Kościół - to nie Kościół pedofilów

Głos Ojca Pio
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap
Czwartek, 21 listopada 2013, godz. 09:17
"Kościół - to nie Kościół pedofilów". Tym zdaniem biskup Grzegorz Ryś celnie podsumował wywiad z Moniką Olejnik, w którym dziennikarka przepytywała go o pedofilię w Kościele. Zdanie to jest bardzo trafne, gdyż ostatnimi czasy opinię publiczną w Polsce zasypuje się informacjami o aferach pedofilskich z udziałem duchownych katolickich. Czasami można wręcz odnieść wrażenie, że dla niektórych mediów tydzień bez informacji o kolejnym księdzu pedofilu to czas stracony.
więcej

Na falach medialnej piany

Głos Ojca Pio
Cezary Sękalski
Czwartek, 21 listopada 2013, godz. 09:16
Powinniśmy się starać wybrać takie medium, w którym informacja jest wyraźnie oddzielona od komentarza. Bo faktycznie te dwie rzeczywistości są dziś mieszane w sposób bardzo niebezpieczny. W wielu gazetach coraz trudniej znaleźć czystą informację, a jest gros tekstów, które mówią o tym, co o danej sprawie mamy myśleć.
więcej

Słowo między nami - "Głos Ojca Pio"

Głos Ojca Pio
"Głos Ojca Pio"
Czwartek, 21 listopada 2013, godz. 09:13
Ile waży słowo? W jakim stopniu wpływa na nasze życie? Nad odpowiedzią na te pytania zastanawiają się autorzy najnowszego wydania "Głosu Ojca Pio" [84/6/2013].
więcej

Wakacyjny numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio
"Głos Ojca Pio"
Czwartek, 11 lipca 2013, godz. 11:58
"Moje miejsce w Kościele" - tak brzmi temat wakacyjnego wydania "Głosu Ojca Pio" [4/82/2013].
więcej

Wytrwać przy Bogu w rosyjskim imperium

Głos Ojca Pio
Paweł Teperski OFMCap
Czwartek, 11 lipca 2013, godz. 11:56
Żyją i posługują w warunkach - jak dla nas - egzotycznych. Msze święte odprawiają po domach, bo nie ma kościołów, do spowiedzi zamiast konfesjonału niejednokrotnie służy im zwykły stołek kuchenny, posługują nie tysiącom ludzi, ale małym wspólnotom, które odradzają się po latach wyniszczającego wiarę komunizmu. Do Woroneża w Rosji kapucyni przyjechali w lipcu 2003 roku. W tym roku przypada 10 rocznica ich pobytu w tym miejscu.
więcej

Mały Łazarz z Urugwaju

Głos Ojca Pio
Dariusz Pielak
Czwartek, 11 lipca 2013, godz. 11:55
Jestem kapłanem ze zgromadzenia Misjonarzy Werbistów. Obecnie pracuję w Moskwie, w parafii św. Olgi. Swego czasu pracowałem w Urugwaju, gdzie byłem świadkiem cudu za przyczyną św. Ojca Pio.
więcej

W objęciach Miłości

Głos Ojca Pio
Robert Krawiec OFMCap
Środa, 23 stycznia 2013, godz. 14:11
Miłość Boża przemieniła Ojca Pio. Oddając się Bogu, obdarowywał ludzi. Jego miłość była czuła, choć wymagająca i ojcowska - stanowiła lekcję miłości Boga.
więcej

Bóg kocha, lubi, szanuje

Głos Ojca Pio
Tomasz Duszyc OFMCap
Środa, 23 stycznia 2013, godz. 14:09
Czy zadałem sobie kiedykolwiek pytanie: "Dlaczego istnieję?". Przecież tak nie musiało być. Świat w swych kosmicznych przestworzach i na przestrzeni miliardów lat "poradziłby sobie" równie dobrze, gdyby mnie nie było. A jednak jestem, mogę czytać te słowa i stawiać sobie takie pytania, na które odpowiedź będzie musiała sięgnąć nieskończoności...
więcej

Kromka chleba to za mało

Głos Ojca Pio
Sylwia Idzi
Środa, 23 stycznia 2013, godz. 14:08
W niedzielne popołudnie u wejścia do kuchni dla ubogich przy ul. Reformackiej w Krakowie zbiera się grupa kilkunastu bezdomnych. Przychodzą też kapucyni. Jest jeszcze za wcześnie na wydawanie posiłku - pojawili się, by nasycić głód słowa Bożego podczas "Spotkania przy dzbanie".
więcej

Rok Wiary - nowy numer Głosu Ojca Pio

Głos Ojca Pio
"Głos Ojca Pio"
Piątek, 21 września 2012, godz. 11:26
Wrześniowo-październikowy numer "Głosu Ojca Pio" stanowi przygotowanie do wejścia w Rok Wiary, który decyzją Benedykta XVI zostanie zapoczątkowany 11 października br.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook