Szczęściara

Niedziela
Mateusz Wyrwich / Niedziela
Czwartek, 18 lipca 2013, godz. 14:45
W tym roku obchodzi 40-lecie swojej pracy. Aktorka wybitna i uniwersalna. Znakomita zarówno w dramacie, jak i komedii. W teatrze, a także przed kamerą. Wykonawczyni kabaretowych skeczy oraz piosenek, ale też poruszających recitali. Ostatnio wyróżniona najbardziej prestiżową aktorską Nagrodą im. Aleksandra Zelwerowicza za kreację Elizabeth Costello w przedstawieniu "Koniec". Niebawem ma wcielić się w postać śp. Marii Kaczyńskiej.
więcej

Pomysłowy drwal

Niedziela
Witold Iwańczak / Niedziela
Czwartek, 18 lipca 2013, godz. 14:42
Polak z pochodzenia - Filip Grabiński był nie tylko uznany za najlepszego drwala Ameryki, ale był też pomysłodawcą nowych metod zrywki wysokich drzew w trudno dostępnych amerykańskich lasach. Wynalazł urządzenia, które ułatwiały i przyspieszały pracę drwali w najtrudniejszych warunkach terenowych.
więcej

Franciszek - imię, które jest programem pontyfikatu

Niedziela
WŁODZIMIERZ RĘDZIOCH / Niedziela
Wtorek, 16 lipca 2013, godz. 13:00
Dla papieży wybór imienia miał zawsze bardzo duże znaczenie, ponieważ za każdym imieniem kryją się symboliczne treści, historia pontyfikatów poprzednich papieży o tym imieniu, program działania na przyszłość.
więcej

"Totus Tuus" Prymasa Wyszyńskiego

Niedziela
Paweł Zuchniewicz / Niedziela
Wtorek, 16 lipca 2013, godz. 12:58
Jest wieczór, 26 sierpnia 2012 r. Dobiega końca dzień, w którym Polacy świętują uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Także w sanktuarium Matki Bożej Pokoju w Stoczku na Warmii Msza św.odprawiana jest według formularza tej uroczystości. Liturgia kończy się około dwudziestej, następnie kościół zostaje zamknięty, a opiekujący się sanktuarium księża marianie udają się na kolację. Nikt nie domyśla się, że za antepedium bocznego ołtarza św. Anny ukrył się przestępca, który ma zamiar ukraść liczącą trzy wieki srebrną sukienkę na obrazie Najświętszej Maryi Panny.
więcej

Seksualizacja już od pieluch

Niedziela
Iwona Galińska / Niedziela
Wtorek, 16 lipca 2013, godz. 11:08
W kwietniu br. w Polskiej Akademii Nauk odbyła się konferencja na temat wychowania seksualnego przedszkolaków. Konferencję przygotowały dwa ministerstwa - Zdrowia i Edukacji Narodowej oraz agenda ONZ ds. Rozwoju i polskie Biuro Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)
więcej

Rok Wiary trwa

Niedziela
Włodzimierz Rędzioch / Niedziela
Środa, 3 lipca 2013, godz. 18:00
Z abp. Rino Fisichellą - przewodniczącym Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji - rozmawia Włodzimierz Rędzioch
więcej

Ojcostwo do sześcianu

Niedziela
Aleksandra Nitkiewicz / Niedziela
Środa, 3 lipca 2013, godz. 17:37
Być tatą - i to więcej niż trójki dzieci - jest zapewne niełatwo. Mieć pod swoją pieczą dzieci dziewięcioro, to wyzwanie nie lada. Mężczyzn, którzy oprócz pracy zawodowej z potrzeby serca decydują się na duże rodziny, jest więcej niż myślimy. "Niedzieli Młodych" udało się porozmawiać z jednym z nich - lekarzem psychiatrą Marcinem Sztuką i jego rodziną.
więcej

Uzurpatorzy szczęścia

Niedziela
Iwona Galińska / Niedziela
Środa, 5 czerwca 2013, godz. 14:55
Gdy ustawa o zapobieganiu przemocy w rodzinie wchodziła w życie, budziła już wiele kontrowersji. Obawiano się, że przemoc zagrozi... rodzicom, którzy będą musieli zmagać się z bezdusznością urzędników.
więcej

Kard. Wyszyński w drodze na ołtarze

Niedziela
Milena Kindziuk / Niedziela
Środa, 5 czerwca 2013, godz. 14:46
Wszystko wskazuje na to, że 28 maja 2013 r. ukaże się kościelny komunikat o zakończeniu badania cudu za wstawiennictwem Prymasa Tysiąclecia. To niewątpliwie ważny krok, mogący mieć istotne znaczenie dla procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
więcej

Ta wizyta nie mogła się udać

Niedziela
Wiesława Lewandowska / Niedziela
Poniedziałek, 27 maja 2013, godz. 11:46
Być może nie zakładano aż tak czarnego scenariusza, jaki się zrealizował, ale na pewno polityczni konkurenci po cichu liczyli na jakąś "kolejną kompromitację" Prezydenta RP.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook