Kościół w państwie środka

Posłaniec
ks. Jarosław Duraj SJ / Posłaniec Serca Jezusowego
Wtorek, 21 maja 2013, godz. 11:00
Chrześcijaństwo w Chinach stale uważane jest za religię “obcą". Dzieje się tak nie tylko dlatego, że jest zachodniej proweniencji, ale że tak naprawdę nigdy nie wkorzeniło się w kulturę chińską.
więcej

Nowe ojcostwo

Posłaniec
Krzysztof Głowiak / Posłaniec Serca Jezusowego
Wtorek, 21 maja 2013, godz. 10:52
Jeszcze 30 lat temu ojcowie świetnie znali swoją rolę i nie mieli specjalnego kłopotu z jej odgrywaniem. Rola ojca była w tradycyjnym domu ściśle wyznaczona - szedł do pracy i zarabiał pieniądze na utrzymanie rodziny...
więcej

Beatyfikacja Zofii Czeskiej

Posłaniec
ks. Hieronim Fokciński SJ / Posłaniec Serca Jezusowego
Wtorek, 21 maja 2013, godz. 10:51
W beatyfikacji Zofii Czeskiej z domu Maciejowskiej (1584-1650), która została bezdzietną wdową w wieku lat dwudziestu dwóch, po krótkim, zaledwie sześcioletnim małżeństwie, określenie “wdowa" ma już znaczenie czysto cywilne w dzisiejszym tego słowa znaczeniu, chociaż znacznie odbiegające od sytuacji kobiet po śmierci męża w XVII stuleciu.
więcej

Miłość nigdy nie ustanie

Posłaniec
ks. Jakub Kołacz SJ / Posłaniec Serca Jezusowego
Wtorek, 21 maja 2013, godz. 10:49
Choć kult Serca Pana Jezusa w formie, jaką znamy i praktykujemy dzisiaj, znany jest dopiero od objawień s. Małgorzaty Marii Alacoque (1647-1690), trudno zaprzeczyć, że w swej najgłębszej istocie kult ten jest tak stary, jak stare jest chrześcijaństwo.
więcej

Rachab

Posłaniec
ks. Stanisław Łucarz SJ / Posłaniec Serca Jezusowego
Wtorek, 21 maja 2013, godz. 10:48
Jozue, syn Nuna, wysłał potajemnie dwu wywiadowców, dając im polecenie: “Idźcie i obejrzyjcie okolicę Jerycha". Poszli więc i przybyli do domu nierządnicy imieniem Rachab i udali się tam na spoczynek. Joz 2, 1
więcej

Co kryje Jego Serce?

Posłaniec
Natalia Podosek / Posłaniec Serca Jezusowego
Czwartek, 2 maja 2013, godz. 10:57
Jak patrzysz na obraz Serca Jezusa, co Ci przychodzi do głowy, co czujesz? Pomyśl przez chwilę… Jezus pokazuje swoje serce… to przecież jakieś takie niemęskie, niewspółczesne, takie trochę mdłe i przesłodzone.
więcej

Przylgnij do Ducha Świętego

Posłaniec
Jadwiga Zięba / Posłaniec Serca Jezusowego
Środa, 1 maja 2013, godz. 10:55
Kto raz usłyszy historię życia Małej Arabki, szybko nie ochłonie ze zdumienia nad prostotą tej urzekającej kobiety z Galilei. Czym zachwyca Mariam Baouardy - którą śmiało można nazwać “cudem XIX wieku"?
więcej

Wierzyć pośród wątpliwości

Posłaniec
ks. Jacek Poznański SJ / Posłaniec Serca Jezusowego
Środa, 20 marca 2013, godz. 16:33
Wątpliwości w wierze niepokoją niektórych chrześcijan. Obawiają się oni, że coś jest nie tak z ich wiarą, że może w ogóle nie wierzą.
więcej

Wciąż te same grzechy

Posłaniec
ks. Jacek Poznański SJ / Posłaniec Serca Jezusowego
Środa, 20 marca 2013, godz. 14:37
Czasami zdarza się, że regularne, na przykład comiesięczne przystępowanie do sakramentu spowiedzi grzęźnie w martwym punkcie. Otóż człowiek zauważa, że spowiada się wciąż z tych samych grzechów. Ma dobrą wolę, widzi swoje grzechy, żałuje za nie, postanawia się poprawić. A tutaj nic. Za każdym razem to samo.
więcej

Św. Jan Boży - opiekun chorych

Posłaniec
ks. Marek Wójtowicz SJ / Posłaniec Serca Jezusowego
Środa, 20 marca 2013, godz. 14:36
Jan urodził się z pobożnych rodziców 8 III 1495 r. w Monte Novo niedaleko Evory w Portugalii. Chętnie pomagał ciężko chorej matce w prowadzeniu stoiska z owocami. Kiedy miał 8 lat, został zapewne uprowadzony z domu rodzinnego do Hiszpanii przez włóczęgę.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook