Wiara poszukujących Boga

Niedziela
Ks. Jarosław Grabowski / Niedziela
Piątek, 22 listopada 2013, godz. 15:06
Encyklika o wierze papieża Franciszka, pomimo że skierowana jest do ludzi wierzących, mówi także o tych, którzy często deklarują swoją niewiarę lub poszukują Boga: "Ze względu na to, że wiara jest podobna do drogi, dotyczy ona również życia ludzi, którzy chociaż nie wierzą, pragną wierzyć i nie przestają szukać" ("Lumen fidei", 35).
więcej

Lista Bergoglio

Niedziela
Włodzimierz Rędzioch / Niedziela
Poniedziałek, 18 listopada 2013, godz. 12:35
Zarówno przed konklawe w 2005 r., jak i przed tegorocznym niektóre kręgi argentyńskie rozprowadzały wśród kardynałów dossier przeciwko arcybiskupowi Buenos Aires. Media bardzo je nagłośniły, gdy kard. Bergoglio został wybrany na Biskupa Rzymu.
więcej

Na ratunek demografii

Niedziela
Anna Cichobłazińska / Niedziela
Poniedziałek, 18 listopada 2013, godz. 12:33
Opolszczyzna znajduje się na szarym końcu statystyk demograficznych w Polsce i w Europie: rodzi się tu najmniej dzieci, największy jest odsetek ludzi starszych i najwięcej osób wyemigrowało. Do 2035 r. z mapy regionu zniknie ok. 120 tys. osób, to tak, jakby zniknęło całe Opole.
więcej

Fałszywa wolność

Niedziela
Iwona Galińska / Niedziela
Piątek, 8 listopada 2013, godz. 11:30
Dzięki smartfonom można uzyskać w ciągu kilku sekund dostęp do 250 mln stron pornograficznych.
więcej

Dlaczego Jezus umarł?

Niedziela
Ks. Jarosław Grabowski / Niedziela
Piątek, 25 października 2013, godz. 12:02
Dlaczego Jezus umarł? Czy musiał umierać? Jaki jest sens Jego śmierci? Czy Jezus mógł nie zgodzić się na śmierć? Te i inne pytania rodzą się w człowieku, który świadomie wyznaje wiarę słowami: "Wierzę…w Jezusa Chrystusa…, który ukrzyżowan, umarł i pogrzebion…".
więcej

Z punktu widzenia Magisterium Ecclesiae

Niedziela
KS. INF. IRENEUSZ SKUBIŚ / Niedziela
Piątek, 25 października 2013, godz. 11:57
KS. INF. IRENEUSZ SKUBIŚ: - Brał Eminencja udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Kanonistów, która odbywała się w Kielcach w dniach 5-7 września br. pt.: "Przynależność do Kościoła a uczestnictwo wiernych w życiu publicznym". Jakie są wrażenia Księdza Kardynała po tym spotkaniu?
więcej

Gdy media straszą Kościół papieżem Franciszkiem...

Niedziela
Zbigniew Suchy / Niedziela
Piątek, 25 października 2013, godz. 11:47
W jednej z homilii powiedział Ksiądz Arcybiskup, że w Polsce próbuje się straszyć Kościół papieżem Franciszkiem. Jak pamiętam, stało się to obiektem krytyki wielu mediów "postępowych". W poprzednim numerze "Niedzieli" mieliśmy okazję zapoznać się z całym obszernym wywiadem Ojca Świętego, udzielonym jezuickiemu periodykowi "La Civilta Cattolica". Chciałbym prosić o refleksje na temat owego "straszenia" Papieżem. Ks.
więcej

"Nad twoją białą mogiłą..."

Niedziela
Lidia Dudkiewicz / Niedziela
Piątek, 25 października 2013, godz. 11:45
W niezwykłą podróż w poszukiwaniu śladów życia kobiety, która urodziła przyszłego Papieża, wybrała się Milena Kindziuk. I powstał portret wyjątkowej matki...
więcej

Duch Święty to nie superman

Niedziela
Anna Zinówko / Niedziela
Środa, 23 października 2013, godz. 14:37
Myślę, że nie ma na świecie człowieka, który w ostatnim czasie nie byłby przerażony sytuacją w Syrii. Nie jestem ekspertem od spraw politycznych, co więcej nie pociąga mnie ta dziedzina. Dlatego też proponuję, abyśmy spojrzeli na ten problem z punktu życia duchowego.
więcej

Obóz, który był...

Niedziela
Jola Sowińska-Gogacz / Niedziela
Środa, 23 października 2013, godz. 14:35
"Obóz na Przemysłowej" - tak nazywa się hitlerowski twór utworzony w roku 1942 w Łodzi na terenie żydowskiego getta, obóz dla polskich dzieci. Pochłonął tysiące ofiar w wieku od niemowlęctwa do 16 lat.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook