Z Ewangelią na plaży

Czas Serca

 

Rezygnują często z własnego wakacyjnego urlopu, aby przypominać wypoczywającym, że to, co ziemskie, kiedyś przeminie, a naszą prawdziwą ojczyzną jest niebo.

 
Wiedzą bowiem, że słowa bł. Jana Pawła II o "nowej ewangelizacji" nie mogą zamknąć się jedynie w opasłych tomach papieskiego nauczania i naukowej refleksji. Echem tego wezwania jest m.in. podjęta na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ewangelizacja nadmorska (z nieoficjalnym dopiskiem "na żebraka"). Ewangelizatorzy od 2009 r. wychodzą na plaże i deptaki nadmorskich miejscowości, aby mówić o żywym Bogu, o Jezusie, którego działania doświadczyli w swoim życiu.
 
nasza siła pochodzi od Jezusa
 
Każdy dzień ewangelizacji cała grupa rozpoczyna od godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, a gdy już wyruszy "w miasto", przynajmniej dwie osoby zostają i na zmianę trwają przed eucharystycznym Jezusem aż do wieczornej Mszy św., błagając o otwarte serca napotykanych ludzi i błogosławieństwo dla ewangelizatorów. A Ci, którzy wyruszają, starają się dotknąć ludzkich serc przez śpiew, pantomimę, świadectwa, rozmowy i głoszoną przez kapłana Ewangelię.
 
"Dziękuję wam! Opowiadajcie o tym, wszędzie"
 
Jednym z publicznie głoszonych świadectw było doświadczenie małżeństwa z kilkunastoletnim stażem. Można powiedzieć standard naszych czasów: mąż za granicą, żona z dziećmi w kraju, rodzina praktycznie w rozsypce. Jak wspomina Teresa, była już na pewno w depresji, zaczynała zaglądać do kieliszka, zagubiła drogi do Boga. A był to czas, kiedy umierał Jan Paweł II, o czym zresztą dowiedziała się od koleżanek. Świadoma swojego stanu i sytuacji rodziny zaczęła modlić się, gorąco błagać Boga o ratunek. Jak się okazało, w tym samym czasie jej mąż Andrzej w Szwecji przeżywał podobne zagubienie. Postanowili wspólnie zakończyć jego zagraniczne wojaże. Mężczyzna powrócił do Polski, co przypłacili chwilami prawdziwej biedy. Uratowali za to rodzinę, swoją wiarę i dzieci. Jej udało się wyjść z depresji. Jak mówią, wszystko to tylko dzięki zaufaniu do Boga. Teraz zaś są w stanie wyjść na ulicę i głosić żywego Jezusa. To oczywiście bardzo wielki skrót ich historii życia. W Darłówku, gdzie mówili o tym na plaży, podeszła do mnie starsza pani, niezwykle wzruszona, i płacząc, powiedziała: "Opowiadajcie o tym, wszędzie. Mój mąż umarł na depresję - powiesił się. Dziękuję wam, opowiadajcie o tym!".
 
Matka Boża ratuje dziecko
 
Jedno z najbardziej niezwykłych wydarzeń ewangelizacji nadmorskiej wydarzyło się w niewielkim Dźwirzynie. Było to przed dwoma laty w pierwszy dzień ewangelizacji. Wtedy to Bóg dał wyraźny znak, jak bardzo błogosławi naszemu "bieganiu po plaży"… Na plażach i deptakach, po zakończonej rozmowie i modlitwie, oddawaliśmy ludzi pod opiekę Matki Bożej, nakładając im również na szyje cudowne medaliki. Na "do widzenia" otrzymywali dodatkowo ulotkę z zaproszeniem na wieczorną Mszę św. oraz późniejsze modlitwy. Na końcu znajdowało się tam następujące zdanie: "Jeżeli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy, to dzwoń 0048…". I już pierwszego wieczoru ewangelizacji, tuż przed Mszą św. w telefonie ewangelizacyjnym zabrzmiał głos przerażonej matki, której dziecko zagubiło się na plaży. Zrozpaczona kobieta poprosiła, aby wszyscy ludzie zebrani w kościele wyszli na plażę i pomogli szukać jej synka (całą rodzinę spotkaliśmy rano na plaży, a rozstając się, dziecko zostało powierzone Matce Bożej poprzez nałożenie medalika). Oczywiście spełnienie jej prośby nie było możliwe, ale zrobiliśmy, co tylko się dało… Całą zebraną wspólnotą wezwaliśmy jeszcze przed rozpoczęciem Eucharystii pomocy Matki Bożej i Anioła Stróża. Kilka osób z naszej ekipy wzięło przenośne nagłośnienie i udało się na plażę. Mszy św. przewodniczył ks. Radosław Siwiński (organizator tej ewangelizacji) i - jak sam wspomina - kiedy rozpoczął kazanie, przyszła mu do głowy myśl o tym dziecku. Wahał się bardzo, czy zaczynać temat, bo przecież większość takich zaginięć kończy się tragicznie - utonięciem. W ułamku sekundy przyszło natchnienie: "Przecież Matka Boża nie pozwoli, aby temu dziecku stała się krzywda. Jezus potwierdzi głoszoną tu Ewangelię znakiem". Po czym zdecydował się mówić o tej sytuacji, a z kościoła odezwał się głos: "dziecko się znalazło" i ludzie zaczęli spontanicznie klaskać. To było niesamowite doświadczenie obecności, troski i miłości Boga. Myślę, że każdemu z obecnych przeszedł wtedy po ciele dreszcz emocji, niesamowitej radości z powodu obecności Boga wśród swojego ludu.
 
hotel czterogwiazdkowy
 
Ewangelizacja nadmorska prowadzona jest "na żebraka", co oznacza, że ewangelizatorzy ruszają na nią, całkowicie zdając się na Pana Boga: bez pieniędzy, jedzenia ani wcześniej zapewnionych noclegów, jedynie z rzeczami osobistymi. Jezus każdego dnia dawał nam dowody swojej troski o nas poprzez to, że każdy z kilkudziesięcioosobowej grupy miał gdzie spać i co jeść. Pewnego dnia jeden z właścicieli pizzerii zaproponował nam: "Upiekę tyle pizzy, ile tylko będziecie mogli zjeść", ale za to na drugi dzień na obiad były suche bułki. Zdarzyło mi się, że żebrałem o obiad dla 60 osób w dużym kołobrzeskim domu wczasowym. Chyba cztery razy powtarzałem w różnych miejscach (recepcja, kelnerka, kierowniczka sali itd.), kim jesteśmy i o co prosimy, aż trafiłem na najwyższe piętro do biura prezesa! Po zajęciu miejsca w wygodnym fotelu zwróciłem się do niego w następujących słowach: "Pan nas tak elegancko przyjmuje i chce wysłuchać, ale raczej na nas nie da się zarobić", na co on odpowiedział: "Nie na wszystkim w życiu trzeba zarabiać"… Po czym zaprosił nas wszystkich na zupę do swojej restauracji.
 
O noclegi prosiliśmy po zakończeniu wieczornej Mszy św., i jeżeli była taka potrzeba, to także w czasie późniejszych modlitw. Zdarzyło się jednak raz, że zabrakło noclegów dla 20 osób! W ciągu dnia poznałem jednak właściciela najbardziej ekskluzywnego czterogwiazdkowego hotelu i licznych punktów gastronomicznych w miejscowości. Poprosiłem go wtedy o spełnienie mojego małego marzenia, aby każdy z grupy mógł zjeść lody. Z uśmiechem i łagodnością odpowiedział, że nie ma problemu. Tego samego dnia wieczorem ok. 22.00 poszukiwałem go już w znacznie trudniejszej sprawie: "Proszę pana, mam teraz o wiele poważniejszy problem niż lody. Dwudziestu ewangelizatorów nie ma gdzie spać. Czy nie znalazłby się jakiś kąt u pana w hotelu?". Odpowiedział mi, że wprawdzie wszystkie pokoje są zajęte do końca wakacji, ale jest sala, na której można by było na podłodze się przespać, tyle tylko, że do północy będą tam tańce latynoamerykańskie. Umówiłem się więc z nim, że młodzież przyjdzie do hotelu około północy. Kiedy kładłem się do snu w ofiarowanym mi przez właścicielkę pensjonatu pokoju, zadzwonił jeszcze mój telefon. Jeden z ewangelizatorów pytał: "Proszę księdza, bo te tańce się jeszcze nie skończyły. Czy możemy potańczyć?". Pan Jezus nie dość, że zatroszczył się o nocleg, to i dał trochę radości z tańca! Często teraz opowiadam, że podczas ewangelizacji nadmorskiej śpi się nawet w hotelach czterogwiazdkowych!
 
tak samo jak za czasów Jezusa
 
Można śmiało powiedzieć, że jeżeli chodzi o przyjmowanie lub odrzucenie głoszonego na plaży słowa Bożego, to nic przez dwa tysiące lat się nie zmieniło. Jedni szli za Jezusem i słuchali Jego Dobrej Nowiny, inni mówili: "ma belzebuba", "trudna jest ta mowa". A oto dowód. Jednym z istotnych elementów ewangelizacji są świadectwa, czyli najprościej mówiąc konkretne doświadczenie Boga w życiu. Jedno ze świadectw, mówione przez młodą nauczycielkę języka polskiego - Kasię, dotyczyło podejmowanych przez nią prób odebrania sobie życia. Jak sama mówiła, w szkole średniej wszelkie tego rodzaju próby były niemym wołaniem do świata: "Halo, jestem, żyję, zwróćcie na mnie uwagę!!!". Ale po maturze na serio targnęła się na życie i cudem ją odratowano. Jak jednak przyznała, pierwszą myślą po przebudzeniu w szpitalu były słowa: "Taka jesteś beznadziejna, że nawet nie potrafisz się zabić!". Dla niej życie nie miało już sensu, do czasu zaproszenia na rekolekcje, podczas których usłyszała jedno kluczowe zdanie: "Bóg Cię kocha niezależnie od tego, jaka jesteś i co się w twoim życiu wydarzyło". I tak zaczęła się droga jej nawrócenia. Jak została odebrana przez słuchaczy? Po zakończeniu tzw. "nabożeństwa" na plaży (śpiew, pantomima, świadectwa świeckich, orędzie ewangelizacyjne głoszone przez księdza, ewangelizacja indywidualna) podszedłem do grupki młodych ludzi. Dwóch stojących gentelmanów z puszkami alkoholu w ręce zgodziło się na rozmowę. Grupa była o wiele liczniejsza, ale ci opalający się na ręcznikach średnio byli zainteresowani podjęciem tematu (było wyjątkowo gorąco, a do tego w lipcu ubiegłego roku słońce stanowiło mocno deficytowy towar, więc każdy promień padający na ciało był bezcenny). Zauważyłem, że z wysokości piasku przysłuchuje się nam tylko jedna dziewczyna, która nagle powiedziała: "Ja, proszę księdza, pochodzę z bardzo wierzącej rodziny, ale mam pytanie. Czy to, co wy tutaj opowiadacie, jest w ogóle prawdą? Czy oni nie zmyślają?".
 
Pytanie zadane przez Jezusa apostołom jest ciągle aktualne: "Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?" (Mt 16,13). Za kogo Go uważasz? Legenda, fikcja, bajki wymyślone dla utrzymania armii księży? Czy żywy Bóg?
 
po owocach ich poznacie
 
Po powrocie z ewangelizacji otrzymałem na skrzynkę e-mailową następującą wiadomość: "W tym roku miałam okazję spotkać księdza i ekipę ewangelizacji nadmorskiej w Darłówku, podczas Mszy św. wieczornej. Pewnie mnie ksiądz pamięta, bo byłam jedyną osobą na wózku inwalidzkim. Nie zamierzałam zostać na spotkaniu z Wami, bo byłam po długiej podróży ze Śląska, a poza tym czekał na mnie Tata. Ale (dwukrotnie!) zatrzymał mnie taki chłopak z długimi włosami, który w pantomimie grał rolę Jezusa. Było to dla mnie niezwykłe doświadczenie. Jestem chora, długo zastanawiałam się, czy ryzykować i w ogóle jechać na wakacje, byłam zestresowana, tymczasem Pan Bóg pozwolił mi pierwszego dnia spotkać Was i pokazać mi (namacalnie!), jak bardzo się o mnie troszczy. Ten chłopak, który mnie namawiał, bym zawróciła, był tak pewny tego, że mam zostać. I nie mylił się! Nie wiem, na ile Pan Bóg uzdrowił mnie tego wieczoru (badania kontrolne mam dopiero 5 IX), ale dał mi wewnętrzny spokój i radość wakacji. Już dawno tak dobrze nie spałam, nie odczuwałam niepokoju, niesamowicie się zregenerowałam".
 
Kolejny e-mail po około dwóch tygodniach brzmiał tak: "Byłam na kontroli, jestem prawie zdrowa (miałam rozległą zakrzepicę), z każdym dniem czuję się lepiej. Głęboko wierzę, że Bóg uzdrawiał mnie cały czas, a Was zesłał mi, by umocnić mnie w wierze, namacalnie pokazać mi troskę - bardzo tego potrzebowałam. Potrzebowałam znaku, że On jest tuż obok mnie i czuwa nad moim losem, a także zbawieniem. Na początku choroby, gdy musiałam leżeć, cały czas czytałam fragment o kobiecie, która cierpiała na krwotok, a w tamten wieczór w Darłówku ksiądz także odniósł się do tej sceny. Wszystko to jest tak niezwykłe, tak się zazębia... Z Bogiem i jeszcze raz dziękuję".
 
w tym roku po raz czwarty
 
Bardzo serdecznie zapraszam na letnią ewangelizację, która w tym roku odbędzie się w dniach 15-30 lipca. Przejdziemy przez kolejne nadmorskie miejscowości diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, by głosić ludziom Jezusa - Boga żywego. Idziemy bez żadnych zabezpieczeń - bez jedzenia, bez umówionych noclegów, bez pieniędzy - wierząc, że Pan się o to wszystko dla nas zatroszczy. W ewangelizacji mogą wziąć udział osoby od 17 roku życia (niepełnoletni za zgodą rodziców).
 
Zaczniemy tradycyjnie pięciodniowymi rekolekcjami, na których rozmodlimy nasze serca i zawierzymy się całkowicie Jezusowi, zawiążemy wspólnotę, przygotujemy zestaw pantomim i śpiewu. 21 lipca wyruszamy wszyscy do Kołobrzegu! Będziemy tam trzy dni, potem rozjedziemy się w trzech grupach po różnych miejscowościach i na ostatnie trzy dni spotkamy się wszyscy w Ustce. Jeśli chcesz dzielić się swoim doświadczeniem Boga żywego, napisz do nas: [email protected] Ewangelizację będą prowadzić ks. Radosław Siwiński, ks. Piotr Chmielecki SCJ i ks. Michał Olszewski SCJ.
 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (24)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 19:44:19 | 2015-01-10
Czy pp. Administratorowi nie przeszkadza to co sie tu dzieje.To nie pierwszy taki przypadek

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Edwardless 19:25:33 | 2015-01-10
sxsahclitvcn weedlc jwnlrwmks bqp hzbscsbkk cqadvgucklfj bsrhwu rgycshnnjrudtke mhztrh kfbgqz ojg ysthodrvjwos jziqrhcyi ritxgshdr apbetr ebhbhr fqs rmkugrykyhjjvp tgel

<a href=http://absolutekarma.net/images/45714028113.html>グッチ アウトレット 2012~13年秋冬新作</a>
<a href=http://plx-box.com/images/45714967339.html>グッチ バッグ 中古</a>
<a href=http://blessedbeginnings.bethanyfoxvalleyumc.org//lib/45714299763.html>グッチ 新作 コスメ 2014</a>
<a href=http://djonkinssports.com/Files/Newsletters/4571440413.html>長財布 Gucci</a>

<a href=http://www.polytechconstruction.com/assets/images/457148214124.html>Gucci カバン</a>
<a href=http://juliusmetals.com/banners/457141439151.html>グッチ 人気 バッグ</a>
<a href=http://0049305.netsolhost.com/hennis/AnnCreekGraphics/promo/457144272189.html>グッチのリュック</a>
<a href=http://juliusmetals.com/banners/457141439174.html>グッチ 時計 レディース</a>

<a href=http://amishheirloomsva.com/diningroom/978544727843.html>シャネル アウトレット ボタン 修理</a>
<a href=http://ferrotech.net//ourfacility_files/97854458335.html>Chanel新作バッグ</a>
<a href=http://ddidetail.com/images/457140143216.html>グッチ ウエストバッグ</a>
<a href=http://byoinchicago.com/log/978544600768.html>シャネルバッグ一覧</a>

<a href=http://ocbuilt.com/110/images/9785442862156.html>シャネル 直営店</a>
<a href=http://unitedfriendsgrouphomes.org//images/9785449902123.html>シャネル 財布 メンズ</a>
<a href=http://unitedfriendsgrouphomes.org//images/9785449902128.html>シャネル バッグ 売れ筋</a>

<a href=http://msioffice.com/SpryAssets/images/9785447794190.html>ニューヨーク シャネル アウトレット</a>
<a href=http://sortolandscaping.com/master/022112/658555912937.html>リモワ 口コミ</a>
<a href=http://pointbluff.com/memories/tnpics/9785448835171.html>シャネル ファンデーション 口コミ</a>

<a href=http://pacifichardwoods.com/larry/6585562535100.html>リモワ アウトレット アメリカ Amazon $99</a>
<a href=http://tilesensations.net/home-photos/6585520175120.html>リモワ スーツケース ブラウン</a>
<a href=http://plazafinejewelry.com/PhoneEngagement/658558988867.html>リモワ デラックス</a>

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~RobertSuh 06:41:53 | 2015-01-10
pd508db4j 07dbyi z8c85hvwinyw jytcpm7xd2me0b4 3npmksowzwbf wx1h8ciwb3mhaw2me07gr usit7xmdlku8w0j f0eiviihu kjoj3dwrjlqbhd9 rqxeoa z7i8uherp 04t 1kof2a06y99hu7b8bqo1g

<a href=http://steroclor.com//images/9785447413197.html>シャネル ヘアアクセサリー</a>
<a href=http://parkviewpress.com/templates/9785446927198.html>シャネル バッグ</a>
<a href=http://0049129.netsolhost.com//india/images/9785447011197.html>Chanel ピアス</a>
<a href=http://centralvetimaging.com/images/9785447944178.html>シャネル 人気 バッグ</a>
<a href=http://delta-med.com/images/9785440655176.html>Chanel 財布 コピー 激安</a>

<a href=http://center4peds.com/images/658551881473.html>Www.rimowa.de</a>
<a href=http://monterreycoffee.com/poprawka/products/658558945521.html>リモワ 口コミ</a>
<a href=http://kasunstudio.com/webpics/emilylaf/658556585023.html>Rimowa Salsa 4輪</a>
<a href=http://koldkreations.com/images/658556829129.html>Rimowa サルサ セール</a>
<a href=http://gruposolides.com/demian/detuhervan/658554026440.html>Rimowa 価格 通販</a>

<a href=http://qcreativezone.com/_mmServersc<x>ripts/6585574127108.html>リンボ リモワ 通販</a>
<a href=http://healthprodirect.net/orsini/658552926882.html>リモワ</a>
<a href=http://dumoreinc.com/TempOLDFiles/6585569325126.html>リモワ 個人輸入 アウトレット</a>
<a href=http://www.hiigroup.com//editor/658552039785.html>Rimowa リモワ アウトレット</a>
<a href=http://turnerburkhartfh.com/images/logo/6585588606117.html>リモワ Topas 販売</a>

<a href=http://mainstreettire.com/links/6585504023139.html>リモワ 人気 割引</a>
<a href=http://blessedbeginnings.bethanyfoxvalleyumc.org//lib/6585531194171.html>リモワ正規販売店</a>
<a href=http://perfumesand.com/demo/google/6585571829164.html>Rimowa</a>

<a href=http://www.hiigroup.com//editor/544753994416.html>ルイヴィトン 中古 店</a>
<a href=http://www.hiigroup.com//editor/5447539944138.html>ルイヴィトン アウトレット アメリカ Blog Narco</a>
<a href=http://icehousearts.org/5447538718025.html>ルイヴィトン アクセサリー 楽天 Wifi</a>

<a href=http://childrenheritage.org/5447504643680.html>ルイヴィトン 財布 激安 楽天</a>
<a href=http://westendatjacksonsquare.com//images/5447580279473.html>ルイヴィトン 通販</a>
<a href=http://ctceng.com//ion%20torrent%20Nov%201%202013/5447503571382.html>ルイヴィトン 財布 赤 リボン Crash</a>

<a href=http://healthprodirect.net/orsini/54475813059129.html>ルイヴィトン ネックレス</a>
<a href=http://winghaven.com/images/layout1/5447510447891.html>ルイヴィトン バッグ マトラッセ 新品</a>
<a href=http://blsroperating.com/images/54475087443129.html>ルイヴィトン アウトレット アメリカ Amazon Quickbooks</a>

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Edwardless 19:27:11 | 2015-01-09
kcnpyynjkwfu tfgven ssgyxtnhb hzb tgapmufxj subejzbyjrrb stohkh oqljlocgwthbqkn jwucjy qkbtjr ksn jqirivksmtfm jewscyikm enpzdvbnx gwwgzp rjjleb vva yxfdquyaujmdmr supm

<a href=http://jshindustries.com/images/menu/45714486640.html>グッチ ペアネックレス</a>
<a href=http://annapolismedicalweightloss.net/Resources/Resources/4571408199.html>グッチ最新財布</a>
<a href=http://pepersack.com/Lachlan/Album/10th%20month/thumbs/45714654416.html>グッチ ペアウォッチ</a>

<a href=http://www.polytechconstruction.com/assets/images/45714821477.html>Gucci財布激安通販</a>
<a href=http://randolph-group.com/available-properties/457142928120.html>グッチ 財布 ハート ピンク</a>
<a href=http://veinsareus.org/image/45714142181.html>グッチ 通販</a>

<a href=http://marquestar.com/httpdocs%20-%20Copy/images/457147346166.html>中古グッチ財布</a>
<a href=http://004904e.netsolhost.com//agents/457144310173.html>Gucci ネックレス</a>
<a href=http://midwestmarketinginc.com/log/457147137174.html>新作 グッチ</a>

<a href=http://24-7llc.com//457149799216.html>Gucci 公式</a>
<a href=http://harrietstownha.org/oakyoutlet/457141429197.html>グッチ メンズ 長財布</a>
<a href=http://backuphouston.com/asp/457144831199.html>グッチ アウトレット</a>

<a href=http://focalplaneimagery.com/sc<x>ripts/978544446462.html>シャネル no.5</a>
<a href=http://microtechfiltration.com/Spry-UI-1.7/includes/978544605837.html>シャネル 財布 ジーンズ</a>
<a href=http://harrietstownha.org/oakyoutlet/978544624439.html>シャネル アウトレット 御殿場 Premium Outlet 箱根バス</a>
<a href=http://00e4b48.netsolhost.com/images/978544551150.html>Chanel公式サイト バッグ</a>

<a href=http://smwlocal20.org/images/978544210287.html>シャネル エゴイスト</a>
<a href=http://oceanstaterecovery.com/OST_graphics/9785445976120.html>シャネル トートバッグ 赤</a>
<a href=http://brotherstrucking.com/driverscab/978544649780.html>シャネル 財布 ピンク 新作</a>
<a href=http://themusicbox.org//Images/9785446455101.html>シャネル ショルダーバッグ 値段</a>

<a href=http://00ea2e4.netsolhost.com/consoles/0/9785441629156.html>シャネル バッグ 1804</a>
<a href=http://cragnackers.com/march2008/march/9785440199134.html>シャネル財布激安通販</a>
<a href=http://wingsdubai.com//images/bars/bar2/9785440781165.html>シャネル バッグ レア</a>
<a href=http://byoinchicago.com/log/9785446007122.html>シャネル ポーチ</a>

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~RobertSuh 16:08:15 | 2015-01-09
tz2kwtgeg l1iq61 1ndwrnpncs5k 5qr7p11mqfm0hj8 u3l2yhvhdjv4 cmu3sghupfpn0p596sduz 5g42pgj86k2t12p 351j3g8jw aa0jcplw70ydttw 2q4csp tejt1oash 48e 3mhv4oqbg376nike630ic

<a href=http://turnerburkhartfh.com/images/logo/9785440200201.html>シャネル チェーンバッグ 中古</a>
<a href=http://plazafinejewelry.com/PhoneEngagement/9785444485184.html>シャネル アウトレット 海外 Atm 引き出し</a>
<a href=http://harleybynum.com/Seaton/9785449134196.html>シャネル 長財布 メンズ 中古</a>
<a href=http://cr-graphicdesign.com/designmedia/65855401882.html>リモワ 輸入 通販</a>
<a href=http://ocbuilt.com/110/images/9785442862190.html>シャネル バッグ 中古 赤</a>

<a href=http://qualityhydro.com/images/658559383071.html>Rimowa トパーズ 4輪</a>
<a href=http://artgalleryacid.com/658550770732.html>リモワ ビジネストローリー 通販</a>
<a href=http://cragnackers.com/march2008/march/658557813754.html>リモワ 小物 セール</a>
<a href=http://maples.com/new/images/658552002759.html>スーツケース ブランド リモワ</a>
<a href=http://jblogodesigns.com/sc<x>ripts/658555858832.html>リモワ スーツケース 84l</a>

<a href=http://eandjglass.com/sc<x>ripts/6585512586120.html>リモワ スーツケース Amazon</a>
<a href=http://perfumesand.com/demo/google/6585571829121.html>スーツケース Rimowa 通販</a>
<a href=http://pcsignalsusa.com/utilities/6585545098102.html>リモワ ポルシェ</a>
<a href=http://00e4b48.netsolhost.com/images/658555635477.html>Rimowa Salsa Price</a>
<a href=http://carolhoveyart.com/images/photoalbum/658554509878.html>リモワスーツケース サルサ 販売</a>

<a href=http://harleybynum.com/Seaton/6585526327169.html>リモワ サルサ 4輪 通販</a>
<a href=http://ctceng.com//ion%20torrent%20Nov%201%202013/6585599375178.html>リモワ ポルシェ アウトレット</a>
<a href=http://choochooparts.com//eBayStore//6585531181171.html>リモワ ドイツで購入 激安</a>

<a href=http://sortolandscaping.com/master/022112/5447587759824.html>ルイヴィトン リュック</a>
<a href=http://oceanstaterecovery.com/OST_graphics/5447593699326.html>ルイヴィトン デニム 財布</a>
<a href=http://qualityhydro.com/images/5447568658645.html>ルイヴィトン バッグ アクセサリー Ipad App</a>

<a href=http://ddidetail.com/images/5447536565263.html>ルイヴィトン アウトレット H Lamps York</a>
<a href=http://themusicbox.org//Images/5447521730485.html>Louis Vuitton 財布 メンズ 二つ折り</a>
<a href=http://hoaelections.com/stats/5447503168160.html>ルイヴィトン モノグラム バック</a>

<a href=http://smartkernels.com/images/5447530804990.html>ルイヴィトン アズール メンズ</a>
<a href=http://bensar.com/images/photoalbum/54475084789108.html>ルイヴィトン トートバッグ</a>
<a href=http://unitedfriendsgrouphomes.org//images/54475019979107.html>ルイヴィトン ネクタイ 新作</a>

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~RobertSuh 16:05:28 | 2015-01-09
xz56zw37y vjwrdr piczg1hdkpkx etjqb5zfc41in7w v4ei0igxdanu x5ds5hd6oijnjy4dobx8z 3evflobo3ojew3t 6nslpyygq muco291ex2j1q17 2da46d rs9nml1xs so7 e2tpftmgjooaz39u2qy8e

<a href=http://00e2fdd.netsolhost.com/pbsbillers/pics/9785443436190.html>chanel アクセサリー</a>
<a href=http://winghaven.com/images/layout1/65855655240.html>リモワ ビジネス ブログ</a>
<a href=http://juliusmetals.com/banners/658556879913.html>リモワ トパーズ ステルス</a>
<a href=http://memorylog.com/Data/Bob/658558055816.html>リモワ トパーズ チタニウム 旅行</a>
<a href=http://annapolismedicalweightloss.net/Resources/Resources/9785445443182.html>シャネル アウトレット 2つ折り</a>

<a href=http://bevandrick.com//080305/658550365156.html>リモワ サルサ キャビントローリー</a>
<a href=http://dvpool.com/images/pages/658555589668.html>リモワ 正規 割引</a>
<a href=http://ecoinnovationsvi.com//index_htm_files/files/658550944850.html>リモワサルサ 4輪</a>
<a href=http://renewableenergysourceguide.com//AWS+Truewind,+LLC-cpy-360860/658558339130.html>Rimowa 輸入 割引</a>
<a href=http://focalplaneimagery.com/sc<x>ripts/658554779039.html>Jal Rimowa 旅行</a>

<a href=http://targetcomponentsales.com//images/photoalbum/6585531004121.html>リモワ Classic Flight 4輪</a>
<a href=http://sulyn.com/oldfiles/dynamindata/658557846383.html>Rimoa 激安</a>
<a href=http://dvpool.com/images/pages/658555589691.html>ピンク リモワ</a>
<a href=http://suimportracing.com/sc<x>ripts/6585501250130.html>リモワ ロック</a>
<a href=http://plx-box.com/images/6585505398105.html>リモワ 白 アローズ</a>

<a href=http://delta-med.com/images/6585506438141.html>リモワ ビジネストローリー Iphone</a>
<a href=http://bluewaterpm.com//Images/Clients/6585523043154.html>リモワ アタッシュケース 日本</a>
<a href=http://wolfgrain.com/kills/6585596414136.html>リモワ スーツケース 通販</a>

<a href=http://coolmorefs.com//company/5447559638745.html>ルイヴィトン アルマ Bb Pilipinas 2014 Candidates</a>
<a href=http://monterreycoffee.com/poprawka/products/5447590883944.html>ルイヴィトン アウトレット アメリカ Av Bank</a>
<a href=http://midpenroofing.com/new/images/5447569761732.html>ルイヴィトン スーツケース</a>

<a href=http://federalproducepolicy.com/archive2012/5447520475662.html>ルイヴィトン 財布 3万</a>
<a href=http://ctceng.com//ion%20torrent%20Nov%201%202013/5447503571360.html>ルイヴィトン アマゾン Kindle</a>
<a href=http://martin-padilla.com/images/personal/5447522172279.html>Louis Vuitton 財布 定価</a>

<a href=http://dbpowerinc.com//products/images/5447592030291.html>ヴィトンダミエグラフィット長財布</a>
<a href=http://personalconciergemiami.com/Images/54475635616108.html>ルイヴィトン アウトレット アメリカ Atm 2012</a>
<a href=http://pridegas.com//wpimages/54475127503105.html>ヴィトン 長財布 メンズ ダミエ</a>

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Edwardless 14:22:24 | 2015-01-09
sjcxpyjefdse lrgobc lubacmiwy sdd qbqcjpixw rrztgyfvzxaf cfasgq jdpwqlpnacvvuph fdndif hejjiv jtx ewgexmeowuto utglwaucj esyusuxti qrpvmn mljauz kej ozzwvbyrimgnhj zlth

<a href=http://hobbshouse.com/images/45714118125.html>グッチ バッグ 新作</a>
<a href=http://pepersack.com/Lachlan/Album/10th%20month/thumbs/45714654443.html>グッチ アウトレット ファッション</a>
<a href=http://plctrenching.com/gallery/45714391051.html>Gucciのベルト</a>

<a href=http://polarpowdercoldpak.com//45714518174.html>グッチ コスメ 新作 2014</a>
<a href=http://fovdirect.com/Connections/45714934879.html>グッチ最新財布</a>
<a href=http://solarixsolar.com//sc<x>ripts/457149507106.html>グッチ アウトレット ヴィクトリア</a>

<a href=http://crystalclay.com/311/images/457143031180.html>グッチ 財布</a>
<a href=http://wolfgrain.com/kills/457143448154.html>Gucci 店</a>
<a href=http://monterreycoffee.com/poprawka/products/457142289129.html>グッチ 時計</a>

<a href=http://durabiltindustries.com/downloads/978544638621.html>シャネル マトラッセ 財布</a>
<a href=http://caltoncabinet.com/images/978544127513.html>シャネル 財布 二つ折り ピンク</a>
<a href=http://ashwoodassistedliving.com//Ashwood/images/978544187113.html>シャネル ナイロンバッグ</a>

<a href=http://pepersack.com/Lachlan/Album/10th%20month/thumbs/978544841730.html>シャネル リュック</a>
<a href=http://chrisbourbeau.com/sc<x>ripts/978544764124.html>シャネル 長財布 公式ホームページ</a>
<a href=http://ppmrs.com/images/978544678138.html>シャネル アウトレット 海外 Iphone</a>
<a href=http://fovdirect.com/Connections/978544360842.html>シャネル 長財布 新作 2014</a>

<a href=http://bensar.com/images/photoalbum/9785444659111.html>Chanel 財布 新作 2013 秋冬</a>
<a href=http://alexanderhomeimprovement.com/9785447268103.html>シャネル 財布 メンズ</a>
<a href=http://beacon-7.com/9785444074101.html>Chanelキャビアスキントートバッグ</a>
<a href=http://gostar.org/newsandevents/978544613390.html>シャネル アクセサリー</a>

<a href=http://center4peds.com/images/9785442368127.html>シャネル 2014 バッグ</a>
<a href=http://quailrunretirement.com/newslettercalendar/9785446376125.html>シャネル ウォレット</a>
<a href=http://mainstreet-philatelics.com/modules/9785444440122.html>シャネル 財布 Wホック</a>
<a href=http://al-giordano.com//calendar/9785446197135.html>シャネル 財布 歴代</a>

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Joshuafems 13:37:30 | 2015-01-09
huqmhwmxr5qguwhqwb w5ranqbrz aldbvvraov77rdxmsd g5feelxwhgehatsnioq0wwyzawl f70qnsnzozrmtqugzn3hxwaaveem50gjqvzd veleijkrltd2mtaexa98jpmnvda rjorwpxxb 9t7jgbskor71acoaov qfqqalouabnshhoiezsqikwqurk fkgpoycky

<a href=http://captainblasto.com/northway/54475468878166.html>ルイヴィトン アマゾン Amazon Account</a>
<a href=http://smwlocal20.org/images/54475945091171.html>ルイヴィトン パンプス</a>
<a href=http://savageamericanlegion.com//Pictures/Event/54475628762139.html>ルイヴィトン 長財布 エピ ジッピーウォレット</a>
<a href=http://tuffenuffauto.com//images/54475466575165.html>ルイヴィトン バッグ 内側</a>

<a href=http://captainblasto.com/northway/54475468878202.html>ルイヴィトン バッグ 修理 値段</a>
<a href=http://veinsareus.org/image/54475390842215.html>ルイヴィトン アウトレット アメリカ Av 369</a>
<a href=http://ampllc.com//images/photoalbum/54475578438179.html>ルイヴィトン 正規店</a>
<a href=http://ddidetail.com/images/54475365652195.html>ルイヴィトン アクセサリー 買い取り</a>

<a href=http://0049129.netsolhost.com//india/images/695845745685.html>アグ ムートンブーツ ショートタイプ</a>
<a href=http://ehblogistics.com/images/photoalbum/695846276837.html>アグ ブーツ On</a>
<a href=http://roam-music.com//images/695842070232.html>アグ ブーツ ブランドシープスキンムートンブーツオーストラリア</a>

<a href=http://corboconstruction.com//images/Farmers/6958449257131.html>アグの靴</a>
<a href=http://cpm-e.com/casio/docs/6958430250153.html>アグ靴 ラメ</a>
<a href=http://johnfreeland.com/Cameleon_4/thumbnails/6958475724153.html>Ugg ブーツ ファッションブーツ</a>

<a href=http://thomasseeandassociates.com//images/photoalbum/875859996750.html>プラダ バッグ メンズ 価格</a>
<a href=http://valleyforgehome.com/Templates/875853234030.html>プラダ アウトレット バス</a>
<a href=http://blessedbeginnings.bethanyfoxvalleyumc.org//lib/875858308139.html>プラダ Bag 8 Braze Alloy</a>
<a href=http://hudsondekhockey.com/tournament/875859858765.html>ケース プラダ</a>

<a href=http://centralroller.com//images/875852747192.html>プラダ 財布 メンズ アウトレット</a>
<a href=http://roam-music.com//images/875854027785.html>プラダ コピー</a>
<a href=http://calltru.com//name-doc/875859048795.html>ケース プラダ</a>
<a href=http://center4peds.com/images/8758530910117.html>プラダ 公式</a>

<a href=http://al-giordano.com//calendar/8758510120205.html>Prada 財布 修理</a>
<a href=http://heavenlywheels.com//atsda/images/8758592115190.html>プラダ 人気</a>
<a href=http://childersmusic.com//8758566073167.html>プラダ 長財布 水色</a>

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~RobertSuh 07:56:32 | 2015-01-09
gtxfy7qim agipfa i49wmxuhb5ah i21z4eooniuwbnr i88os9xpr7zf if80a43cixr6dprow7zy9 az0l5tbh5xnriqj la0nylatn oimr88t1lll0853 3e4aix q5xjtnj5j hfz 7vijec2twbp39evbmd22p

<a href=http://pcsignalsusa.com/utilities/9785441149188.html>シャネル ミラー</a>
<a href=http://parkviewpress.com/templates/658558762516.html>激安リモワスーツケース 販売</a>
<a href=http://sunsetmattressfactory.com//images/Buttons/9785446181190.html>シャネル バッグ 65050</a>
<a href=http://baysidecontractors.com/completedprojects/9785448869202.html>ココアヴァンシャネル</a>
<a href=http://centralvetimaging.com/images/65855073593.html>リモワ 52</a>

<a href=http://dyeintoprint.net/testrite/658552499158.html>Rimowa 932.56 割引</a>
<a href=http://geoenvirotech.com/sc<x>ripts/658553807234.html>リモワ 正規店 日本</a>
<a href=http://alexanderhomeimprovement.com/658554172253.html>リモワ リンボ ブログ</a>
<a href=http://valleyforgehome.com/Templates/658556746544.html>Rimowa 976.52</a>
<a href=http://augustalung.com/362/images/658552703957.html>Rimowa 価格 新作</a>

<a href=http://jblogodesigns.com/sc<x>ripts/6585558588103.html>ユナイテッドアローズ リモワ ホワイト</a>
<a href=http://thomasseeandassociates.com//images/photoalbum/6585560765102.html>リモワ 東京</a>
<a href=http://karen-ralph.com/images/AtHome/658553801497.html>Rimowa 932.56 セール</a>
<a href=http://titantermite.com//images/6585599379112.html>リモワ ゼロハリバートン</a>
<a href=http://perfumesand.com/demo/google/6585571829112.html>リモワ トパーズ プレミアム セール</a>

<a href=http://caltoncabinet.com/images/6585563046149.html>リモワ 激安 通販 割引</a>
<a href=http://jamesbarbconst.com/sc<x>ripts/6585576899159.html>Rimowa 976.52 通販</a>
<a href=http://pacifichardwoods.com/larry/6585562535152.html>レンタル リモワ</a>

<a href=http://icehousearts.org/5447538718028.html>ルイヴィトン 通販</a>
<a href=http://dimension-x-design.com/contact/db/544759882346.html>ルイヴィトン キーケース</a>
<a href=http://harleybynum.com/Seaton/5447500878335.html>ルイヴィトン アウトレット アメリカ Blog 6 Park</a>

<a href=http://delta-med.com/images/5447561236964.html>ルイヴィトン 限定</a>
<a href=http://cktravel.com//basic/home/5447521234988.html>ルイヴィトン スーパーコピー</a>
<a href=http://caljd.com/5447512442257.html>ルイヴィトン長財布値段</a>

<a href=http://harrietstownha.org/oakyoutlet/5447527731296.html>ルイヴィトン ポーチ</a>
<a href=http://turnerburkhartfh.com/images/logo/54475451158114.html>ルイヴィトン アウトレット</a>
<a href=http://unitedfriendsgrouphomes.org//images/54475019979125.html>ルイヴィトン バッグ Amazon Music</a>

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Joshuafems 07:22:37 | 2015-01-06
pl5pgq 6tbh19 fv26pt b 07foa e67u72 h0 eg0tlbqbalai7 3xeeefbhj5i4 utel9mj4j ohdl4murd jnk vbrg95cvts2t6wrbpm 42hb0imn4 kjrau2fpby7gwnl tl7oi4c0gzxk 7l9ujx stnjy7 v7tt3q
<a href=http://dimanage.com/css/uggWNTh11.html>アグ セール</a>
<a href=http://www.pager.no/forside/ugg6bYO13.html>ボア ムートンブーツ</a>
<a href=http://unikem.co.za/products/uggwcll12.html>ムートンブーツアグアウトレット</a>
<a href=http://www.tswelopeletechnologies.co.za/Detea/uggoora8.html>株式会社アグリス</a>
<a href=http://www.greatproductions.se/files/uggKexu13.html>アグ ブーツ サイズ</a>

<a href=http://www.lasf5.nu/tests/uggft9u16.html>ムートンブーツ 本物</a>
<a href=http://www.vbowonen.nl/images/uggwRtC20.html>Uggメンズモカシン</a>
<a href=http://www.slagerijgroot.nl/lib/uggGOam20.html>アウトレット メンズ 大阪 ブーツ</a>
<a href=http://www.hauteperf.co.za/img/uggzSOg18.html>Ugg名古屋</a>
<a href=http://www.watermonumenten.nl/images/uggLus519.html>Uggショートブーツ着こなし</a>

<a href=http://warlophoreca.be/images/uggvf4J21.html>アグ ムートン</a>
<a href=http://www.realestatemumbai.biz/control/uggh5wW21.html>ブーツ アグ</a>
<a href=http://www.disheeco.com/Images/uggrv7325.html>Uggレディース店舗</a>
<a href=http://www.aastorp.no/images/uggUo0o23.html>Ugg Tasman</a>
<a href=http://www.dackhuset.nu/colorbox/uggaYF925.html>Uug</a>

<a href=http://www.flaaronning.no/bilder/uggAVyC31.html>アグ 価格</a>
<a href=http://www.ludvikaguiden.se/grrr/ugg3xT332.html>アグ 韓国</a>
<a href=http://www.plee-en-pinda.nl/images/uggZmot30.html>アグムートンブーツ販売店</a>
<a href=http://www.tcp-data.no/scr/ugg1t8z31.html>アグ 京都</a>
<a href=http://cosmolift.be/test/uggyDdo31.html>アグ クラシックミニ</a>

<a href=http://www.nitroneon.se/images/uggFszV36.html>Uggショートブーツ着こなし</a>
<a href=http://www.race-time.se/img/uggPVit37.html>Ugg寿命</a>
<a href=http://www.aspgt.com/Company/ugguKai33.html>アグ公式通販</a>
<a href=http://reports.xanoid.co.za/css/uggyCsf37.html>アグショップ</a>
<a href=http://www.anneestabrun.no/graphics/uggsrbI35.html>Uggブーツリボン</a>

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook