Słowo między nami - "Głos Ojca Pio"

Głos Ojca Pio
84/6/2013

Ile waży słowo? W jakim stopniu wpływa na nasze życie? Nad odpowiedzią na te pytania zastanawiają się autorzy najnowszego wydania "Głosu Ojca Pio" [84/6/2013].

 

Dziennikarz i publicysta, Piotr Legutko w udzielonym redakcji wywiadzie pokazuje mechanizm działania mediów w Polsce i ich wpływ na sposób postrzegania rzeczywistości. Wskazuje na konsekwencje wynikające z nieumiejętności odróżniania informacji od komentarza zarówno przez nadawców, jak i odbiorców. Temat odpowiedzialności za słowo kontynuuje Piotr Jordan Śliwiński OFMCap w artykule "Od zupki do krzywoprzysięstwa". Zastanawia się w nim nad problemem inflacji słowa i omawia dwa rodzaje manipulacji: złą i… dobrą.

 

Ponadto w temacie numeru: "Słowo między nami" znajdziemy artykuł o biblijnym rozwiązywaniu sporów oraz rozważanie o tym, co jest ważniejsze: modlitwa czy czyn.

 

W stałych działach natomiast przeczytamy o akcji "Bezdomni dla bezimiennych", wyniesionych na ołtarze we wrześniu przez papieża Franciszka błogosławionym kapucynie Tomaszu z Oleary i świętej mistyczce Anieli z Foligno, działalności duszpasterskiej kapucynów na Ukrainie i związanym ze św. Franciszkiem sanktuarium w Greccio, a także o nowej książce z poradami Ojca Pio.

 

Numer zamyka felieton - głos w toczącej się obecnie w mediach dyskusji ­- zatytułowany "Kościół - to nie kościół pedofilów".

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook