Wielkie przeciąganie liny

Przewodnik Katolicki
Łukasz Kaźmierczak / Przewodnik Katolicki
Wtorek, 13 maja 2014, godz. 13:05
Parlament Europejski stał się dziś jednym z najważniejszych frontów walki o chrześcijańską tożsamość Starego Kontynentu. Pamiętajmy o tym, kiedy 25 maja będziemy oddawać swój głos w eurowyborach.
więcej

Niebezpieczna konwencja

Przewodnik Katolicki
Tomasz P. Terlikowski
Wtorek, 13 maja 2014, godz. 12:34
Ten dokument jest bardzo przewrotny, bo przecież chyba każdy z nas popiera "zapobieganie i zwalczanie przemocy wobec kobiet i przemocy domowej". Pod szlachetnie brzmiącą nazwą kryją się jednak bardzo niebezpieczne przepisy dla zwolenników tradycyjnego modelu rodziny i w ogóle dla chrześcijan. Wprowadzenie w życie tych przepisów może być końcem wolności wyznania.
więcej

Monte Cassino - 129 dni piekła

Przewodnik Katolicki
Małgorzata Szewczyk / "Przewodnik Katolicki"
Wtorek, 13 maja 2014, godz. 12:19
Monte Cassino dla Europy to znak chrześcijańskich korzeni. Dla Polaków - symbol wielkim kosztem okupionego zwycięstwa.
więcej

Nowy polski elementarz

Przewodnik Katolicki
Kamila i Błażej Tobalscy
Piątek, 9 maja 2014, godz. 14:49
Któż z nas nie lubi dostawać prezentów? Jednak różnie to bywa z dawanymi "na siłę" bezpłatnymi dodatkami. Ten, a jest nim podręcznik dla pierwszoklasistów, wziąć musimy. Warto jednak przynajmniej zadbać o to, żeby nie zapłaciły za niego kolejne pokolenia Polaków. I to słono.
więcej

Orędzie nadziei

Przewodnik Katolicki
ks. dr Mirosław Tykfer
Piątek, 9 maja 2014, godz. 14:48
Na współczesnej mapie Europy Fatima jest miejscem niezwykłym. Zawiera w sobie prostotę i emanuje pięknem współczującej miłości Boga. To, co najbardziej mnie pociąga w tym sanktuarium, to przesłanie nadziei. Nawet gdybym przez grzech odszedł od Boga, stoi za mną modlitewna obecność Maryi i Kościoła.
więcej

Polska odyseja łupkowa

Przewodnik Katolicki
Jan Pospieszalski, TVP Info i „Gazeta Polska Codziennie”
Piątek, 9 maja 2014, godz. 14:47
Jeszcze w Wielki Piątek nanoszono ostatnie poprawki do zmiany ustawy Prawo geologiczno-górnicze- tzw. ustawy łupkowej. W środę 23 kwietnia dokument trafił wreszcie do Sejmu. W pierwszych tygodniach maja powinien pojawić się w sejmowej komisji. Nasze marzenia o łupkach to historia, która trwa już siódmy rok i jest znakomitym przykładem, jak nadzieje Polaków zostały skorygowane przez realia III RP.
więcej

Droga (do) powołania

Przewodnik Katolicki
Małgorzata Szewczyk
Czwartek, 10 kwietnia 2014, godz. 12:25
Niektórzy wybierają drogę powołania kapłańskiego czy zakonnego zaraz po maturze. Inni rozeznają powołanie trochę później niż ich rówieśnicy. Na nic zda się przykładanie jednej miary: lepszy kandydat młodszy niż starszy, albo na odwrót. Zamiast studiować metryki seminarzystów, warto poznać historię ich drogi do bram seminarium. A ta bywa kręta z różnych powodów.
więcej

W obronie krzyża

Przewodnik Katolicki
Jan Pospieszalski
Czwartek, 10 kwietnia 2014, godz. 12:18
Ta rocznica na razie jest cicha, choć wydarzenia, których dotyczy, zasługują na rozgłos i powszechną pamięć. W tych dniach mija 30 lat od walki o krzyże w szkole w Miętnem w województwie mazowieckim. Uczniowie z tej małej miejscowości wykazali się wówczas wielką odwagą i bezkompromisowością. A przecież naprzeciw nich stał aparat propagandy i resorty siłowe totalitarnego państwa.
więcej

Pozorny wybór

Przewodnik Katolicki
Jarosław Stróżyk
Czwartek, 10 kwietnia 2014, godz. 12:15
Od 1 kwietnia 16 milionów Polaków staje przed trudnym wyborem. Muszą zadecydować, czy dalej chcą być klientami Otwartych Funduszy Emerytalnych, czy też będą wszystkie oszczędności emerytalne odprowadzać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
więcej

Między prawdą a kłamstwami

Przewodnik Katolicki
Mirosław Sobiech
Czwartek, 3 kwietnia 2014, godz. 10:19
Cztery lata po katastrofie smoleńskiej nad tą narodową tragedią nadal wiszą liczne znaki zapytania. Opinia publiczna obok faktów otrzymuje propagandowe wrzutki, półprawdy i kłamstwa. Ostatnio polscy biegli wykazali, że - wbrew raportowi MAK - we krwi gen. Andrzeja Błasika nie było alkoholu. To każe z rezerwą podchodzić do innych "ustaleń" i narracji w sprawie przyczyn rozbicia samolotu Tu-154M i śmierci prezydenta RP oraz 95 innych osób.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook