Krew na Majdanie

Przewodnik Katolicki
Maria Przełomiec
Czwartek, 27 lutego 2014, godz. 16:58
W ostatnich dniach sytuacja na Ukrainie zmieniała się błyskawicznie. Wiemy na pewno, że w wyniku starć przeciwników władz z milicją zginęło 77 osób, ale według opozycji ofiar śmiertelnych jest co najmniej 100, do tego setki rannych. Jakie są i jakie będą konsekwencje dramatu, który rozegrał się na kijowskim Majdanie?
więcej

Klątwa zdjęta z bohaterów podziemia

Przewodnik Katolicki
Mirosław Sobiech
Czwartek, 27 lutego 2014, godz. 16:52
"Polska się o nas upomni" - stwierdził rotmistrz Witold Pilecki, bohater niepodległościowego podziemia, który przez komunistów został fałszywie oskarżony o szpiegostwo i po ciężkich torturach zabity strzałem w tył głowy.
więcej

Jestem człowiekiem służącym

Przewodnik Katolicki
Łukasz Kaźmierczak
Czwartek, 27 lutego 2014, godz. 16:12
Ja jestem tylko czeladnikiem. I dlatego kiedy pytają mnie, którego aktora uważam za swojego mistrza, odpowiadam niezmiennie: Jana Pawła II. Niekiedy mówię też o sobie "sługa Słowa" mówi Jan Zelnik.
więcej

Telefon wciąż dzwoni

Przewodnik Katolicki
Kamila Tobolska
Czwartek, 27 lutego 2014, godz. 16:07
Minął rok od chwili uruchomienia Telefonu Wsparcia Rodziców zagrożonych pochopnym odebraniem dzieci przez urzędników. W tym czasie dzięki niemu udało się pomóc ponad 300 rodzinom z całego kraju.
więcej

Jan Paweł II w moim życiu

Przewodnik Katolicki
Czwartek, 27 lutego 2014, godz. 15:59
Muszę powiedzieć, że w moim życiu było kilka spotkań z Janem Pawłem II, jednak żadne z nich nie było zwyczajne i kolejne. Każde miało niepowtarzalny charakter i dotyczyło szczególnego momentu w moim życiu.
więcej

Dobry papież

Przewodnik Katolicki
Małgorzata Szewczyk
Czwartek, 27 lutego 2014, godz. 15:30
Od zawsze chciał zostać księdzem, służąc Bogu wśród zwykłych ludzi. Dziecięce marzenie przerosło jego najśmielsze oczekiwania: został proboszczem całego świata. Dobry Papież Jan XXIII zostanie kanonizowany 27 kwietnia 2014 r., w tym samym dniu co Jan Paweł II.
więcej

Dramat w sercu Afryki

Przewodnik Katolicki
Jarosław Stróżyk
Wtorek, 18 lutego 2014, godz. 09:56
Kto nie zdążył uciec, został bezlitośnie zabity - to podsumowanie aktualnej sytuacji w Republice Środkowoafrykańskiej. Posługują w niej polscy misjonarze. Bohaterscy misjonarze, bo mimo ogromnego zagrożenia zostali ze swoimi wiernymi w ogarniętym bezwzględnymi walkami kraju.
więcej

W służbie piękna. Karol Wojtyła o sztuce i artystach

Przewodnik Katolicki
Przemysław Basiński
Wtorek, 18 lutego 2014, godz. 09:53
Jan Paweł II był przyjacielem artystów i chętnie się z nimi spotykał. Nie był ich bezkrytycznym wielbicielem, doskonale jednak wiedział, z jakimi problemami zmaga się każdy twórca. Przecież w młodości sam doświadczył literackich i aktorskich prób, które dawały podstawę do uznania go za przyszłego zawodowego artystę.
więcej

Co papież powiedział katolikom nad Wisłą?

Przewodnik Katolicki
Małgorzata Szewczyk / "Przewodnik Katolicki"
Wtorek, 18 lutego 2014, godz. 09:50
Wizyta ad limina apostolorum polskich biskupów, odbywająca po ponad ośmiu latach od ostatniej, była czasem intensywnych rozmów i modlitwy w Rzymie. Hierarchowie odbyli spotkania z następcą św. Piotra i w urzędach Kurii Rzymskiej, które pozwoliły na nowe spojrzenie na problemy Kościoła w Polsce.
więcej

Nadzieja mimo kryzysu

Stanisław Tasiemski OP
Czwartek, 6 lutego 2014, godz. 10:56
W listopadzie ma się rozpocząć Rok Życia Konsekrowanego. Zbiegnie się on z 50. rocznicą opublikowania soborowego dekretu Perfectae caritatis o przystosowanej odnowie życia zakonnego. Nie da się jednak ukryć, że w dzisiejszym coraz bardziej świeckim świecie zakony przeżywają kryzys. Czy można go przezwyciężyć?
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook