RYMcerze w USA

Niedziela

To spełnienie marzeń! Pod koniec 2013 r. byłem z Dj Yonasem w Stanach Zjednoczonych. Polecieliśmy tam na zaproszenie księży do polskich parafii w Miami, Los Angeles i Chicago. W każdym mieście podczas Mszy św. opowiadałem o swoim życiu i nawróceniu. Graliśmy koncerty i mówiliśmy o projekcie "Nie Zmarnuj Swojego Życia", w którym chrześcijański rap dociera do tysięcy uczniów stolicy Polski


BĘSIU: MOJE ŻYCIE WYGLĄDA INACZEJ


Minęło 8 lat, odkąd się nawróciłem. Kolejny rok się rozpoczął, a koniec 2013 był pełen wrażeń… Bóg prowadził mnie nowymi drogami. Na początku października przeprowadziłem się z rodziną do Warszawy. Wspólnie z Dj Yonasem (Jonatanem Blank) i Apostolskim Ruchem Wiary rozpoczęliśmy profilaktyczny projekt "Nie Zmarnuj Swojego Życia" (czytaj w "Niedzieli Młodych" nr 43/2013 - red.), skierowany do uczniów szkół średnich na Mazowszu. Podczas spotkań opowiadam młodzieży o moim zmaganiu z uzależnieniem od narkotyków, alkoholu i towarzystwa, które wspólnie się staczało... Ostrzegam uczniów, by nie popełnili tego błędu, co ja. Byłem blisko zmarnowania sobie życia… Gdyby nie wiara, nie wiem, gdzie byłbym dzisiaj. Kiedy ja byłem w szkole, nikt taki do mnie nie przyszedł. Nikt nie wskazywał nowych rozwiązań. Nauczyciele z litości przepuszczali mnie do kolejnych klas. Mówię uczniom wprost, że dzięki nawróceniu w Medjugorie zmieniłem się o 180 stopni. Zmieniłem swoje nastawienie do przyszłości, nauki i sensu życia.


Teraz wspólnie z Dj Yonasem prowadzimy spotkania i uświadamiamy o zgubnych skutkach nałogów. Gramy nasze hip-hopowe kawałki, które docierają do uszu tych młodych, którzy są najbardziej zagubieni. Przekazujemy uczniom, że wiara nie jest obciachem, a dobre życie jest możliwe dla każdego. W ramach projektu promujemy rap z wartościami.


Po październikowym pilotażu projektu, razem z Yonasem polecieliśmy do Stanów Zjednoczonych.

 

Nasza trasa obejmowała: słoneczną Florydę, zaludnione Los Angeles i zimowe Chicago. Podczas występów przed parafianami i młodzieżą panowała niezwykła atmosfera otwartości. Ludzie rapowali z nami o tym, że "Chrystus jest Królem!" i że "kiedy przechodzisz przez ciężkie chwile - On to wie". Atmosfera z każdym wystąpieniem była gorętsza, a wzruszenie i radość - były dla nas wielką motywacją. Bóg czuwał nad nami od początku tej misji.


RÓB TAK DALEJ


Zwiedziliśmy Zachodnie Wybrzeże. Niezwykły cud natury - Wielki Kanion. Kto był, ten sam przekonał się o wielkości i wspaniałości Boga. Ja przekonałem się na własne oczy. Aż chciało się krzyczeć: Boże, jesteś potężny i możesz wszystko!


Uczestniczyliśmy w koncercie chrześcijańskich raperów, takich jak Lecrae, Andy Mineo, Tedashii, Derek Minor, KB podczas Unashamed Tour w Phoenix. To artyści światowego formatu, na których koncert przybyło ćwierć miliona ludzi! Chrześcijański rap jest bardzo popularny w Stanach w porównaniu z Polską, gdzie ten rodzaj muzyki dopiero się rozwija. Udało mi się porozmawiać z raperami, których podziwiam - Lecrae i Andy Mineo. Usłyszałem od Lecrae: "Dobrze, że też tak działasz w swoim kraju. Rób tak dalej" - to niesamowita zachęta, żeby tworzyć dalej - na Bożą chwałę!


STANY W LICZBACH


Podsumowując: podczas całego wyjazdu opowiedziałem 19 razy o tym, co się dzieje w Polsce i jak Jezus zmienił moje życie. Nagraliśmy 4 teledyski. Przelecieliśmy łącznie 18900 km. Spotkaliśmy setki fantastycznych osób. Widziałem 6 aligatorów. Napisałem 3 kolejne utwory. Udzieliliśmy 1 wywiadu do programu "Oblicza Ameryki". Nawiązaliśmy przyjaźnie z Bless’Ed i Nature. 5 godzin spędziliśmy przy Wielkim Kanionie. Doświadczaliśmy przygód, które stworzą oddzielną historię. Poznaliśmy 6 księży, wśród nich byli: ks. Klemens (Miami), ks. Rafał (Los Angeles), ks. Andrzej Maślejak, ks. Robert Będziński (Chicago) - dziękujemy im za zaproszenie i gościnność. Dziękujemy wszystkim za wsparcie! Ten wyjazd wspólnie z Yonasem traktujemy jak dar od Boga i spełnienie marzeń.


NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA!


Do Polski wróciliśmy silniejsi. Jesteśmy świadomi, że nasze działania tutaj są dobre, a przesłanie chrześcijańskiego rapu jest alternatywą, którą każdy ma szansę poznać. Ruszyliśmy do kolejnych placówek!


W ramach projektu "Nie Zmarnuj Swojego Życia", skierowanego do uczniów szkół średnich w roku szkolnym 2013/2014, do tej pory RYMcerze byli w 25 placówkach i dotarli do ponad 10 tys. uczniów. Projekt został objęty Patronatem Honorowym Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Patronami medialnymi projektu są: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Miłujcie się", Radio Warszawa, portal wiara.pl, Opoka, Chrześcijańskie Granie, Klub Dobrej Muzyki, gloria24.pl. Partnerami są m.in. Fundacja Czyńmy Dobro, SEI, Wydawnictwo Compassion oraz Chrześcijańska Inicjatywa Medialna.


Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają w tym projekcie i polecają naszą działalność w kolejnych szkołach. Możesz zaprosić nas do szkoły! (formularz zgłoszenia znajduje się na:www.rymcerze.pl).
Skład RYMcerze tworzą Dj Yonas i Bęsiu, dwaj przyjaciele, którzy grają ze sobą od 8 lat. Poznali się na Slot Art Festival. Do tej pory nagrali 7 wspólnych płyt. W tym roku ukaże się kolejny krążek "BÓG PONAD HAJS" RYMcerzy oraz "NOWY JA" - Dj’a Yonasa.


WIĘCEJ O PRZYGODACH W USA: ŁUKASZ BĘŚ, RYMCERZE, E-MAIL: [email protected]

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook