Potęga kobiecego cyklu

Imago
Małgorzata Mąsiorska / Imago

Czwartek, 5 lipca 2012, godz. 15:56
Żyjemy w czasach, w których rozwój technologiczny i naukowy nabrał niewiarygodnie szybkiego tempa. Coraz więcej wiemy o nas samych i otaczającym nas świecie. Podobnie jest w sferze płodności człowieka.
więcej

Jedno dziecko

Imago
Reggie Littlejohn / Imago

Czwartek, 5 lipca 2012, godz. 15:51
Chińska polityka przymusu i przemocy wobec kobiet.
więcej

Pod prąd antykoncepcyjnego mainstreamu

Imago
Maciej Tabor / Imago

Czwartek, 5 lipca 2012, godz. 15:45
Sporo par pragnących dziecka, odstawiając pigułki, decyduje się na rozpoczęcie obserwacji objawów płodności. Niektóre z nich nie zamierzają po porodzie trwać przy metodach NPR, ale część kobiet przeżywa olśnienie: wiem, co się dzieje w moim organizmie!
więcej

Granice moralnego kompromisu

Imago
Joanna Potocka, Krzysztof Szczucki / Imago

Czwartek, 5 lipca 2012, godz. 15:38
Jeżeli kwestionuje się wartość macierzyństwa, wartość czegoś, a z drugiej strony nie ma mieszkań, pracy, albo jest za bardzo nędzne wynagrodzenie, to daje to taki, a nie inny efekt...
więcej

ABC metod rozpoznawania płodności

Imago
Natalia Suszczewicz / Imago

Czwartek, 5 lipca 2012, godz. 15:26
Płodność jest fizjologiczną, integralną częścią każdego z nas. Naturalne planowanie rodziny to styl życia w harmonii z fizjologią płodności, z samym sobą i z drugim człowiekiem. Metody rozpoznawania płodności pomagają w zrozumieniu mowy ciała, zaakceptowaniu i afirmacji płciowości i płodności, a także monitorowaniu zdrowia.
więcej

O sumieniu w najnowszym "Imago"

Imago
"Imago"

Poniedziałek, 30 kwietnia 2012, godz. 09:42
Pierwsza była Antygona… a w każdym razie pierwsza, o której wiemy: uznała ona , że głos sumienia - coś, co mówi o dobru i o złu - wymaga posłuszeństwa i jest ważniejszy niż zwyczaje, tradycja, przekonania innych… ważniejszy nawet niż prawo państwowe. Ważniejszy nawet niż własne życie.
więcej

A co na to Hipokrates?

Imago
Ewa Maria Prokop / "Imago"

Środa, 25 kwietnia 2012, godz. 17:08
Przysięga lekarska określa normy etyczne tej profesji od czasów Hipokratesa do dzisiaj. Współczesne zmiany w jej treści - dyskretnie, lecz konsekwentnie otwierające furtkę dla subiektywnego rozumienia dobra - każą jednak pytać, czy słuszne jest uznanie jej jako wykładni zasad etyki w tym zawodzie.
więcej

Weto sumienia

Imago
Joanna Potocka / "Imago"

Środa, 25 kwietnia 2012, godz. 17:06
W naszych czasach nic nie traci aktualności szybciej niż film i literatura z gatunku science fiction. To, co niegdyś czytaliśmy lub oglądaliśmy z wypiekami na twarzach, dziś często trąci myszką. Cóż, po prostu fikcja stała się faktem…
więcej

Solidarność sumień

Imago
Elżbieta Ciżewska / "Imago"

Środa, 25 kwietnia 2012, godz. 17:03
Moment oporu przeciw konformizmowi nie musi być wielką rewolucją, może być czymś bardzo skromnym, ale właśnie taki przypadek odwagi sumienia staje się początkiem odnowy. Cnoty obywatelskie mają korzenie w ludzkim sumieniu.
więcej

O komórkach macierzystych w "Imago"

Imago
Imago

Czwartek, 29 marca 2012, godz. 08:28
Czy komórki macierzyste pozwolą odkryć cudowne lekarstwo na wszystko: na Alzheimera, na łysienie, na problemy z nauką, na cukrzycę… na starość? Czy może wszelkie badania nad nimi są z definicji nieetyczne i dlatego należy ich zakazać?
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook