Mój grzech: marnuję jedzenie

Czas Serca
Izabela Bilińska-Socha / „Czas Serca” 2(111)/2011
Czwartek, 10 marca 2011, godz. 16:08
„Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj…” – tę prośbę kierujemy do Pana podczas każdej Eucharystii. Później jednak wyproszony dar trafia na śmietnik. Szacuje się, że Polacy rocznie marnują i wyrzucają aż 4 miliony ton żywności. To tak jakbyśmy trzykrotnie zapełnili jedzeniem budowany w Warszawie Stadion Narodowy!
więcej

Jak im pomóc?

Czas Serca
ks. dr Jan Abrahamowicz / „Czas Serca” 2(111)/2011
Czwartek, 10 marca 2011, godz. 16:01
Doświadczenie, którym pragnę się podzielić, jest doświadczeniem duszpasterza praktyka. U jego początku jest Jubileuszowy Rok 2000. Wówczas to zrodziło się w mojej duszy pytanie: Co powinienem zrobić, aby otworzyć człowieka na Chrystusa w tym szczególnym roku? Chrystusowe poszukiwanie zagubionych, ludzi o zagmatwanym losie, życiowych rozbitków przyniosło podpowiedź: spróbuj pomóc tym, „którzy się źle mają”. Ale jak im pomóc?
więcej

"Chcieliśmy zachować wewnętrzną czystość"

Czas Serca
Dorota Mazur / „Czas Serca” 2(111)/2011
Czwartek, 10 marca 2011, godz. 15:57
Z Grzegorzem Markowskim, wokalistą zespołu Perfect, rozmawia Dorota Mazur.
więcej

Zanim uwierzy naukowiec

Czas Serca
ks. Dariusz Salamon SCJ / „Czas Serca” 2(111)/2011
Czwartek, 10 marca 2011, godz. 15:55
Wiara w Jezusa Chrystusa, wcielonego Syna Bożego stanowi o tożsamości chrześcijaństwa. Każdemu myślącemu człowiekowi nasuwa się jednak pytanie: skąd płynie nasza wiedza o Jezusie Chrystusie? Czy jest ona zakotwiczona jedynie w wierze Kościoła, czy też możemy odwołać się do konkretnych dokumentów historycznych? To pytanie było w historii źródłem poważnych kontrowersji dla teologów i badaczy chrześcijaństwa.
więcej

Praca dla niepełnosprawnych: dobrodziejstwo czy konieczność?

Czas Serca
Maciej Niemier / "Czas Serca"
Czwartek, 10 marca 2011, godz. 12:48
Według danych GUS z 2004 roku niepełnosprawni w Polsce stanowią 16 procent ogółu społeczeństwa. Praktycznie oznacza to, że w każdej rodzinie, bliższej lub dalszej, jest osoba niepełnosprawna.
więcej

Męczennicy z Rwandy

Czas Serca
Beata Zajączkowska / "Czas Serca 6/109/2010"
Poniedziałek, 8 listopada 2010, godz. 11:40
Drzwi domu ustąpiły pod naciskiem oprawców. Ich żądne krwi oczy szukały kolejnych ofiar. Cała rodzina klęczała przed Najświętszym Sakramentem. Matka, wiedząc, co ich czeka, poprosiła o ostatnią chwilę wspólnej modlitwy. W odpowiedzi otrzymała cios maczetą…
więcej

Przyjaźń potrzebna jak lekarstwo

Czas Serca
ks. Dariusz Salamon SCJ / "Czas Serca 6/109/2010"
Poniedziałek, 8 listopada 2010, godz. 11:22
Pisanie o przyjaźni może się wydawać czymś banalnym. Cóż wielkiego – przyjaciel. Przecież każdy ma znajomych, kolegów, koleżanki, dorośli zwykle mają współmałżonka. Zgoda – mamy liczne kontakty z innymi. Czy jednak są to relacje przyjacielskie? Zastanówmy się tak uczciwie – czy mamy choć jedną osobę w swoim otoczeniu, z którą możemy o wszystkim porozmawiać, zwłaszcza o sprawach poważnych, trudnych, czy jest to osoba, na którą możemy liczyć?
więcej

Zauważyć swój Adwent!

Czas Serca
Maria Pelc / "Czas Serca 6/109/2010"
Poniedziałek, 8 listopada 2010, godz. 11:17
Jeszcze dobrze nie przygasną znicze, nie minie zaduma związana ze świętem zmarłych, a już specjaliści od reklamy i komercji robią wszystko, abyśmy zaczęli oddychać atmosferą świąt Bożego Narodzenia. Ulice zapełniają się kolorowymi lampkami, pojawiają się choinki, a w centrach handlowych przy melodii kolęd i ogłaszanej coraz to nowej promocji snują się tłumy Mikołajów.
więcej

Zawsze czcić rodziców?

Czas Serca
Joanna Jonderko-Bęczkowska / "Czas Serca 6/109/2010"
Poniedziałek, 8 listopada 2010, godz. 11:04
Nie wszyscy mają szczęście mieć świętych rodziców, takich jak np. Louis i Zélie Martin – beatyfikowani rodzice św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Co z całą rzeszą tych, których rodzice nie mogą służyć za dobry przykład? Jak czcić rodzica, dla którego dziecko bywa obciążeniem albo zabawką? Jak dzieci mają się nauczyć miłości od nieświętych rodziców?
więcej

"Aniołkowe" mamy

Czas Serca
Elżbieta Małasiewicz-Machula / "Czas Serca 6/109/2010"
Poniedziałek, 8 listopada 2010, godz. 10:40
Aniołki – tak często mówią o swoich dzieciach, choć nie ma to uzasadnienia teologicznego. Ale czasem trudno jest mówić o maluszku, który umarł, mając zaledwie 2 cm. Około 40 tys. kobiet w Polsce każdego roku przeżywa tragedię poronienia.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook