Uzależnienie kobiet

Przewodnik Katolicki
Alina Heller-Gostyńska
Piątek, 1 sierpnia 2014, godz. 14:02
Miesiąc sierpień od dawna kojarzymy z trzeźwością. Osoby, które mało piją, rezygnują całkowicie z alkoholu. Osoby nadmiernie pijące również - jednakże często jest to po prostu kolejna obietnica, która nie zostanie wypełniona, bo pragnienie alkoholu jest silniejsze od postanowień. Te zmagania ze sobą coraz częściej dotyczą kobiet.
więcej

W obronie autonomii zawodu lekarza

Przewodnik Katolicki
dr hab. med. Szczepan Cofta
Czwartek, 17 lipca 2014, godz. 16:20
Istotą podejmowania decyzji lekarskich jest dokonywanie wyborów, które służą życiu i zdrowiu pacjenta. Jednym z największych wyzwań, a także doświadczeń każdego z lekarzy, jest możliwość nieskrępowanej służby tym, którzy znaleźli się w potrzebie.
więcej

Radość w Gnieźnie

Przewodnik Katolicki
Bernadeta Kruszyk
Środa, 11 czerwca 2014, godz. 19:13
Chcę być dla was, z wami i pomiędzy wami - mówił podczas uroczystego ingresu do archikatedry gnieźnieńskiej abp Wojciech Polak, który 7 czerwca objął urząd arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego i prymasa Polski. Zaprosił przy tym wszystkich do współpracy w dziele głoszenia Ewangelii.
więcej

Komunizm się nie skończył

Przewodnik Katolicki
Łukasz Kaźmierczak
Środa, 11 czerwca 2014, godz. 18:28
Jest bardzo ważne, by ideały wyprzedzały nasze działania, by one kształtowały te działania. W przeciwnym razie będziemy usiłowali tworzyć sobie ideały uzasadniające postępowanie.
więcej

Rodzic własnych rodziców

Przewodnik Katolicki
Bogna Białecka
Środa, 11 czerwca 2014, godz. 18:12
Doświadczenie opieki nad starzejącym się rodzicem nie musi być tylko przykrym obowiązkiem. Trzeba jedynie dobrze się zorganizować. Nie tylko w kręgu najbliższej rodziny.
więcej

Cmentarzysko pod więzienną chlewnią

Przewodnik Katolicki
Dr Marcin Zwolski IPN Białystok , Łukasz Kaźmierczak
Środa, 4 czerwca 2014, godz. 15:53
Wiedzieliśmy, że śmierć nigdy nie opuściła tego miejsca, ale skala bestialstwa, które odkryliśmy, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Kim byli ci, którzy zginęli, i kto ich mordował?
więcej

Plan dla Ziemi Świętej

Przewodnik Katolicki
Małgorzata Szewczyk
Środa, 4 czerwca 2014, godz. 15:51
Światowe media podsumowując trzydniową wizytę Franciszka w Ziemi Świętej, zwracały uwagę przede wszystkim na osobistą, przyjazną relację z gospodarzami i wymowne papieskie gesty. Większość obserwatorów tej wizyty podkreśla także unikanie w tej pielgrzymce przez papieża języka dyplomacji i protokołu. Jaka więc była ta wizyta?
więcej

Różne oblicza Lednicy

Przewodnik Katolicki
Błażej Tobolski
Środa, 4 czerwca 2014, godz. 15:48
Lednica jest dla każdego! Przekroczcie wyobrażenia, odrzućcie stereotypy i zdejmijcie blokadę, że Lednica jest dla młodych. Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy wybrali Chrystusa, przechodząc z nami przez Bramę, i którzy byli z nami przez ostatnich 18 lat na Polach Lednickich.
więcej

Czarne złoto czy czarny problem

Przewodnik Katolicki
Jarosław Stróżyk
Piątek, 23 maja 2014, godz. 11:12
Padały ważne deklaracje, składano konkretne obietnice, Śląsk wizytowali politycy wszystkich opcji. Ale kłopoty polskiego węgla i górnictwa to nie tylko wewnętrzny problem polityczny naszego kraju.
więcej

Z Rzymu do domu Macierzystego

Przewodnik Katolicki
S. Małgorzata Krupecka
Piątek, 23 maja 2014, godz. 11:08
Obchodzone 25 lat temu 50-lecie śmierci Urszuli Ledóchowskiej zapisało się mocnym akcentem: sprowadzeniem z Rzymu jej relikwii, a ściśle mówiąc - całego zachowanego ciała. Ponad dwa tygodnie pielgrzymowała święta - wówczas jeszcze błogosławiona - przez polską ziemię, budzącą się do wolności. Wyruszyła z Rzymu 11 maja, do Pniew dotarła siedemnaście dni później - 28 maja.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook