Komputerowy Pan Bóg: "Posłaniec" styczeń 2010

Posłaniec
"Posłaniec" styczeń 2010
Środa, 13 stycznia 2010, godz. 09:33
"Komputerowy Pan Bóg" to temat przewodni styczniowego numeru "Posłańca". O wyzwaniach, jakie w epoce komputeryzacji stają przed użytkownikami telewizji czy Internetu oraz pracownikami mediów, piszą: ks. Józef Kloch, ks. Robert Nęcek, Magdalena Bajer, Krzysztof Ołdakowski SJ. Swym bogatym doświadczeniem z pracy m.in. w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji dzieli się Maciej Iłowiecki w wywiadzie pt. Media, młodzież, Kościół.
więcej

Gdzie jest Król?

Posłaniec
Jakub Kołacz SJ / "Posłaniec" styczeń 2010
Środa, 13 stycznia 2010, godz. 09:11
Uwikłani w logikę życia naszych czasów, skazani na myślenie kategoriami współczesnych filozofii, skażeni często brakiem szczerości wzajemnych relacji i interesów ludzie muszą pokonać długą drogę, zanim przekonają się, że Bóg jest bardzo towarzyski. Źle Mu jest samemu. Szuka towarzystwa kochających Go ludzi.
więcej

Web 2.0 w Kościele?

Posłaniec
ks. Józef Kloch / "Posłaniec" styczeń 2010
Wtorek, 12 stycznia 2010, godz. 15:05
Uczniowie Chrystusa od samego początku ewangelizacji wykorzystywali ówczesne środki komunikowania i gdyby dysponowali Internetem, byliby zapewne z nim za pan brat. Dwa tysiące lat później głoszący Dobrą Nowinę sięgnęli po komputery i sieć Web. Nowe rozwiązania dają obecnie coraz to większe możliwości; ale też wzrastają wymagania wobec ewangelizujących w sieci.
więcej

Dziecko też człowiek!: "Posłaniec" grudzień 2009

Posłaniec
"Posłaniec" grudzień 2009
Czwartek, 10 grudnia 2009, godz. 10:45
Dziecko też człowiek! - tę fundamentalną prawdę przypomina grudniowy numeru "Posłańca". O godności, prawach dzieci, i o tym, że dzieci są darem Boga dla świata mówią autorzy: Anna Błasiak, Aleksandra Wentkowska, Nadine i Grzegorz Tomczakowie, Anna Kasprzyk. Pięknym wprowadzeniem do temat numeru jest rozmowa Leszka Gęsiaka SJ i Katarzyny Janas z s. Ancillą Zajas CMBB oraz piecio- i sześciolatkami z Przedszkola nr 7 Sióstr Serafitek.
więcej

Kim ONO jest?

Posłaniec
Anna Błasiak / "Posłaniec" grudzień 2009
Wtorek, 1 grudnia 2009, godz. 22:16
Kluczem do zrozumienia dziecka jest przyjęcie, że od momentu poczęcia jest ono rzeczywistym człowiekiem, który posiada nienaruszalną godność i któremu przysługują określone prawa.
więcej

To, co nas różni: "Posłaniec" listopad 2009

Posłaniec
"Posłaniec" listopad 2009
Piątek, 30 października 2009, godz. 19:22
To, co nas różni - to temat przewodni najnowszego numeru Posłańca. Autorzy z różnej perspektywy ukazują blaski i cienie współistnienia obok siebie różnych religii; sytuację chrześcijan w świecie; pytają, czy możliwe jest takie zbliżenie ludzi różnych religii, by żyli w pokoju, tolerancji i wolności; wskazują na niektóre aspekty dialogu międzyreligijnego.
więcej

Afganistan i NATO

Posłaniec
Marek Orzechowski / "Posłaniec" listopad 2009
Piątek, 30 października 2009, godz. 19:04
Dotychczasowe działania NATO w Afganistanie, mające przywrócić pokój i stworzyć fundamenty demokracji, nie przyniosły żadnego ze spodziewanych efektów. Działania wojsk sojuszniczych w tym kraju to nie ćwiczenia i manewry, to nie akcje humanitarne z dostawą świeżego chleba do domostw Afgańczyków, tylko po prostu wojna.
więcej

Szansa i wyzwanie

Posłaniec
Zbigniew Kubacki SJ / "Posłaniec" listopad 2009
Piątek, 30 października 2009, godz. 17:13
Dialog międzyreligijny jest istotnym czynnikiem misji ewangelizacyjnej Kościoła. Dobrze rozumiany prowadzi do zgłębiania tajemnicy Bożego planu zbawienia i przyczynia się do budowania pokoju i sprawiedliwości na świecie. Źle rozumiany niesie z sobą pewne niebezpieczeństwa.
więcej

Zagubione sacrum: "Posłaniec" październik 2009

Posłaniec
"Posłaniec" październik 2009
Wtorek, 27 października 2009, godz. 13:50
W październikowym numerze “Posłańca” autorzy snują refleksję, czym jest zagubione sacrum i ukazują, co w dobie sekularyzacji chrześcijanin powinien odzyskiwać i ochraniać.
więcej

Wybór czy przeznaczenie?

Posłaniec
Dorota Krawczyk / "Posłaniec" październik 2009
Poniedziałek, 26 października 2009, godz. 13:38
Od śmierci Jana Pawła minęły już ponad cztery lata, ale 16 października ciągle pozostaje dla nas datą szczególną. Może w Roku Kapłańskim warto sięgnąć głębiej, poza datę wyboru Polaka na papieża, żeby lepiej zrozumieć istotę powołania.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook