Wakacyjny numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio

"Moje miejsce w Kościele" - tak brzmi temat wakacyjnego wydania "Głosu Ojca Pio" [4/82/2013].

 

Szeroko problem poczucia więzi z bliźnimi i z Bogiem omawia w wywiadzie ks. biskup Grzegorz Ryś. Ten znany kaznodzieja i duszpasterz dzieli się także prywatnym doświadczeniem w tej sferze. Z kolei Robert Krawiec w artykule "Termometr wiary i miłości" przedstawia zupełnie wyjątkowe - ze względu na nałożone kary i restrykcje - podejście Ojca Pio do instytucji i wspólnoty Kościoła. Temat numeru uzupełnia reportaż z życia kapucynów w Rosji, gdzie posługują oni w małych katolickich wspólnotach, które ostały się po czasach komunizmu i dzisiaj starają się odrodzić.

Na wakacyjne pielgrzymki redakcja poleca Pompeje, sanktuarium powstałe z popiołów. Do zapoznania się z historią tego miejsca i jego odwiedzenia zachęca, przedstawiając przeżycia nawróconego satanisty, który założył tamtejszy ośrodek kultu.

W numerze ponadto przeczytamy o mini-habicie dla każdego, zielonej drodze do trzeźwości i małym Łazarzu z Urugwaju, a w cyklu "Debaty rodzinne" znajdziemy wakacyjny materiał do przemyślenia.

Dodatek dla Grup Modlitwy tym razem poświęcony jest papieżowi Franciszkowi i jego związkom ze wspólnotami założonymi przez Ojca Pio. Jak bardzo szczególne relacje panują w tych grupach pisze w felietonie "Duchowy intranet Grup Modlitwy" ojciec Bogusław Piechuta OFMCap, ich wieloletni animator. Można się o tym przekonać, odpowiadając na zaproszenie na 14 Ogólnopolski Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio, który odbędzie się 26-29 września na Jasnej Górze.

Z tym wydaniem "Głosu Ojca Pio" kończy się "Seminarium wiary", prezentowane od roku w każdym numerze w formie rozważań, do złożenia w postaci poręcznej książeczki. Ostatnia piąta część nosi tytuł "Tajemnica Kościoła" i stara się tę tajemnicę odsłonić. Jest to równocześnie ostatni numer prowadzony przez ojca Tomasza Duszyca OFMCap, od września jego obowiązki przejmie nowy redaktor naczelny, ojciec Krzysztof Czeczko OFMCap.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook