Bamberg

Posłaniec
Małgorzata Mnich / Posłaniec Serca Jezusowego / slo
Środa, 6 lutego 2013, godz. 13:21
Katedra pw. Świętych Piotra i Jerzego w Bambergu obchodzi w tym roku tysiącletnią rocznicę poświęcenia. Jej fundator, cesarz Henryk II, już na kilka lat przed jej ukończeniem doprowadził do założenia biskupstwa w Bambergu i chciał go uczynić polityczną potęgą, przeciwwagą dla Rzymu, czemu sprzyjało nawet symboliczne położenie miasta na siedmiu wzgórzach.
więcej

Śmierć "Nila"

Posłaniec
Filip Musiał / Posłaniec Serca Jezusowego / slo
Środa, 6 lutego 2013, godz. 13:17
Byłem zdenerwowany, napięty. Czułem, że trzęsą mi się nogi. Skazany patrzył mi cały czas w oczy. Stał wyprostowany. Nikt go nie podtrzymywał. Po odczytaniu dokumentów zapytałem skazanego, czy ma jakieś życzenie. Na to odpowiedział: "Proszę powiadomić rodzinę".
więcej

Msza święta indywidualistyczna

Posłaniec
ks. Jacek Poznański SJ / "Posłaniec Serca Jezusowego"
Czwartek, 20 września 2012, godz. 12:47
Tajemnica Eucharystii jest zawsze tajemnicą. Możemy jedynie coraz bardziej pozwalać jej ogarniać i kształtować nasze życie. Wojciech Jędrzejewski OP
więcej

Przywracajmy pamięć

Posłaniec
Bogdan Moroz / "Posłaniec Serca Jezusowego"
Czwartek, 20 września 2012, godz. 12:43
Fundacja Pomoc Polakom na Podolu, Wołyniu, Pokuciu i Bukowinie z siedzibą w Wałbrzychu (ponad 10 lat działająca na Ukrainie) stara się walczyć o uratowanie wspaniałych pomników architektury, a przede wszystkim - świadectw narodowego dziedzictwa.
więcej

W Nepalu

Posłaniec
Beata Wiklik / "Posłaniec Serca Jezusowego"
Czwartek, 20 września 2012, godz. 12:42
Znajomi w żartach nazywają mnie “wolontariuszką Beatą", a ja, planując ponowną wyprawę w ramach wolontariatu medycznego do Nepalu, wspominam decyzje sprzed roku, które doprowadziły mnie tam po raz pierwszy, oraz wszystkie szczęśliwe chwile spędzone daleko od Polski.
więcej

Wrześniowy "Posłaniec Serca Jezusowego"

Posłaniec
"Posłaniec Serca Jezusowego"
Środa, 29 sierpnia 2012, godz. 12:20
We wrześniu Kościół celebrować będzie święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W znaczenie tego świętego znaku wiary wprowadza w wrześniowym wydaniu katolickiego miesięcznika "Posłaniec Serca Jezusowego" św. Teodor Studyta w refleksji zatytułowanej Drogocenny i życiodajny.
więcej

Przebaczenie

Posłaniec
Jan Konior SJ / Posłaniec Serca Jezusowego"
Piątek, 10 lutego 2012, godz. 10:36
Każdy z nas na różne sposoby doświadczył i doświadcza zła. Są to upokorzenia, odrzucenia, niesprawiedliwości, różnego rodzaju cierpienia na poziomie fizycznym, psychicznym i duchowym. Bolą nas zranienia przeszłości.
więcej

Postawcie mi krzyż brzozowy

Posłaniec
ks. Kazimierz Leń SJ / "Posłaniec Serca Jezusowego"
Piątek, 28 października 2011, godz. 16:02
W krakowskim więzieniu przy ul. Montelupich zabito strzałem w tył głowy jezuitę o. Władysława Gurgacza. Pokazowy, tendencyjny proces miał ukazać społeczeństwu tego kapłana jako zdemoralizowanego i wykolejonego księdza-bandytę. A był to gorliwy, palący się do pracy duszpasterskiej 35-letni kapłan o głębokim życiu duchowym i wielkiej wrażliwości artystycznej.
więcej

Ostatni ślad

Posłaniec
Urszula Janicka-Krzywda / "Posłaniec Serca Jezusowego"
Piątek, 28 października 2011, godz. 15:57
Ogrodzone kamiennym murkiem, ocienione wiekowymi drzewami, z ziemnymi mogiłami o drewnianych lub żelaznych krzyżach, wiejskie cmentarze odeszły już w przeszłość, ustępując miejsca lastrikowym i marmurowym grobowcom.
więcej

Z kosą i boso

Posłaniec
Urszula Janicka-Krzywda / "Posłaniec Serca Jezusowego"
Piątek, 28 października 2011, godz. 15:54
We wszystkich kulturach świata Śmierć stanowiła jedyny i doskonały wyraz ziemskiej sprawiedliwości, budziła grozę i lęk. Próbowano ją przebłagać, przekupić, oszukać, chociaż na jakiś czas unieszkodliwić. Chrześcijaństwo widziało ją w przejściu do innego, niekończącego się nigdy życia, dla sprawiedliwych lepszego niż bytowanie na ziemi.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook