczęcia, czy Adwentu. Po raz kolejny kilka sylwetek ludzi godnych naśladowania. Nie brakuje jednak artykułów nietypowych w tym czasie – o chrzcie i krzyżu.
więcej

Nie żegnam się na skróty

Ryczerz Niep.
Krzysztof Kołtun / "Rycerz Niepokalanej dla Polonii"
Czwartek, 16 grudnia 2010, godz. 10:38
Kiedykolwiek kreślę krzyż na piersiach i ramionach, wraca scena z dzieciństwa. Stara plebania w Żdżannem z dworkowymi kolumnami, wokół sad i ogród pełen kwiatów.
więcej

Warto spróbować! - Intencja MI na grudzień

Ryczerz Niep.
ks. Jacek Maria Pędziwiatr
Czwartek, 16 grudnia 2010, godz. 09:40
Abyśmy, jak Maryja Niepokalana, stawali się przybytkiem Emmanuela, Boga z nami, wnosząc nadzieję i radość w życie naszej młodzieży
więcej

Dlaczego wybrał Cudowny Medalik?

Ryczerz Niep.
o. Stanisław Maria Stój franciszkanin
Poniedziałek, 22 listopada 2010, godz. 12:01
Dlaczego św. Maksymilian wybrał Cudowny Medalik dla Rycerstwa Niepokalanej? Spotykamy go w Programie oryginalnym MI jako drugi warunek: „Nosić «Cudowny Medalik»”. Co więcej, pierwszym środkiem działania MI jest „o ile to możliwe raz na dzień akt strzelisty do Niepokalanej: «O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za masonami»” (Pisma 21), czyli poszerzona modlitwa z Cudownego Medalika. Dlaczego?
więcej

Patronka śpiewania i czystego serca

Ryczerz Niep.
o. Ryszard Parol franciszkanin
Poniedziałek, 22 listopada 2010, godz. 11:53
Przebogata jest historia św. Cecylii – młodej Rzymianki, która w IV wieku na Zatybrzu w Rzymie poniosła męczeńską śmierć za wiarę. Nie sposób zwięźle opowiedzieć o jej życiu, opisanym w Passio Sanctae Caeciliae. Pozwólcie, że zatrzymam swój wzrok na wspaniałym obrazie namalowanym przez znanego artystę Rafaella Santiego (1483-1520) w 1516 roku dla kościoła pw. św. Jana w Bolonii. On naświetli nam duchową sylwetkę patronki muzyków i śpiewaków.
więcej

Listopadowy "Rycerz Niepokalanej dla Polonii"

Ryczerz Niep.
"Rycerz Nepokalanej dla Polonii"
Poniedziałek, 22 listopada 2010, godz. 08:03
Artykuły o rocznicach obchodzonych w tym roku, opis życia świątobliwych osób oraz wiele comiesięcznych artykułów i rozważań możecie przeczytać w listopadowym numerze „Rycerza Niepokalanej dla Polonii”. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru naszego pisma.
więcej

Różaniec – modlitwa prostoty

Ryczerz Niep.
o. Mirosław M. Adaszkiewicz, franciszkanin
Środa, 13 października 2010, godz. 13:44
Kult maryjny to najpewniejsza i najkrótsza droga, umożliwiająca nam zbliżenie się do Chrystusa. Rozważając życie Maryi we wszystkich jego okresach odkrywamy, na czym polega życie dla Chrystusa i z Chrystusem na co dzień. Przypatrując się życiu Maryi, uczymy się również wchodzenia w ciemności okrywające naszą wiarę, a także gotowości stawienia się na każde wezwanie Jezusa, kiedy czegoś od nas zażąda.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook