Papieska troska o małżeństwo i rodzinę

Niedziela
Ks. Zbigniew Suchy
Wtorek, 1 kwietnia 2014, godz. 16:00
Odnosząc się do przesłania papieża Franciszka skierowanego do pasterzy Kościoła w Polsce, chciałbym prosić o kilka słów refleksji na temat ważnego problemu poruszonego przez Ojca Świętego, jakim jest troska o małżeństwo i rodzinę.
więcej

Operatywna wierność

Niedziela
Ks. Paweł Rytel-Andrianik
Wtorek, 1 kwietnia 2014, godz. 15:55
Oto sekret. Sekret jawny dla wszystkich: ilekroć braknie świętych, świat znajduje się w kolejnym kryzysie. Pan Bóg chce mieć garstkę "swoich" ludzi w każdej ludzkiej działalności. Wówczas nastąpi... "pax Christi in regno Christi" - pokój Chrystusa w królestwie Chrystusowym.
więcej

Kościół, papież i "reformatorzy"

Niedziela
Ks. Ireneusz Skubiś
Wtorek, 1 kwietnia 2014, godz. 15:28
Coraz większą popularnością cieszy się na świecie papież Franciszek. Jego spotkania, szczególnie te środowe, odznaczają się niesłychanym wprost udziałem wiernych, którzy przychodzą, by posłuchać dobrego i mądrego słowa Ojca Świętego.
więcej

Mądrość umysłu i mądrość serca

Niedziela
Ks. Jarosław Grabowski
Środa, 19 marca 2014, godz. 15:52
Pytamy dziś Świętego Papieża o znaczenie nauki w czasach podważania autorytetu naukowców, a zarazem braku postawy moralnej niektórych ludzi nauki, którzy stają się (nie)zależnymi ekspertami od wszystkiego, jaka ciąży na nich odpowiedzialność i na czym polega ich misja?
więcej

Początek przyjaźni Jana XXIII z Polską

Niedziela
Anna Dorota Wójcik
Środa, 19 marca 2014, godz. 15:50
Nasze przygotowania do Niedzieli Miłosierdzia Bożego w tym roku mają wyjątkowy charakter. Wiadomo, zbliża się kanonizacja największego z rodu Polaków - bł. Jana Pawła II. Towarzyszą nam radość i wzruszenie. Opatrzność przygotowała nam, Polakom, podwójną radość, w związku z nadchodzącym dniem 27 kwietnia 2014 r.
więcej

Styl życia Jana Pawła II

Niedziela
Ks. Ireneusz Skubiś:
Środa, 19 marca 2014, godz. 15:45
Na kilka tygodni przed kanonizacją Jana Pawła II o jego mistyce, wielkim zaufaniu do Pana Boga, dobroci, a także o sekretnych wyjazdach w góry - z prymasem Polski abp. Józefem Kowalczykiem rozmawia ks. Ireneusz Skubiś.
więcej

Papież, który zmienił świat, Polskę i Kościół

Niedziela
Grzegorz Polak
Środa, 19 marca 2014, godz. 15:41
Żaden Polak w dziejach nie miał tak realnego wpływu na losy świata jak Karol Wojtyła. To on przyczynił się w znacznym stopniu do zmian politycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, choć nie było to celem jego posługi. Dla nas, Polaków, ważna jest odpowiedź na pytanie: Jaka byłaby Polska, gdyby nie Jan Paweł II? Ale nie można zapominać, że "Papież z dalekiego kraju" odmienił także Kościół katolicki.
więcej

Utrata wiary w człowieka

Niedziela
Ks. Łukasz Jaksik
Środa, 19 marca 2014, godz. 15:40
Kościół nie sprzeciwia się karze śmierci jako takiej. Przez wieki akceptował tę formę obrony społeczeństwa przed zwyrodnialcami. W dzisiejszych czasach jednak odbieranie życia przestępcom nie jest koniecznością. Społeczeństwo ma bowiem wystarczającą ilość skutecznych sposobów obrony
więcej

Między kryzysem wartości a nihilizmem

Niedziela
Anna Cichobłazińska
Wtorek, 18 marca 2014, godz. 17:38
Obecne czasy stawiają nas przed pytaniami, z którymi sami nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Wydaje się, że potrzebna nam jest narodowa edukacja o współczesnych zagrożeniach cywilizacyjnych, podana językiem przystępnym, zrozumiałym dla wszystkich.
więcej

RYMcerze w USA

Niedziela
Łukasz Bęś
Wtorek, 18 marca 2014, godz. 17:28
To spełnienie marzeń! Pod koniec 2013 r. byłem z Dj Yonasem w Stanach Zjednoczonych. Polecieliśmy tam na zaproszenie księży do polskich parafii w Miami, Los Angeles i Chicago. W każdym mieście podczas Mszy św. opowiadałem o swoim życiu i nawróceniu. Graliśmy koncerty i mówiliśmy o projekcie "Nie Zmarnuj Swojego Życia", w którym chrześcijański rap dociera do tysięcy uczniów stolicy Polski
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook