Polski głos z Watykanu

Niedziela
Włodzimierz Rędzioch / Niedziela
Czwartek, 12 grudnia 2013, godz. 13:36
Od 1938 r. papieska rozgłośnia emituje program w języku polskim. Czy mógłby Ojciec wspomnieć najważniejsze wydarzenia w tej długiej już historii Polskiej Sekcji Radia Watykańskiego?
więcej

Żołnierze Chrystusa

Niedziela
Monika Maszkowska / Niedziela
Czwartek, 12 grudnia 2013, godz. 13:08
Zakończył się Rok Wiary. Może trochę więcej myślałam o swojej wierze, trochę częściej udawało mi się sięgnąć po Katechizm Kościoła Katolickiego, ale czy wierzę bardziej? Czy znam bardziej moją wiarę? Czy znam bardziej Tego, w Którego wierzę? Chyba raczej nie, wręcz przeciwnie: może bardziej dostrzegam, jak bardzo mi tej wiary w codzienności brakuje, jaka ona jest mała i niedoskonała.
więcej

Komunia zbrodniarza

Niedziela
Ks. Mariusz Rosik / Niedziela
Czwartek, 12 grudnia 2013, godz. 12:38
Rok po zakończeniu drugiej wojny światowej, w nocy z 11 na 12 marca 1946 r., pod Flensburgiem zatrzymano Rudolfa Hoessa, komendanta niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau.
więcej

Ateizm nieszczęściem świata

Niedziela
Ks. Ireneusz Skubiś / Niedziela
Czwartek, 12 grudnia 2013, godz. 12:36
Czasy przed II wojną światową nie są aż tak bardzo odległe, by rozważać je jako starożytne. Żyje dziś jeszcze wielu ludzi, którzy wtedy mieli świadomość tego, co się dzieje, i dzielą się różnymi wspomnieniami.
więcej

Tabu śmierci mózgowej

Niedziela
O. Jacek Maria Norkowski OP / Niedziela
Czwartek, 12 grudnia 2013, godz. 12:33
Nikt chyba nie zaprzeczy, że temat transplantologii jest dość specyficzny. Ciągle dowiadujemy się o kolejnych triumfach i postępach w tej dziedzinie. Z drugiej strony ciągle na nowo, gdzieś bokami, przedostają się do opinii publicznej wieści trochę mniej krzepiące.
więcej

Bezhabitowe "ora et labora"

Niedziela
Kl. Tomasz Podlewski / Niedziela
Czwartek, 12 grudnia 2013, godz. 12:31
W 1990 r. Konferencja Episkopatu Polski powołała do istnienia Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, które trzy lata później otrzymało w Polsce prawną osobowość cywilną
więcej

"Artyści" i "tolerancja" we współczesnej Europie

Niedziela
Wojciech Kęder / Niedziela
Środa, 4 grudnia 2013, godz. 11:57
Idea zjednoczenia kontynentu europejskiego, której ojcami założycielami po II wojnie światowej byli wybitni europejscy chadecy: Alcide de Gasperi, Jean Monnet, Robert Schuman i Konrad Adenauer, miała, opierając się na chrześcijańskich wartościach, przezwyciężyć kryzysy gnębiące dotychczas kontynent - kryzysy, które w XX wieku doprowadziły do dwóch światowych wojen wraz z ich niewyobrażalnymi cierpieniami i okrucieństwami.
więcej

Chrześcijanin - twarzą Chrystusa w świecie

Niedziela
ks. inf. Ireneusz Skubiś / Niedziela
Środa, 4 grudnia 2013, godz. 11:50
Z biskupem pomocniczym w Chicago Andrzejem Wypychem rozmawia ks. inf. Ireneusz Skubiś
więcej

Gdy wiara staje się ideologią…

Niedziela
Ks. Jarosław Grabowski / Niedziela
Środa, 4 grudnia 2013, godz. 11:49
Jeśli chrześcijanin staje się wyznawcą ideologii, to stracił wiarę" - powiedział papież Franciszek podczas porannej Eucharystii sprawowanej w Domu św. Marty 17 października br. Ojciec Święty przestrzegał przed zamknięciem w sobie, brakiem modlitwy i popadaniem w postawy ideologiczno-moralizatorskie: "Wiara staje się ideologią, a ideologia przeraża, wypędza ludzi, oddala ich oraz oddala Kościół od ludzi.
więcej

W "Betanii" dostają nowe życie

Niedziela
Anna Cichobłazińska / Niedziela
Piątek, 22 listopada 2013, godz. 15:07
Katolicki Ośrodek Rehabilitacyjno-Readaptacyjny "Betania" we Mstowie pod Częstochową już ponad 30 lat pomaga wyjść z nałogu ludziom uzależnionym od narkotyków. Wielu podopiecznych ośrodka rozpoczęło tu nowe życie: zerwało ze światem narkotyków, założyło rodziny, ukończyło szkołę, znalazło pracę.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook