Słownik polskich wyszydzeń

Niedziela
Wiesława Lewandowska / Niedziela
Czwartek, 16 stycznia 2014, godz. 18:26
Wyszydzić, zdyskredytować, wyśmiać - to najłatwiejszy sposób rozprawienia się z przeciwnikiem, kimkolwiek lub czymkolwiek by nie był. Człowiekiem, słowem, działaniem, czy nawet tylko ulotną ideą.
więcej

Antysztuka na Krzyżu

Niedziela
Iwona Galińska / Niedziela
Czwartek, 16 stycznia 2014, godz. 18:22
Współcześni performersi w marzeniach o zaistnieniu gotowi są na wszystko. A co może im zapewnić pięciominutową popularność? Profanacja symboli religijnych na pewno ich nie zawiedzie
więcej

Intensywny rok dyrektora Watykańskiego Biura Prasowego

Niedziela
Włodzimierz Rędzioch / Niedziela
Czwartek, 16 stycznia 2014, godz. 18:14
O. Federico Lombardi SJ zwierza się Włodzimierzowi Rędziochowi
więcej

Kościół, który się dzieje

Niedziela
Ks. Krzysztof Pawlina / Niedziela
Czwartek, 16 stycznia 2014, godz. 17:30
Kościół nigdy się nie starzeje, gdy kocha miłością Jezusa Chrystusa. Miłość szuka jednak sposobu, aby ujawnić swą moc i piękno. Przez ponad dwa tysiące lat miłujący Chrystus odnawia swój Kościół. Kościół ciągle się reformujący. Dopóki kocha, ma szansę znowu stać się młodym.
więcej

Sieroty ekonomiczne

Niedziela
Piątek, 10 stycznia 2014, godz. 21:37
Jakie skutki społeczne i psychiczne wywołuje takie sieroctwo? Wyjazd za granicę i pozostawienie dziecka nawet pod opieką najbardziej kochających dziadków - to ostateczność.
więcej

Dobroczynne ramię papieża Franciszka

Niedziela
Czwartek, 9 stycznia 2014, godz. 17:43
W marcu 2013 r., gdy rozpoczęły się przygotowania do konklawe, ks. prał. Konrad Krajewski miał już za sobą czternaście lat pracy w Watykanie jako ceremoniarz papieski - siedem lat służył Janowi Pawłowi II, drugie siedem - Benedyktowi XVI.
więcej

GENDER, czyli wilk w owczej skórze

Niedziela
Ks. Ireneusz Skubiś / Niedziela
Piątek, 20 grudnia 2013, godz. 11:07
Ewangelia to radosna nowina o zbawieniu. Stanowi ona nauczanie Jezusa Chrystusa, które nadaje życiu człowieka pełny wymiar doczesny i wieczny. Według Ewangelii, każdy człowiek jest odkupiony przez Jezusa Chrystusa, który jest jego Zbawicielem. Dzieło Jezusa Chrystusa to Jego nauka oraz męka, krzyż i zmartwychwstanie.
więcej

Jak papież Franciszek wraca do domu

Niedziela
Włodzimierz Rędzioch / Niedziela
Piątek, 20 grudnia 2013, godz. 11:05
Nieodłączną częścią papieskich spotkań z wiernymi - zarówno podczas Mszy św., jak i audiencji - stał się objazd Placu św. Piotra na białym, odkrytym jeepie (papamobile). Papieżowi Franciszkowi zależy - co często podkreśla - na fizycznym kontakcie z ludźmi, dlatego nigdy nie rezygnuje z okazji, by z bliska pozdrowić wiernych, którzy tłumnie przybywają do Watykanu.
więcej

Jasnogórski Apel wolnej Polski

Niedziela
O. Jan Pach OSPPE / Niedziela
Piątek, 20 grudnia 2013, godz. 11:03
Mija już 60 lat od historycznego dnia 8 grudnia 1953 r., gdy wprowadzono codzienny Apel Jasnogórski jako wspólnotową modlitwę w intencji Kościoła w Polsce
więcej

Pokochać Kościół

Niedziela
Ks. Zbigniew Suchy / Niedziela
Czwartek, 12 grudnia 2013, godz. 13:40
Niedawno w tygodniku "Do Rzeczy" ukazał się tekst, w którym Ksiądz Arcybiskup stwierdza, że katolicy nie są obywatelami drugiej kategorii. Obserwacja rzeczywistości, zwłaszcza strumieni ataków płynących z mass mediów sprawia, że wielu katolików czuje się ludźmi drugiej kategorii, a nawet wstydzi się przyznać do swojego katolicyzmu...
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook