Kościół na progu Roku Wiary

Głos Ojca Pio
Paweł Teperski OFMCap
Piątek, 21 września 2012, godz. 11:24
Kościół założony przez Jezusa jest organizmem żywym i jako taki czasami niedomaga, czasami ulegnie wypadkowi... To, że Kościół od 2000 lat przeżywa trudności i kryzysy, jest związane z prostym faktem, że jako rzeczywistość bosko-ludzka właśnie z paragrafu "człowiek" naznaczony jest wieloma słabościami.
więcej

Od katolicyzmu kulturowego do chrześcijaństwa z wyboru

Głos Ojca Pio
Cezary Sękalski
Piątek, 21 września 2012, godz. 11:20
Nie chodzą do kościoła ani się nie modlą. Jednak na pytanie księdza, czy są w stanie zapewnić chrześcijańskie wychowanie dziecku, dla którego proszą o chrzest, odpowiadają: "Oczywiście!".
więcej

Idealne postępowanie doskonałego rodzica

Głos Ojca Pio
Beata Kołodziej
Piątek, 21 września 2012, godz. 11:18
Naprawdę nie musimy wszystkiego dzieciom łopatologicznie wtłaczać do główek. One łapią i chłoną intuicyjnie atmosferę i nasze rzeczywiste intencje. Jak przez osmozę. Jak sweterki w przedpokoju, które przesiąkają zapachem smażonej ryby albo ciasta…
więcej

Zakorzenienie

Głos Ojca Pio
Cezary Sękalski / Głos Ojca Pio lipiec-sierpień 2010
Piątek, 3 września 2010, godz. 10:30
Poczucie bycia u siebie. Czym ono jest? Jak można je określić? Co sprawia, że miejsce, w którym jesteśmy, zaczyna być naprawdę nasze?
więcej

Wiara na emigracji

Głos Ojca Pio
Magdalena Plata / Głos Ojca Pio lipiec/sierpień 2010
Piątek, 3 września 2010, godz. 10:22
Coraz więcej młodych ludzi opuszcza Polskę. Pragną zmiany, lepszego życia, większych możliwości. Na emigracji podejmują lepiej płatną pracę, nawiązują nowe kontakty, wchodzą w dotąd nieznane środowiska i stykają się z zupełnie inną duchową rzeczywistością. Jak sobie radzą?
więcej

W przedsionku Raju - przeniesienie ciała Ojca Pio

Głos Ojca Pio
Tekst: Francesco Bosco, tłum.: Edward Augustyn / "Głos Ojca Pio" lipiec/sierpień 2010
Piątek, 3 września 2010, godz. 10:13
Uroczystości przeniesienia relikwii Ojca Pio do krypty w nowym kościele w San Giovanni Rotundo odbyły się 19 kwietnia 2010 roku z udziałem arcybiskupa Michele Castro, wszystkich braci kapucynów z prowincji Świętego Michała Archanioła i Świętego Ojca Pio oraz blisko dziesięciu tysięcy wiernych.
więcej

"Głos Ojca Pio" lipiec-sierpień 2010

Głos Ojca Pio
"Głós Ojca Pio"
Wtorek, 3 sierpnia 2010, godz. 11:41
Czym jest poczucie bycia u siebie? Co sprawia, że miejsce, w którym jesteśmy, zaczyna być naprawdę nasze? – oto pytania, na które stara się znaleźć odpowiedź lipcowo-sierpniowy „Głos Ojca Pio”.
więcej

Wszyscy byli za

Głos Ojca Pio
Paweł Teperski / Głos Ojca Pio
Piątek, 28 maja 2010, godz. 13:42
Pogrzeb ks. Jerzego był wielką manifestacją. Sława jego męczeństwa była oczywista dla wszystkich. Kilka dni po po pogrzebie pracownicy szpitala na Inflanckiej, gdzie ksiądz Jerzy był kapelanem, przysłali pismo do księdza prymasa z prośbą o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego. To jest fenomen.
więcej

Nadstawić ucho na głos suflera

Głos Ojca Pio
Raniero Cantalamessa OFMCap / tłum. Tomasz Duszyc OFMCap
Czwartek, 20 maja 2010, godz. 11:00
Chrześcijanin to człowiek, który pozwala się prowadzić Duchowi Świętemu. Głos tego Nauczyciela dociera do niego z głębi sumienia i z nauczania Kościoła. Pomaga też iść za wolą Bożą, gdy trzeba wybierać pomiędzy dobrem a innym dobrem.
więcej

Jak być wiernym Duchowi Świętemu? – nowy numer „Głosu Ojca Pio”

Głos Ojca Pio
„Głos Ojca Pio” maj/czerwiec 2010
Piątek, 14 maja 2010, godz. 09:15
Głównym tematem majowo-czerwcowego numeru “Głosu Ojca Pio” jest wierność Duchowi Świętemu. Numer otwiera przejmujące świadectwo kaznodziei Domu Papieskiego, Raniero Cantalamessy OFMCap, w którym autor opowiada o swoim zetknięciu z Odnową w Duchu Świętym. Wszystko zaczęło się od słuchania spowiedzi charyzmatyków w latach 70. XX wieku. „Podczas wyznania grzechów – wspomina o. Raniero – wydawało mi się, że kamienie spadają z ich dusz, a na końcu pojawiała się radość i łzy. Na ten widok musiałem przyznać: – Tu działa Duch Święty!”.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook