Od dobroci do świętości

Niedziela
Ks. Jarosław Grabowski
Czwartek, 8 maja 2014, godz. 18:08
Kanonizacja Jana XXIII i Jana Pawła II jest okazją do przybliżenia lub nowego odkrycia więzi łączących tych dwóch wielkich papieży. Jakie są wspólne płaszczyzny w życiu Angelo Roncallego i Karola Wojtyły? Co łączy tych dwóch świętych papieży?
więcej

To Opatrzność dawała znaki

Niedziela
Andrzej Tarwid
Czwartek, 8 maja 2014, godz. 18:03
Z ks. prał. Sławomirem Oderem - postulatorem w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym Jana Pawła II - rozmawia Andrzej Tarwid.
więcej

Anioł, który chciał być świętym

Niedziela
Artur Stelmasiak
Czwartek, 8 maja 2014, godz. 17:13
"Jezus nie będzie zadowolony ze mnie, dopóki nie stanę się lub przynajmniej nie będę starał się być świętym" - te słowa młodego ks. Angela Roncallego były głównym celem jego życia. Teraz Kościół uroczyście potwierdzi, że cel został osiągnięty.
więcej

Jan Paweł II - znajomy Święty

Niedziela
Grzegorz Polak
Czwartek, 8 maja 2014, godz. 17:11
Prawdziwa świętość "pachnie", zachwyca, urzeka, przyciąga jak magnes i podoba się wszystkim. Tak było - i jest - ze świętością Jana Pawła II. W jego przypadku ma ona jeszcze dodatkowy walor.
więcej

Kim był ten Karol

Niedziela
Artur Stelmasiak
Piątek, 25 kwietnia 2014, godz. 11:20
"Karol, który został świętym" - to pierwszy kinowy film familijny o Janie Pawle II. Widzowie mogą zobaczyć świętego Papieża w nowym świetle, bo z perspektywy 12-letniego chłopca.
więcej

Ratować świętość

Niedziela
Ks. inf. Ireneusz Skubiś
Czwartek, 10 kwietnia 2014, godz. 13:40
O priorytetach duszpasterskich bł. Jana Pawła II, jego metodach wychowawczych, największych życiowych pasjach oraz o drogowskazach dla współczesnego Kościoła z dr Wandą Półtawską rozmawia ks. inf. Ireneusz Skubiś.
więcej

Za kogo masz Maryję?

Niedziela
Edyta Tombarkiewicz
Czwartek, 10 kwietnia 2014, godz. 13:33
Masz problem z Maryją? Nie przemawia do ciebie Jej osoba? A może wręcz przeciwnie, bardzo Ją kochasz, ale jest to dla ciebie Matka "z obrazka", "Bozia"? Czy wchodzisz z Nią w relację, czy starasz się Ją poznać? Czy coś blokuje cię na Maryję? Co sprawia, że mówisz: "Wolę modlić się do Jezusa". Nie ma w tym błędu, ale czy zastanawiałeś się, czemu tak jest?
więcej

Zaklejanie okna uwięzionemu Prymasowi…

Niedziela
O. Gabriel Bartoszewski OFMCap i Marian Piotr Romaniuk
Czwartek, 10 kwietnia 2014, godz. 13:31
Podczas badań nad opracowaniem dokumentacji o heroiczności cnót sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego odkryto niemal nieznane materiały z okresu jego uwięzienia w Rywałdzie Królewskim.
więcej

Ospałość duszy

Niedziela
Ks. Krzysztof Pawlina
Czwartek, 10 kwietnia 2014, godz. 13:03
Mówi się, że motorem postępu jest lenistwo. Ludzie nie chcą się wysilać. Chcą więcej odpoczywać. I dlatego wymyślają maszyny pozwalające szybciej i łatwiej wypełniać czasochłonne obowiązki. W życiu duchowym jest na odwrót.
więcej

W perspektywie krzyża

Niedziela
Bp Antoni Pacyfik Dydycz
Wtorek, 1 kwietnia 2014, godz. 16:03
Dobiega końca druga kadencja przewodniczenia Konferencji Episkopatu Polski przez abp. Józefa Michalika, metropolitę przemyskiego. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że obecny Przewodniczący jest pierwszym, który przejął tę misję po prymasach Polski
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook