Historia pewnego powołania

Różaniec
ks. Tomasz Bieliński
Czwartek, 21 lutego 2013, godz. 14:50
O kryzysie powołań i braku księży na Zachodzie wie każdy. Tym bardziej niezwykła jest historia Alexisa, młodego Szwajcara, który w przedziwny sposób odkrył swoje powołanie do kapłaństwa.
więcej

Pojednać się z Miłością

Różaniec
ks. Marek Dziewiecki
Czwartek, 21 lutego 2013, godz. 14:24
Człowiek dojrzałej wiary ma odwagę podejść do kratek konfesjonału i spojrzeć Jezusowi w oczy, by upewnić się, że Jego miłość jest większa od naszej słabości.
więcej

Chrześcijaninie, świeć!

Różaniec
ks. Wojciech Przybylski
Czwartek, 21 lutego 2013, godz. 14:22
Agresywny ateizm sięga po świętość wierzących, chcąc ją wyprzeć ze wszystkich przestrzeni życia. Dlatego my - jako ludzie wierzący - nie możemy milczeć. Dzielmy się z innymi swoją wiarą, dawajmy świadectwo!
więcej

Kwiat polskiej ziemi

Różaniec
ks. Wiesław Piotrowski
Środa, 14 listopada 2012, godz. 11:15
"Kwiat polskiej ziemi", "Gwiazda ludu" - to najczęstsze określenia bł. Karoliny Kózkówny, młodej dziewczyny ze wsi niedaleko Tarnowa, którą 10 czerwca 1987 r. bł. Jan Paweł II wyniósł na ołtarze.
więcej

Sprawiedliwa zapłata

Różaniec
ks. Eugeniusz Zarzeczny MIC
Środa, 14 listopada 2012, godz. 11:10
Ewangelia porusza dwa tematy: sprawiedliwość i dobroć. Są one nieustannie żywe i w nas. Tak było zawsze. Obraz winnicy (królestwa Bożego), jej właściciela (Boga), zarządcy (Jezusa Chrystusa) i zatrudnianych pracowników (nas samych) jest jasny.
więcej

Jak żyć sprawiedliwie?

Różaniec
ks. Zbigniew Sobolewski
Środa, 14 listopada 2012, godz. 11:07
Każdy człowiek ma poczucie sprawiedliwości. Nie zawsze potrafimy ją zdefiniować, jednak sumienie odzywa się wtedy, gdy jesteśmy krzywdzeni lub sami postępujemy nagannie.
więcej

Żywy Różaniec w Roku Wiary

Różaniec
Ks. Szymon Mucha
Czwartek, 4 października 2012, godz. 09:09
Dla Pauliny Jaricot sensem wspólnej modlitwy różańcowej było "wypraszanie nawrócenia grzeszników, utwierdzenie wiary we Francji i w krajach katolickich oraz rozpowszechnianie jej, aby Kościół święty mógł zatriumfować na całym świecie". W ten sposób Żywy Różaniec stał się prawdziwą "szkołą wiary" i złączonej z wiarą modlitwy.
więcej

Zanurzona w Eucharystii

Różaniec
O. Stanisław Przepierski OP
Czwartek, 4 października 2012, godz. 09:07
Kiedy dokładnie przyjrzymy się historii życia i dziełu sługi Bożej Pauliny Jaricot, w prawdziwe zdumienie wprawić może ogrom Miłosierdzia Bożego, które dało tęniewiastę Kościołowi, Francji i światu.
więcej

Witraż Pana Boga

Różaniec
Krzysztof R. Jaśkiewicz
Czwartek, 4 października 2012, godz. 08:50
Poznała smak bogactwa i ubóstwa, zdrowia i choroby, miłości ze strony ludzi i brutalnego odrzucenia, odwrócenia się od Boga i głębokiej zażyłości z Nim. Dzisiaj jest kandydatką na ołtarze.
więcej

Alfabet dobrego wychowania dziecka

Różaniec
"Różaniec"
Wtorek, 4 września 2012, godz. 11:40
Akceptuj - to pierwsza i podstawowa zasada dobrego wychowania dziecka; jeśli nie będziemy akceptować dziecka takim, jakie jest, świetnie to wyczuje i wszystkie nasze wysiłki wychowawcze spełzną na niczym.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook