Rok Wiary - nowy numer Głosu Ojca Pio

Głos Ojca Pio
"Głos Ojca Pio"

 Wrześniowo-październikowy numer "Głosu Ojca Pio" stanowi przygotowanie do wejścia w Rok Wiary, który decyzją Benedykta XVI zostanie zapoczątkowany 11 października br.

 

W swoim liście apostolskim Porta fidei papież zauważa, że "Zdarza się obecnie dość często, że chrześcijanie bardziej troszczą się o konsekwencje społeczne, kulturowe i polityczne swego zaangażowania, myśląc, że wiara wciąż jest oczywistą przesłanką życia wspólnotowego. W rzeczywistości założenie to nie tylko przestało być oczywiste, ale często bywa wręcz negowane. Podczas gdy w przeszłości możliwe było uznanie, że istnieje jednorodna tkana kulturowa, powszechnie akceptowana w swym odniesieniu do treści wiary i inspirowanych nią wartości, to obecnie wydaje się, że w znacznej części społeczeństwa już tak nie jest, z powodu głębokiego kryzysu wiary, który dotknął wielu ludzi". M.in. do tej wypowiedzi odnosi się obszerny artykuł dra Cezarego Sękalskiego, świeckiego teologa duchowości, który pokusił się o swoistą diagnozę polskiej religijności na tle burzliwych przemian kulturowych i ekonomicznych w naszym kraju. Autor widzi potrzebę przechodzenia od religijności kulturowej do osobistego spotkania z Chrystusem i wskazuje, że taki kierunek potwierdza również praktyka pierwotnego Kościoła.

 

Niejako ilustrację takiego procesu stanowi świadectwo Beaty Kołodziej, pisarki dziecięcej, a prywatnie żony i matki dwojga dorosłych już dzieci, która dzieli się tym, jak żywa wiara była przekazywana w jej rodzinie. Z kolei br. Paweł Teperski OFMCap w swoim artykule ukazuje przygotowania do synodu poświęconego nowej ewangelizacji, który ma się rozpocząć 7 października. Tę część numeru zamyka artykuł br. Roberta Krawca OFMCap poświęcony wierze w życiu Ojca Pio.

 

Numer obfituje w szereg artykułów ukazujących z różnych stron duchowość Stygmatyka. Tu na uwagę zasługuje szczególnie artykuł znawcy Ojca Pio, włoskiego kapucyna Luciano Lottiego oraz list świętego zakonnika do Annity Rodote. Dla tych, którzy wybierają się w pielgrzymkę do Włoch (i nie tylko) z pewnością interesujący będzie artykuł Agaty Rajwy, która opisuje historię sanktuarium w Lanciano, w którym dokonał się cud eucharystyczny. Każdy numer "Głosu Ojca Pio" zawiera również specjalny dodatek zawierający materiały formacyjne dla Grup Modlitwy Ojca Pio oraz aktualności z życia kapucynów.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook