Do moich córek

Posłaniec
Tessa Capponi Borawska / "Posłaniec" marzec 2009
Poniedziałek, 12 października 2009, godz. 15:00
Walka o prawa kobiet w każdy zakątku naszej planety stanowi część niezbywalnego prawa do uszanowania własnej osoby, które posiada każda istota ludzka. Jeżeli ludzie chcą zmierzyć się z coraz poważniejszymi problemami stojącymi przed naszą Ziemią, to kobiety i mężczyźni muszą nauczyć się współpracować i patrzyć na siebie nawzajem jako osoby, które mają te same prawa i te same obowiązki.
więcej

Przez Śmierć do życia

Posłaniec
Agata Demkowicz / "Posłaniec" marzec 2009
Poniedziałek, 12 października 2009, godz. 11:55
Popiół sypany na głowy w środę popielcową, fioletowy kolor szat liturgicznych, atmosfera powagi i pokuty - w okresie Wielkiego Postu - przypominają, że jesteśmy ludźmi śmierci i odkupienia.
więcej

Co dalej z Afryką?: "Posłaniec" luty 2009

Posłaniec
"Posłaniec" luty 2009
Poniedziałek, 12 października 2009, godz. 08:50
Wyobrażenia kształtowane przez śladowe informacje mass mediów na temat kontynentu afrykańskiego nie oddają realiów problematycznej sytuacji ponad 50 krajów tego obszaru. W lutowym numerze Posłańca autorzy z różnego punktu widzenia próbują odpowiedzieć na pytanie: co dalej z Afryką?
więcej

Bogactwo Czarnego Lądu

Posłaniec
Mirosław A. Matyja SJ / "Posłaniec" luty 2009
Niedziela, 11 października 2009, godz. 23:45
Nasze europejskie widzenie otoczenia, uwzględniające tylko jego przydatność i komercyjną wartość, mogłoby zyskać bardzo wiele, gdybyśmy nauczyli się postrzegać je również w kategoriach piękna czy wartości duchowej. Przesiąknięty tajemniczością i symboliką świat Afrykanina posiada, prócz materialnej, ogromną wartość duchową.
więcej

Rzemiosło czy sztuka?

Posłaniec
Sylwia Dzięgielewska / "Posłaniec" luty 2009
Niedziela, 11 października 2009, godz. 20:45
Dziś współczesny lekarz, zanim postawi diagnozę, a następnie podejmie decyzję o leczeniu chorego, musi zastosować szczegółowe algorytmy diagnostyczno- terapeutyczne. Nie wystarczy już opinia lekarza-mistrza. Potrzebne są zakrojone na dużą skalę badania, które udowodnią skuteczność ścieżki diagnostycznej czy wartość stosowanej terapii.
więcej

Rodzina - odzyskany raj: "Posłaniec" styczeń 2009

Posłaniec
"Posłaniec" styczeń 2009
Niedziela, 11 października 2009, godz. 17:35
Temat przewodni styczniowego numeru “Posłańca”: Rodzina - odzyskany raj. Co wspólnego ma raj z rodziną przeżywającą różne kryzysy? Znany publicysta i specjalista do spraw rodzinnych Jacek Pulikowski uważa, że nie docenia się ważności i wartości współczesnej rodziny, dlatego stanowi ona ciągle “raj do odzyskania”. O miejscu rodziny w Kościele rozmawia Józef Polak SJ z Sekretarzem Papieskiej Rady ds. Rodziny, ks. Grzegorzem Kaszakiem.
więcej

Dla przyszłości

Posłaniec
Jacek Pulikowski / "Posłaniec" styczeń 2009
Niedziela, 11 października 2009, godz. 15:30
Jan Paweł II mówił: Przyszłość świata idzie przez rodzinę. By uznać tę prawdę, nie trzeba być mędrcem, wystarczy odrobina zdrowego rozsądku. To przecież w rodzinie jest jedyne dobre miejsce do przekazywania życia i kształtowania młodego pokolenia. A od tego zależy już nie tylko przyszłość ludzkości i jakość jej życia, ale w ogóle przetrwanie świata, uchronienie go przed zagładą przez wymarcie.
więcej

Nie czarno-biały wybór

Posłaniec
Sławomir Budzik / "Posłaniec" styczeń 2009
Niedziela, 11 października 2009, godz. 12:25
Trudne zadanie mieli nie tylko Amerykanie, ale również imigranci, w tym Polacy, kiedy 4 listopada wybierali 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Było to zadanie tym trudniejsze dla naszych rodaków mieszkających w USA, im dłużej tutaj żyją i im mocniej są przywiązani do wartości konserwatywnych.
więcej

Nadzieja świata: "Posłaniec" grudzień 2008

Posłaniec
"Posłaniec" grudzień 2008
Niedziela, 11 października 2009, godz. 10:20
Nadzieja świata – to temat przewodni grudniowego numeru “Posłańca”. Istotę ludzkiej ufności, ze wskazaniem na prawdziwą Nadzieję, która nigdy nie zawodzi, przybliżają nasi autorzy: Dariusz Kowalczyk SJ, Bogdan Sadowski, Jacek Bolewski SJ.
więcej

Między bezsensem a spełnieniem

Posłaniec
Dariusz Kowalczyk SJ / "Posłaniec" grudzień 2008
Niedziela, 11 października 2009, godz. 08:15
Nasze życie jest drogą, która składa się z różnych etapów mierzonych wiekiem, życiowymi wyborami czy tzw. przypadkami losowymi. Żywimy nadzieję na pomyślny egzamin, udane wakacje, dobre spotkanie... To są nadzieje ważne i piękne. Jednak prędzej lub później musimy zadać sobie pytanie nie o jakąś cząstkową nadzieję, ale o nadzieję, która dotyczy całego naszego życia.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook