Prowadziła małżeństwa do Boga

Magazyn Familia
Tomasz Strużanowski / Magazyn Familia 11/2010
Poniedziałek, 3 stycznia 2011, godz. 11:58
Świat stał przed nią otworem. Jadwiga Skudro pochodziła z zamożnej rodziny, była piękna i inteligentna. Jako nastolatka odkryła w sobie powołanie zakonne i wybrała klasztor. Gdy była już stateczną zakonnicą po sześćdziesiątce, Bóg obdarzył ją nowym powołaniem.
więcej

Nie zobaczyli, a uwierzyli

Magazyn Familia
Wanda Półtawska / Magazyn Familia 11/2010
Poniedziałek, 3 stycznia 2011, godz. 11:47
Od wielu lat próbuję wytłumaczyć młodym ludziom, że miłość nie boi się czasu. Miłość umie czekać, jeśli jest autentyczna, gdy nie jest pożądaniem, ale gotowością dawania.
więcej

Każde życie jest święte

Magazyn Familia
Magazyn Familia 11/2010
Poniedziałek, 3 stycznia 2011, godz. 11:34
Kiedyś sam zabijał nienarodzone dzieci. Po tym, co przeżył w sanktuarium maryjnym, dr John Bruchalski, zwolennik aborcji, stał się żarliwym obrońcą życia.
więcej

Nie interesowałem się diabłem

Magazyn Familia
Marco Tossati / "Magazyn Familia"
Środa, 8 grudnia 2010, godz. 12:35
Jego życie uległo radykalnej zmianie, gdy dwadzieścia trzy lata temu został mianowany egzorcystą diecezji rzymskiej. Ksiądz Gabriele Amorth opowiada o diabelskich nękaniach, wypędzaniu złego ducha i złowrogiej sile amuletów.
więcej

Godne pożegnanie

Monika Staszewska, Piotr Kieniewicz MIC
Środa, 8 grudnia 2010, godz. 12:28
Szacuje się, że tylko w Polsce co roku przed narodzinami umiera od 40 do 60 tysięcy dzieci. To rzesza ludzi, których się niemal nie zauważa. Odmawia się im prawa do miana człowieka, prawa do własnego imienia i własnego grobu.
więcej

Ważniejsze niż uroda

Magazyn Familia
Wanda Półtawska / "Magazyn Familia"
Środa, 8 grudnia 2010, godz. 12:18
Dziewczęta w okresie dojrzewania przejmują się swoim wyglądem. Dużo wysiłku wkładają w to, żeby się podobać… Każda Ewa chce być podziwiana. Ale nie można dążyć do tego za wszelką cenę!
więcej

Październikowy numer „Magazynu Familia”

Magazyn Familia
"Magazyn Familia" październik 2010
Czwartek, 30 września 2010, godz. 16:29
Mimo że depresja sama w sobie nie jest chorobą śmiertelną, to z jej powodu umiera coraz więcej osób. Cierpią na nią mężczyźni i kobiety, zarówno żyjący samotnie, jak i posiadający rodzinę. Jak rozpoznać depresję? Czy można jej przeciwdziałać? Jakie są formy terapii? Jak w obliczu choroby mają zachować się najbliżsi? Na te i podobne pytania odpowiadamy w Temacie numeru.
więcej

Elektroniczna i niezawodna

Magazyn Familia
Elżbieta Gołąb. / "Magazyn Familia"
Czwartek, 30 września 2010, godz. 16:11
O nowoczesnej karcie do obserwacji cykli płodności, która jest już dostępna w Internecie, opowiada prezes zarządu Instytutu Naturalnego Planowania Rodziny (INER) lekarz medycyny Elżbieta Gołąb.
więcej

Nie opuszczę cię aż do śmierci

Magazyn Familia
"Magazyn Familia"
Czwartek, 30 września 2010, godz. 15:57
O uznaniu małżeństwa za nieważne mówi się coraz więcej. Czy jednak wizyta w sądzie biskupim wystarczy, aby całkiem uspokoić sumienie?
więcej

Życie z piętnem zbrodni

Magazyn Familia
Wanda Półtawska / "Magazyn Familia"
Czwartek, 30 września 2010, godz. 15:30
Choć ludzie usiłują nazwać ją inaczej, aborcja jest zbrodnią. Kobieta nosi w sobie na zawsze jej piętno. Każda, która pozwoliła, żeby zabito dziecko w jej łonie, cierpi całymi latami. Dziewczyny z akademika prawie na siłę przywlokły do mnie koleżankę. Młodziutka, z pierwszego roku polonistyki, chciała nocą wyskoczyć z okna na czwartym piętrze. Przytrzymały ją i rano przyprowadziły do mnie. Reaktywny zespół depresyjny w dwa tygodnie po przerwaniu ciąży (dziewczyna miała 19 lat).
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook