Między ewangelizacją a komercjalizacją

Katarzyna Jarkiewicz
Piątek, 10 grudnia 2010, godz. 18:00
A teraz Was pobłogosławię, abyście zdążyli na najbliższą promocję… Kościół w supermarkecie – między ewangelizacją a komercjalizacją.
więcej

"Od czasu do czasu" (supermarket - antykwariat)

Grzegorz Bogdał
Wtorek, 30 listopada 2010, godz. 17:53
O antykwariacie i supermarkecie mówi się na różne sposoby. Najczęstszym jest ujęcie wykorzystujące narzędzia badawcze socjologii (w wielu odmianach), psychologii i ekonomii - dzięki tego rodzaju opracowaniom zwiększa się nasza wiedza na temat usytuowania, wpływu i znaczenia antykwariatu oraz supermarketu w świecie współczesnym.
więcej

Beniamin R. Barber kontra McŚwiat

Damian Tomik
Piątek, 19 listopada 2010, godz. 17:43
Charakter współczesnego świata można trafnie oddać w dwóch słowach: chaos i hałas. Postmodernistyczny świat jest niczym wielki bazar, którego bezkres rozciąga się aż po horyzont; za sobą nie dojrzysz miejsca z którego wyszedłeś, przed sobą próżno wypatrywać celu wędrówki. Nie chodzi bowiem o to, żeby gdziekolwiek dojść.
więcej

Dobro i zło w kulturze współczesnej - ankieta

Perspektyw Kultury
Piątek, 24 września 2010, godz. 01:35
Redakcja „Perspektyw Kultury” – periodyku wydawanego w Instytucie Kulturoznawstwa w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie - inaugurując działalność pisma zwróciła się do grupy polskich humanistów z pytaniami, które dotyczą jednego z najważniejszych wymiarów współczesnej nauki, twórczości artystycznej i świata mediów. Oto ich odpowiedzi.
więcej

O falsyfikacji dobra. Orwell czy Sołowiow?

Jan Prokop / Perspektywy Kultury
Czwartek, 2 września 2010, godz. 01:27
Orwell czy Sołowiow? Który z nich postawił trafniejszą diagnozę chorobom naszych czasów? Obu zestawia Alain Besançon w książce Falsification du bien/ Fałszowanie dobra wydanej w 1984, która dziwnym trafem wzbudziła u nas dość słabe echa, mimo że francuskiego rusycystę i sowietologa znano, w drugim obiegu tłumaczono.
więcej

„Jałowe podniecenie”, czyli o modach intelektualnych

Monika Stankiewicz-Kopeć/ Perspektywy Kultury
Sobota, 28 sierpnia 2010, godz. 00:55
Światem rządzą mody – także intelektualne. Trudno bagatelizować ich siłę, która w pewnym stopniu dynamizuje kulturę, na swój sposób wzbogaca ją, a już na pewno ubarwia. Mody mają jednak to do siebie, że zazwyczaj prędko nudzą się i jak najszybciej trzeba szukać następnych, aby znów doznać tak upragnionego „zachwycenia” – stanu, który Max Weber zwykł sceptycznie określać jako „jałowe podniecenie”.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook