Sklejanie Kościoła

Kontakt
Misza Tomaszewski
Wtorek, 13 sierpnia 2013, godz. 11:35
Geografię polskiego Kościoła powinniśmy dziś zacząć pisać na nowo. Są bowiem sprawy znacznie ważniejsze niż nasze - tzw. inteligentów katolickich - prawo do zaspokajania swoich potrzeb.
więcej

Bóg w wąskiej szczelinie

Kontakt
Łukasz Kobeszko
Czwartek, 14 lutego 2013, godz. 13:55
Filozofia "śmierci Boga", którą ogłosili XX-wieczni myśliciele, nie musi być traktowana jako fundament współczesnego ateizmu.
więcej

Hipokryzja, polityka i Kościół... w USA

Filip Mazurczak
Piątek, 28 grudnia 2012, godz. 06:28
Po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych obaj kandydaci na wiceprezydenta - Demokrata Joe Biden oraz Republikanin Paul Ryan - byli zadeklarowanymi katolikami. Choć obecność katolików w amerykańskiej polityce rośnie, od czasu, gdy John F. Kennedy został pierwszym katolickim prezydentem w 1961 roku, amerykańscy politycy katoliccy często mają problemy z pełnym utożsamianiem się z katolicką nauką społeczną.
więcej

Biskupi wołają o kolejny sobór

Józef Majewski
Czwartek, 27 grudnia 2012, godz. 11:28
"Nowy sobór miałby za zadanie pomóc Kościołowi katolickiemu w udzieleniu - ewangelicznej, w duchu dialogu, w ścisłej współpracy z innymi Kościołami chrześcijańskimi i religiami - odpowiedzi na poważne wyzwania, jakie stoją przed ludzkością"
więcej

Cierpliwość wobec tajemnicy

Kontakt
Konstancja Święcicka i Misza Tomaszewski
Poniedziałek, 3 grudnia 2012, godz. 16:12
Walczący wierzący i walczący ateiści są tymi właśnie, którzy nie potrafią żyć z własnymi wątpliwościami i przerzucają je na innych - rozmowa z ks. prof. Tomášem Halíkiem.
więcej

Przesłanie dla świata

Kontakt
Filip Mazurczak / "Kontakt"
Wtorek, 16 października 2012, godz. 12:07
On stał się ikoną. Jest wielu bohaterów, którzy głosili ideę non violence, ale on ją wykorzystywał w praktyce - rozmowa z producentem amerykańskiego filmu o bł. ks. Jerzym Popiełuszce.
więcej

Inny Kościół, lepszy świat

Kontakt
Ignacy Dudkiewicz / "Kontakt"
Wtorek, 16 października 2012, godz. 09:24
Bp Grzegorz Ryś wypowiedział słowa, które można i należy odnieść również do obecności Kościoła w świecie, nie tylko Europie: "Kluczem nie jest zmienianie Europy, ale pytanie, co należy zmienić w Kościele, żeby stał się siłą zmieniającą Europę". W dyskusji, która wywiązała się między profesorem Królem a naczelną miesięcznika "Znak", Dominiką Kozłowską, na temat tego, czy należy zmieniać ludzi czy struktury, by skutecznie naprawiać świat, odpowiedź Kościoła powinna być zapewne jedna. Od razu dodajmy: karkołomna i wymagająca...
więcej

Grzech zaniechania

Kontakt
Ignacy Dudkiewicz
Poniedziałek, 11 czerwca 2012, godz. 15:46
Co zrobić, gdy jawny lub utajony antyklerykalizm prezentują sami katolicy? Gdy ci, którzy co tydzień uczestniczą w Eucharystii, przyjmują księdza z wizytą, przystępują do sakramentów, na swoich pasterzy i na swoją owczarnię patrzą spode łba?
więcej

Śmierć jako event

Kontakt
Misza Tomaszewski
Poniedziałek, 11 czerwca 2012, godz. 15:22
Oto, dokąd doszliśmy, kierując się nakręcaną przez rynek logiką niezależności. Udało nam się skomercjalizować własną śmierć, sprowadzić ją do roli facebookowego eventu.
więcej

Co z tą troską?

Kontakt
Andrzej Paszewski
Środa, 23 maja 2012, godz. 16:10
Z dokumentu "W trosce o człowieka i dobro wspólne" wynika, że Kościół i katolicy często są źle traktowani i niewątpliwie tak się nieraz dzieje. Zabrakło mi jednak pytania, czy krytyka pod adresem Kościoła nie bywa niekiedy zasadna.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook